» Poradna » Windows (a jiné OS)

Linux vypnutí a zapnutí zvuku

Zdravím, měl bych dotaz jak udělat script nebo cokoliv co mutne výstup zvuku a zase ho zapne v určitém čase. (například v 7:00 se spustí zvuk z nějakého rádia [běželo by nonstop] a za hodinu se celej operační systém mutne)

Odpovědi na otázku

Chlapce, nez polozis na seriozni forum hloupou otazku co takhle pouzit vyhledavani treba Google? Navodu na vse je tam haffo, staci jen hledat a nebyt liny jak prase..!

amixer set Master muteamixer set Master unmuteamixer set Master toggle (zap i vyp)amixer -q -D pulse sset Master togglenebopactl set-sink-mute 0 1pactl set-sink-mute 0 0Napřed vyzkoušej (v Terminálu) které z těch příkazů ti fungují.Pak je použij v Crontabu pro naplánování kdy se mají spustit. Crontab (jeho editaci) spustíš příkazem:crontab -eNa nový řádek vlož čas (v cron formátu) a ten příkaz. Příklad vypnutí zvuku každý den v osm ráno:0 8 * * * amixer set Master muteNakonec crontab uložit:ctrl+oenterctrl+xHotovo!