» Poradna » Windows (a jiné OS)

Listopadové aktualizace Windows 7

Zdravím,tak je zde záplatovací úterý a s ním další kumulativní rollup.Nyní je tedy zapotřebí skrýt kumulativku KB4048957 , případně i NET Framework KB4049016 .Poté nainstalovat pouze bezpečnostní kumulativku kb4048960 a k ní IE11 kb4047206 ?Pokud jsem to dobře v katalogu našel. Předem děkuju za reakce, hlavně juwovi :) .

Odpovědi na otázku

Ano, a ten FW můžeš nechat...

<OT> Na základě čeho si vybíráte, které aktualizace se vám líbí a které ne? </OT>

Na základě diagnostikovane paranoi. Sice už to dávno nikoho nezajímá, ale pro něj je to velké téma a každý měsíc si tady připadá jako mesiaš

Lepší si ručně stáhnout a nainstalovat 70 MB aktualizací každý měsíc, než si do systému rvát 250 MB od kumulativní aktualizace, které jsou nabízeny ve Windows Update. A po stomilionkráté, nevadí mi telemetrie, že si Microsoft sem tam něco vezme, ale, že tím nehorázně vytíží systém. O to tu jde.

Na to jsem se ale neptal.

Na základě čeho? To co teď Microsoft hází do Windows Update v sedmičkách jsou kumulativní aktualizace nacpané telemetrií. V katalogu lze ale stále nalézt čistou alternativu bez telemetrie (pouze zabezpečení) . Prostě čistou kumulativní aktualizaci.To je celé, nechápu proč nás hned každej hejtí, hlavně uživatelé desítek, kteří si tuto problematiku nedokážou ani představit, když jim Microsoft hází aktualizace bez jejich volby, zda-li ji opravdu chtějí či nikoliv.A hlavně, ruční stažení a instalace zabere mnohem kratší dobu, než instalace kumulativky z Windows update.

novembrová aktualizácia prebehla v totálnej pohode na doske s integrovaným procesorom aj grafickým čipom a 2GB ramky! (W7ultimate) súčasne s používaným bežiacim systémom. teda o akom vyťažovaní tu melieš?

Není jednodušší telemetrii odstavit dodatečně?

Na základě jejich obsahu. Pouze bezpečnostní ano. Zbytek ne.Telemetrie mě na rozdíl od kolegy vadí, a hodně. A pomáhat v ní MS rozhodně nebudu...Komu je to ale jedno, je to jeho věc, co si dobrovolně natahá do kompu - nikomu tento přístup vnucován není.

...to chce silnější prášky a bude fajn...