» Poradna » Počítačové sítě

Linkys WAP54G vs WRT54G

Dobrý den zajímalo který model je lepší jestli WAP54G nebo WRT54G?

Odpovědi na otázku

WAP je AP a WRT je router.

WAP má jenom jeden LAN port, WRT pět. Nenapsal jsi, k čemu tu historickou šunku chceš používat, tedy ti nelze poradit, jestli ti stačí AP, nebo jestli potřebuješ router.

Stačí AP

Ani jeden, oboji je uz pekne starej srot 😀

Mno, ten "šrot" se prodával ještě nedávno: https://www.czc.cz/linksys-wrt54g-ap-router-... - prodej zahájen mnohem dříve než je uvedeno. Sice má pouze 100 Mb/s a WiFi "G", ale od r. 2010 při čtyřech přerušení napájení (úklid/jiná pozice) funguje bez zaváhání a spolehlivě. Což u různých TP, atd. se ani nepředpokládá. Možnosti nastavení jsou také na jiné úrovni, vyšší jsou až u Mikrotiků apod.

Bez alternativního firmwaru je stejně téměř nepoužitelný:https://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

Prave... vim ze byly spolehlive s nekolika jsem do styku prisel, ale dneska uz je to zarizeni opravdu za zenitem.

To je mi jasné

Nedávno před deseti lety, to je v IT věčnost. To, že existuje stránka u CZC neznamená, že se ten router ještě nedávno prodával. Tyhle webshopy stránky s už neexistujícím zbožím nemažou. Když se podíváš na diskuze k produktu, příspěvky jsou z roku 2008, takže ta stránka evidentně existovala už tehdy a odhadem v tom roce 2011 ne že ho zařadili do prodeje, ale tehdy možná tu stránku jenom vytáhli z archivu a zobrazují ji od té doby se statusem "zboží není určeno k prodeji".

On se opravdu jeste nedavno prodaval skoro za 2k.

mam ty AP asi v8 ks. Klido to za 2k prodam. protoze jsme je nadradili Unifickami a konecne ted panuje spokojenost