Linux Mandrake a sdileni složky?

Jak mám nastavit složku na sdílení po LAN síti aby mi na 2. PC s Win XP šla vidět a mohl do ní kopírovat?
Na 1.PC je Mandrake 10CZ

Pokud můžete tak přesný popis.
Za odpovědi děkuji.

Odpovědi na otázku

Na to je Samba. Popisů a školiček i v češtině se válí po internetu hafo, prožeň to Googlem. Je to celkem jednoduché. Pohoda, hezký denJosef

celkem jednoduse:nainstali Sambupak zedituj /etc/smb.conf nebo /etc/samba/smb.conf ja pouzivam distro Gentoo. takze to mam mozna trosku jinaktento soubor by mel vypadat nejako takto jako u mne:# Global parameters [global] workgroup= nazev prac.skupiny [nazev sdileneho prostredku v tehle zavorkach] comment = komentar path = /home/store --cesta ke sdilenemu prostredku readonly = no guest ok = no --jeslti muze pristupovat do toho adr. ucet host no a nezapomen pridat uzivatele, kterej se bude prihlasovat z winxp do seznamu uzivatelu samby:smbpasswd uzivatel hesloviz man smbpasswda jeste nezapomen pridat sambu do startovacich skriptu (to nevim jak se v MDK10 dela)jinak sambu spustis /etc/init.d/samba start