» Poradna » Počítačové sítě

Listovní tajemství na sociálních sítích

Jsem obeznámen s listovním tajemstvím a pokud jsem jej i dobře pochopil, tak se vztahuje i ta konverzace na sociálních sítích.Má dotaz, jestli ale platí i pro osoby. kterým umožníme přístup k těmto zprávám.Příklad:Zaměstnavatel má pomocí programu Vision 4 možnost monitorovat mojí obrazovku, může si tedy i přečíst, co si píšu na sociální síti. Vztahuje se na tuto konverzaci pro něj listovní tajemství nebo je to tak, že mu dávám přímo možnost, svolení si mé zprávy číst?

Odpovědi na otázku

na hardwaru zaměstnavatele nemáš na sociálních sítích co dělat natožpak v pracovní době ty mu dáváš přímo svolení tě kopnout do zadku

Byl to příklad, jde mi o školu a učitele :D

Ve škole taky nemáš co dělat na sociálních sítích. Pokud to není např tvora nějakých aplikací v rámci výuky.

Pedagog nemá ze zákona právo sledovat konverzaci žáků na internetu tím by porušil listovní tajemství. Ale ze zákona má povinnost zabránit jakékoliv komunikaci, která by narušila mravní vývoj dítěte či porušovala zákony ČR. Z tohoto vyplývá, že jediná možnost je blokování přístupu na takové stránky. Což je i školám doporučováno.V případě monitorování stanic, by měli být s tímto žáci seznámeni. Nejlépe podpisem stvrdit, že berou na vědomí monitorování práce na PC. Tím by nedocházelo k porušení listovního tajemství, protože žák ví dopředu, že je monitorován a má se chovat tak, aby k tomu nedošlo.To je jako by si stěžoval, že ho lidi šmírujou nahatýho, když by běhal obnaženej po náměstí.

Podpis osoby mladší 18 let nemá ŽÁDNOU právní hodnotu.

A to se prosimpekne pise kde?

Přečti si předchozí příspěvek.

No, to by nemohl podepsat ani vlastní občanku.

Píšu o PRÁVNÍ hodnotě. Jak vidím, pro některé je složité to pochopit. No, co se dá dělat...

Mohl bys to odkazat na nejaky zakon nebo pravni rozbor?Pokud se nepletu, tak i jako nezletily (coz muze a taky nemusi souviset s osmnacti lety) muzes vstupovat do pravnich vztahu. Ne do vsech jako zletily a do nekterych jen se souhlasem zakonneho zastupce/rodice, ale pausalizace "podpis pod 18 nema hodnotu" imo rozhodne neplati (a bylo by nebezpecne to predpokladat).Docela postatny je § 7 az 9 v obcanskem zakoniku http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obc... "Způsobilost fyzické osoby mít práva a povinnosti vzniká narozením. Tuto způsobilost má i počaté dítě, narodí-li se živé.""Způsobilost fyzické osoby vlastními právními úkony nabývat práv a brát na sebe povinnosti (způsobilost k právním úkonům) vzniká v plném rozsahu zletilostí.""Nezletilí mají způsobilost jen k takovým právním úkonům, které jsou svou povahou přiměřené rozumové a volní vyspělosti odpovídající jejich věku."

Nechci nic namítat, ale co třeba podpis v bance, při zřizování účtu a kreditní karty? ;)

Listovní tajemství na sociálních sítích? Tak to je dokonalý oxymóron

Ani náhodou. Jasně v pravidlech odklikáváš, že souhlasíš s tím, že se všemi daty, která na tyto sítě / servery umístíš si může provozovatel / vlastník, dělat co uzná za vhodné. Kompletovat a prodávat za reklamním účelem, musí je na příkaz vydat policii a ona se v nich rovněž může "procházet". Smůla, čéče na to už je pozdě. Na tyto sítě, se nesmí umísťovat skutečné soukromé informace*. Ty tam dává leda chudák, který nemá jiný život. Fuj, život je něco jiného než sociální humus. Však oni na to jednou lidi přijdou sami, jen aby nebylo pozdě.* Já je tam nemám, a nehodlám to dělat ani v budoucnu.

Listovní tajemství na sociálních sítích ? To jsou ty sítě, kde jsou všichni se všemi přátelé, kde na sebe i na druhé všichni všechno ví, protože to buď sami, nebo ti jejich přátelé dávno vyzvonili ....Tomu já říkám vrchol hlouposti a naivity .... Ty se ve škole raději uč, ať nezůstaneš telátkem do smrti a nestarej se o kraviny

To nemá cenu mu něco vysvětlovat - vždyť ty sociální sítě jsou tak trendy free cool in

Je rozdíl mezi tím, co sdílíš pro svůj okruh přátel, všechny přátele a soukromou konverzací.

Teoreticky jiste. Prakticky rozhodne ne. ;o)