» Poradna » Programy

Lisp - úkol programování

Zdravím, prosím vás o radu. Už nějakou dobu se snažim vyřešit úkol, který jsme dostali. Řešení je nutné vypracovat v jazyce Lisp. Druhý úkol s decimalni tabulkou mám již hotový, ale u hexadecimalni se ztrácim. Prosím o pomoc, jak daný program vyřešit. Děkuji. Zadani: http://leteckaposta.cz/646788550

Odpovědi na otázku

Pokud umíš naplnit soubor decimální tabulkou a následně ho vypsat na monitor, umíš i to druhé. Liší se to pouze rozměry tabulky a tím, že tam jsou navíc písmenka A-F.

Opravdu? To se mi zdálo příliš jednoduché, nechtělo se mi tomu věřit. Super, děkuji.

Jo a ještě si musíš poradit se souřadnicemi. Třeba ten "!" je v hex jako 21, proto je až na 2. pozici (souřadnice 20 + 1), ale v dec je 33, proto je až 4. (30 + 3).

Super, moc jsi mi pomohl. Děkuji.