» Poradna » Počítačové sítě

Linksys MR7350

Ahoj, nemáte někdo router Linksys MR7350? Potřeboval bych vědět, jestli jde přepnout na režim Access Point. Dokumentace a testy, které jsem sehnal, jsou poněkud nejednoznačné.Díky.

Odpovědi na otázku

Do řežimu AP jde přepnout jakýloliv router Respektive některý to má přímo v menu jako jeden z možných základních režimů, ale i pokud tu možnost přímo v menu nemá, tak z něj uděláš AP jednoduše vypnutím DHCP a zapojením přívodního kabelu do portu LAN, místo WAN.

Přímo na Linksysu píšou, že umí WiFi AP a WiFi Bridge. Ale našel jsem video, které prolézá všechna nastavení a je tam jen Bridge. Což, když o tom přemýšlím, by vlastně mělo jen udělat z Wan portu obyčejný switchový, ne? Taky to může být otázka verze firmwaru.V manuálu není nic, v tom je jen ta mobilní aplikace a v té nic takového nastavit nejde.V nouzi by na to měl jít OpenWRT, ale vyluštit, která verze, to by vyžadovalo delší bádání.

Je to tak, režim AP udělá z WAN portu jen další LAN port a vypne DHCP. Ale jak jsem psal výše, pokud necháš port WAN nezapojený a vypneš DHCP, tak uděláš AP z jakéhokoliv routeru.

Nejde normálně připojit Ethernet do LAN portu a získat adresu z DHCP?

Přemýšlel jsem o 3 minuty déle.