» Poradna » Programy

Linux: problém - siťová karta

Dobrý den,mám problém ohledně síťové karty Na úvod bych chtěl podotknout, že s Linuxem nemám příliš velké zkušennosti.Na PC jsem provozoval Win Me a následně Debian, v obou OS síťová karta (3Com Etherlink III - do ISA slotu) fungovala bez problémů. Pak jsem se rozhodl vyzkoušet OS FreeBSD, kde jsem měl s kartou problémy. Nainstaloval jsem tedy znovu Debian a karta už nefungovala (v žádném ze dvou ISA slotů). Pod Win ME však běhala normálně a v jiném PC a Debianem též normálně. Když jsem tuto kartu nahradil jiným kusem téhož typu, vše opět fungovalo normálně. Nedokáži si tedy vůbec představit, v čem by mohl být problém. Můžete mi poradit?Ještě bych chtěl dodat, že ping na IP karty dostanu, ping ven nikoliv a z venku též nikoliv. LED svítí i na kartě, i na protějším zařízení.Jestli se tento dotaz netýká Linuxu, kam ho mám umístit?

Odpovědi na otázku

Ta karta ma totiz EEPROM s konfiguracnim nastavenim. Asi se ti z nejakeho duvodu na te karte prepsala. Na nastavovani existovala pro DOS utilitka 3c5x9.exe nebo tak nejak.

3c5x9cfg.exeNastavuje se tam adresa, IRQ a pokud je to Combo, tak i výstup RJ45 nebo BNC. Doporučuji zrušit AUTO.

Díky. Nastavil jsem, funguje!