» Poradna » Programy

Linux, Windows

Čafa, mam nainstalovaný Windows XP a zrovinka si chci nainstalovat Linux ( debian ) protože budu asi rozjíždět server a linux je na to lepší a tak jsem se chtěl zeptat jestli jde mít zapnuté 2 OS na jednou PC, četl jsem prý že je to možné ale moc jsem těm lidem nevěřil ( Představuji si to tak že bych si zapl Linux a potom bych to přepl do Windowsu ) Spíš si myslim že to bude nesmysl ale zkusit to můžu Děkuju za odpověd. ( Hlavně prosím nepište že je lepší si teda ty okna odinstalovat )

Odpovědi na otázku

No az ides instalovat linux server tak by si urcite uz mal nieco vediet o virtualizacii
napriklad ESXi od VMWare
http://www.vmware.com/products/esxi/...

EDiIT- jedná se vlastně o jeden server na hru world of warcraft.

. Humorné.

Sprav to radsej na windows. S linuxom budes mat zbytocne kopu roboty navyse a na amatersky lama server staci v pohode Xp

Debian na server? A jako začátečník? Proč ne, ale připrav se na to, že u toho budeš sedět hodně dlouho. Sám Debian na serveru používám. A jsem nad míru spokojen. Ale sežralo mi to dost času.

Vzdyt Debian je vlastne Ubuntu, ktere funguje. (resp. Ubuntu je Debian, se kterym jsou porad problemy). Dneska uz to zvladne kazdy(pokud umi cist)

Ano každý . A proč jsou vlastně ajťáci?

Kvůli lidem jako ty, ktří neumí číst

Protoze spousta lidi se pocitace boji a maji strach si poradit sami. Mysli, ze je to neco sloziteho, ale vzdyt u ten "ajtak" pri reseni probelmu postupuje obvykle tak, ze vygoogluje reseni, precte par stranek nejakeho manualu a ma hotovo.