» Poradna » Windows (a jiné OS)

Linux Ubuntu Reaver a AirCrack-ng

Dobrý den,Jsem začátečnický uživatel OS Linux UbuntuTeprve se učím a vůbec mi nejde nainstalovat Reaver a AirCrack-ng.Většinou to píše chybu, že to není nalezenoNějaké rady?Prošel jsem už nějaké Fóra a diskuze, ale pořád nicPředem děkuji

Odpovědi na otázku

když napíšeš "a", tak bys měl napsat i "b". Nepíšeš jak ani odkud se to snažíš instalovat a co přesně ti to píše. Ani nevíme, jakou máš verzi ubuntu...

Verzi Ubuntu mám 19.10.A odkud a kam instalovat bych právě chtěl poradit

mno, řekněme, že zmíněné aplikace nejsou zrovna vhodné pro totálního začátečníka...

Jestli to není v repozitáři, tak si stáhni zdrojové kódy a zkompiluj si to.

zacatecnik v linuxu to urcite zvladne

Když chce crackovat, tak se musí taky trochu snažit.

Snažím se, hold se mi hodila nějáká pomoc od České komunity, ale to neznamená že se nesnažím.Děkuji všem

mno, nejdřív si zjisti, zda ten balíček není v nějakém PPA - pokud ano, tak na stránce toho PPA bude i návod, jak PPA přidat přes konzoli a pak balíček nainstaluješ.

Každý program má webovou stránku a tam je postup instalace většinou podrobně popsaný.

sudo apt-get updatesudo apt-get install -y aircrack-ng

Doporučuji se nejdříve seznámit se základními principy linuxu a Ubuntu. oba programy má běžně v repozitáři. Takže běžným způsobem instalace programů v linuxu. wiki.ubuntu.cz

Dobře, děkuju moc, zjistil jsem kde jsem dělal chybu