» Poradna » Windows (a jiné OS)

Linux - Nahrazení textu v souboru

Ahoj, v manuálu 'sed' je uveden příklad pro nahrazení slova v souborused 's/word1/word2/g' input.fileJak to ale udělat když potřebuji nahradit nějaký text jiným textem?Zkoušel jsem to taktosed 's/'word1 word11'/'word2 word2 2'/g' input.filei taktosed 's/"word1 word11"/"word2 word2 2"/g' input.fileale nenahradí se to. Umí někdo poradit prosím? Děkuji

Odpovědi na otázku

Chybí ti tam "-i" Bez něho se nenahradí nic. Takže správně je.sed -i 's/word1/word2/g' input.file

-i jsem vynechal jen tady, v příkazu -i bylo.

1. Třeba tam to slovo není, tím pádem není co nahradit. Nebo pokud je v něm mezera, musíš ho dát do uvozovek.2. Nebo máš špatně zadanou cestu k tomu souboru.

Já teda s Linuxem nedělám, ale nemá místo input.file být název konkrétního souboru?

Jedná se o příklad.

Já chápu, že jde o příklad, ale v praxi jsem se již mnohokrát setkal s tím, že uživatel odněkud opsal nějaký příkaz nebo skript doslovně a pak se dívil, že to nefunguje. Pokud to není tvůj případ, tak se omlouvám, byl to prostě jen nápad.

V pohodě, není důvod se omlouvat. Díky.

sed -i 's/prvni veta/druha veta/g' soubor

Díky moc