» Poradna » Mobily

Link2SD alternativa

Mám Xperia Mini Pro s cm-9.1.0 a ten telefon má fakt děsně malou interní paměť.Mám program link2SD ale ten ve free verzi neumí přesunout všechna data. Existuje nějaká jiná bezplatná apka která toho umí přesunout víc? Vím že těch programů je spousty ale nevím co který umí. Případně když bych musel kupovat tak co je nejlevnější vzhledem k tomu co umí všechno přesunotu na SD.Také když jsem vytvářel druhý oddíl tak jsem zjistil že tel umí jen FAT a EXT2. Chtěl jsem použít J2FS. Existuje nějaký návod jak zprovoznit J2FS?https://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_mango

Odpovědi na otázku

Gemini App Manager umí přesunout kdeco. Navíc používám FolderMount abych např. mapy pro navigaci mohl mít na kartě.

Používám stejný telefon a tento problém jsem vyřešil pomocí tohoto návodu http://androidmarket.cz/navod/jak-na-automatickou... :) . Pokud budeš mít v telefonu vždy alespoň 100 MB volného místa, tak nainstaluješ cokoliv vždy na SD kartu. Co se ti nainstaluje do interní paměti bude pouze spouštěcí soubor aplikace (1-3 MB) .A pokud máš telefon rootnutý, tak přes ES File Explorer odinstaluješ bez problémů předinstalované aplikace, které také několik desítek MB uvolní.

Díky, vypadá to dobře. Zkusím. Ale mám linux tak snad ten návod na SDK není pro win :DNevím jestli se pokoušet i o ten J2FS abych zlepšil životnost a rychlost práce s SD kartou.

Pokud vím, tak Link2SD je snad jediný, který vůbec umí přesunout veškerá data (nemluvím o appce, tu umí přesunout na kartu kde co) na druhý oddíl SD karty, samozřejmě to umí jenom v placené verzi. Pochybuji, že najdeš něco podobného free nebo že vůbec najdeš něco podobného i placeného. Ale za těch pár dolarů to rozhodně stojí. Je pravda, že některé programy mají po přesunu vlastních dat problém, ale není jich mnoho, ty prostě musíš nechat v telefonu, ostatní bez problému přesuneš na kartu.S formátem druhé partice SD bych se netrápil, umí to i FATku.