» Poradna » Programy

Linux: Instalace Apache

Zdravím!Podle manuálu jsem nainstaloval Apache 2 na Debianu, když se ho pokusím spustit, nic nehlásí (myslím že je to správně - na linuxu to dělám poprvé), ale spuštěný pravděpodobně není (neposlouchá na zadaném portu). Chci se tedy zeptat, kde mám hledat chybu.

Odpovědi na otázku

V logach ve /var/log/apache2. Instaloval jste to z Debianiho baliku?

nee, to nebylo z balíků

Skoda, instalace by totiz spocivala v zadani prikazu "apt-get install apache2". Pokud ovsem mate Debian Sarge nebo Unstable. Ve Woodym Apache2 urcite nebyl.

Mám Woody, do žádné unstable jsem se jako začátečník pouštět nechtěl; původně jsem myslel, že stahnu balíček, ale pak jsem se rozhodl, že si chci celou instalaci vyzkoušet sám - nabýt nějakou zkušenost

niekde to urcite nieco hlasi... ako to spustas? ako si to nainstaloval? kam si to nainstaloval? napis viac, pomozeme :)

Instalace:./configure --prefix=/usr/local/apache2makemake installSpouštění:/usr/local/apache2/bin/apachectl startJinak na odrazovce žádný výstup a ve výpisu procesů není - po spuštění

Chybu hledejte mezi klavesnici a zidli.

No, já vim, že chyba je tam, ale odstranit ji nemůžu - to by byla sebevražda Jinak já jsem linuxový BFU..

Ok, bylo to v poho; chybu jsem udělal v httpd.conf, kde jsem měl špatně nastavenou skupinu a uživatele