» Poradna » Windows (a jiné OS)

Lincence a MS office problém

Ahoj, kolega z práce mi poskytl licenci na MS office. Původní záměr byl poskytnout licenci pouze na balík office. Problém ale je, že se zřejmě přihlásil do mého MS windows, takže mi to teď ukazuje jeho kalendář, když se přihlašuji do systému tak je to mým heslem, ale s jeho fotografií atd.. Lze nějak poskytnout pouze lincenci na balík office? (bez nějakého přihlašování do ms účtu..) Děkui´ji

Odpovědi na otázku

Kolega je šikulka a zcela určitě nejednal v souladu s licenční smlouvou.

Tady chybí 99,9999999 % informací. Ale pokud má jakékoliv nové Office, tak ty jsou vždy nějak spojené s konkrétním MS ID.

Pokud je to pro domácí použití, tak je to minimálně porušení licence. Protože kolega nemá co kde jak poskytovat... není to jeho licence, on ji má také jen "propůjčenou"... Pokud je vázaná na nějaký MS účet, tak je to jasné...

Je to soukromá licence, ne firemní. Ale jestli je to porušení nebo není je diskutabilní, protože stejně tak já mohu mít jen "propůjčený" notebook nebo používat jeho.. Každopádně to je jedno, nejraději bych byl kdybych mS office nemusel používat vůbec

Tak používej LibreOffice. Je zdarma.

Nebo WPS Office, ale ten není v češtině.

Teď koukám dole, že potřebuješ hlavně Outlook. Tak to nic. Ale zkus kouknout na EmClient.

jj, LibreOffice používám i ve firmě. Mám verzi 6.2 a je už fakt dost vymakaná.

Jde o to, že mě jsou office totálně na nic, ale kvůli firmě potřebuji outlook (IT není schopné napojit synchronizaci mailů a kalendáře z crm a dalších služeb jinam než do exchange ), webová aplikace outlooku není podporovaná a je to voser používat.. Měl jsem za to, že ty licence jsou poskytovány v balíčcích. Například 4člená rodina si koupí předplatné na 4 zařízení a každý má svůj účet v rámci jedné licence. Ale jestli tomu správně rozumím tak to tedy funguje tak, že každý si musí koupit vlastní licenci?

Jsou různí verze pro různé použítí, záleží co kolega má. Ano, jsou rodinné, či podnikové licence, ale nenapsal jste žídné podorbnosti. Ovšem nikdy nelze poskytovat licence mimo daný okruh.

Tož pokud potřebuješ Outlook pro pracovní účely, musíš tu licenci dostat od firemního IT (nebo někoho, kdo spravuje účty a licence), nikoliv od kolegy.

Přesně, jsou místa, kde by takový kolega letěl na hodinu... (I u nás ve firmě by to byl hodně vážný problém) A hlavně bych řešil jak se k té licenci dostal on - protože buď dal klíč, nebo účet. Tohle má řešit IT boyz :)

1. Exchange není nutně potřeba Outlook, stačí integrovaný emailový klient ve Win10 případně nějaký jiný co podporuje Exchange služby2. Pokud to je firemní PC a potřebujete firemní sw, měl by jste se obrátit na firemní IT3. To co zmiňujete o balíčku office pro více lidí je verze pro domácí použití, tam opravdu můžete jednu licenci sdílet na více zařízeních.Ale opět POZOR tuto verzi nesmíte používat pro komerční účely (pro práci) a tedy si to instalovat a používat ve firmě.https://products.office.com/cs-cz/compare-all-microso... |298476668059|%2Boffice%20%2Bhome|b|c||53890014422|kwd-22849352479&lnkd=Google_O365SMB_&gclid=EAIaIQobChMI9uDL4dG54wIVyaMYCh1fAw33EAAYASAAEgJgnfD_BwE

nevím, zda tohle:https://idoc.vsb.cz/xwiki/bin/view/uzivatel/e... k něčemu pomůže, ale Exchange by snad měl jít zprovoznit i v Thunderbirdu...

... tak zde máš Libre Office : https://cs.libreoffice.org/Jsou zcela zdarma bez žádného omezení. Vyzkoušej.

Potřebuje Outlook...

Jo EMclient je Outlooku podobnej i vzhledem a lidem se to líbí. Ale je exchange i ve verzi zdarma ? Ono je to asi jedno, plná stojí 599,- a to nikoho nezruinuje.

Neříkám, že to nejde vyřešit, jen poukazuji na to, že Libre Office mu v tomto případě nepomůže :)eMClient používám a je z hlediska konektoru na Exchange celkem v pohodě.

... nebo zkus eM Client zde: https://cz.emclient.com/

Záleží jakou verzi Office Vám kolega nainstaloval.Cokoliv od 2016 a novější resp Office365 je spárováno s online MS účtem a ten s konkrétním uživatelem.Takže předpokládám že kolega se musel pro instalaci přihlásit svým MS účtem a pak proběhla instalace pod tím samým účtem, tudíž máte Office licencované na kolegův účet. Co s tím?Dát si svojí vlastní licenci Bohužel nyní když to Má MS vše online kontrolováno to jinak nejde.A nebo sehnat starší offline Office 2013

to jsem už dlouho neviděl :Djeden potřebuje licenci MS office pro práci a zaměstnavatel mu není schopen ji zajistit (případně jako OSVČ si ji neumí koupit sám) a druhej mu "poskytl" (rozumněj "dodal v rozporu s licenčním ujednáním") licenci která je vázána na jeho osobní MS účet. k dokonalosti už tam chybí jen třetí kolega kterému vlastně patří ty počítače a "nakoupil" je od smažek u hlaváku a čtvrtý který na ně nahrává windows z ulož.to :D

umí, ale nechce

eM client vypadá dobře, díky