» Poradna » Windows (a jiné OS)

Linux Mint - chyba při instalaci

Dobrý den,při pokusu o instalaci Linuxu Mint vyskočí chybová hláška: Pokus o nastavení aptu, aby instaloval další balíky z CD, selhal. Instalace se ukončí a při novém pokusu se chyba opakuje. Instalační soubor by měl být v pořádku. P. S. Instaluji z flešky

Odpovědi na otázku

Máš připojení k internetu? Správně zapojený Ethernet? Vyskoušej jiný APT Server. Nabídka ti vyběhne při instalaci

Připojení k internetu mám. Při zkoušení bez instalace jde normálně používat i internetový prohlížeč.

Podrobnejšie informácie?

Jak máš připojení k internetu - předpokládám LAN (síťová karta nějakého známého typu) přednastaveno DHCP - IP adresy se připojí automaticky. Poskytovatel toto podporuje?

mel jsem stejny problem u Ubuntu 14.04 tady jsem nasel reseni :)http://forum.kodi.tv/showthread.phpJust wanted to post this since I couldn't find anything about this on the forum and eventually figured out a workaround.If you are installing from USB stick and get the following error.."An attempt to configure apt to install additional packages from the CD failed"You will need to manually delete the apt-setup file that points to your cdrom.1. Run the USB install as normal2. When you get to the screen where you enter your user name, pc name, etc. CTRL-ALT-F1 to get a shell.3. Run this command> sudo rm /usr/lib/ubiquity/apt-setup/generators/40cdromfor password just press enter4. Press CTRL-ALT-F7 to get back to your install5. Fill out your username password, etc as usual and continue and the install should continue and finish. Good Luck!