Líná grafika - je to možné? Jde o dvě GF 5200 FX

Mám teď dva počítače, oba skoro identické ale jeden si to maže v 3D Marku 01 na 6800 bodů  a druhý na 4000 bodů.No abych to vysvětlil: používám svůj starý počítač pro práci a mám v něm grafiku GF 5200 FX sem tam si zahraji i hry. No a potřeboval jsem ještě počítač a proto že se mi tato sestava osvědčila koupil jsem ještě jednu, je pravda že je tam jiná základní deska, silnější procesor, jiný disk ale jinak to je stejnéMá první sestava: AMD sempron 2300, 120 GB disk, 256MB paměti a grafika GF 5200FX, 128 MB, 128 bit.druhá ta novější je: AMD sempron 2600, 80 GB disk, 265 paměti a grafika GF 5200FX, 128MB, 128 bit.teď pro znalé uvedu ještě pár čísel z programu everest:první sestava:--------[ Grafický procesor (GPU) ]------------------------------------------------------------ -------------------------    Vlastnosti grafického procesoru:      Grafická karta - nVIDIA GeForce FX 5200      Kódové jméno GPU - NV34      PCI-zařízení - 10DE / 0322      Transistorů  - 47 Milion      Výrobní technologie - 0.15u      Typ sběrnice - AGP 8x      Velikost paměti - 128 MB      GPU Takt - 250 MHz      RAMDAC Takt  - 350 MHz      Pixel Pipelines  - 4      TMU Per Pipeline  - 1      Vertex Shaders - 2  (v2.0)      Pixel Shaders  - 1  (v2.0)      Hardvérová podpora DirectX  -  DirectX v9.0      Pixel Fillrate   - 1000 MPixel/s      Texel Fillrate   - 1000 MTexel/s    Vlastnosti paměťové sběrnice:      Typ sběrnice   - DDR      Šířka sběrnice   Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Podle mě to Everest říká dost jasně ve vlastnostech paměťové sběrnice :První karta:         & nbsp;         &n bsp;         &nb sp;         &nbs p;           ;                     & nbsp;       Druhá karta:Typ sběrnice   - DDR         &nbs p;           ;                     & nbsp;         &n bsp;              Šířka sběrnice   - 128 bit      Skutečný takt    - 250 MHz (DDR)      Efektivní taktování  - 500 MHz      Šířka pásma  - 8000 MB/s

Nějak se mi to nepovedlo. Tedy opravaPrvní karta:Typ sběrnice - DDRŠířka sběrnice - 128 bitSkutečný takt - 250 MHz (DDR)Efektivní taktování - 500 MHzŠířka pásma - 8000 MB/sDruhá karta:Typ sběrnice + DDRŠířka sběrnice + 128 bitSkutečný takt + 104 MHz (DDR)Efektivní taktování + 209 MHzŠířka pásma + 3344 MB/sVychází mi z toho, že druhá karta je ošizená, případně by mohlo být ještě něco blbě nastavený

no jo ošizená ale jak já bych rekl, že třeba místo 128 bitová je jen 64 bit. Ale to zase ten everest píše 128 a  i na popisce té karty je napsáno 128 bit. Také mě napadlo že tá má stará má osum paměťových bloků a ta nová jen čtyři ale to prý není důležité. Hm a nastaveno? Jak píšu víše když tam hodím tu svoji kartu tak v¨ýkon jede tak jak má.

Mňo, tak jsem si vyzkoušel EVEREST ve svém stroji a vypsal mi pěkné pitomosti pokud se týče vlastností paměťové sběrnice, teda pokud se týče frekvencí (něco přes 100MHz-200DDR ) a šířky pásma (cca 1000 MB/S). Dnes jsem to pustil znova a ukazuje něco jiného, frekvence jsou tam ty, co mají být akorát mi tvrdí, že sběrnice je 64 bitová. Aida (předchůdce EVERESTU) psala 128 bitů, RivaTuner rovněž 128 bitů. Vzhledem k tomu v jaké desce (FB11/C1400) je ta šmejdská karta (MSI FX5600XT) nasazena bych podle výkonu (3D MARK 2001 4200 bodů nepřetaktovaná -235/400DDR a 5000 přetaktovaná295/500DDR) spíš sázel na tu 128bitovou. Nepřetaktovaná karta má stějný výkon jako měl Radeon 9200-128bitů, než mně chcípnul. Já bych ještě vyzkoušel tu RivuTuner, a taky bych hádal tu 64 bitovou kartu. Ten EVEREST asi tu kartu nezná a tak píše blbosti.

hm tak riva ukazuje to samé prostě je všude o polovinu pomaleší než ta první. Mě jde spíše o to jesli se může stát, že karta od jiného výrobce (tabulkově stejných parametrů) může mít tak rozdílné hodnoty.

Rozdíly tu být můžou. Podtaktované karty bývají oblíbené u OEM výrobců MANLI a pod. Ale tak nízké hodnoty se mi nezdají, kdyby to bylo o 20% dolů, ale ono je to skoro o 60%. To i RivaTuner ukazuje tak nízkou frekvenci paměťové sběrnice? Další možností je, že výrobci karet umí vyčurat s testovacími programy, karta je 64 bitová a mírně podtaktovaná. To by odpovídalo. Propustnost při 128 bitech a 250MHz je 8000MB/s, při 64 bitech 4000MB/s, při propustnosti 3344MB/s vychází frekvence paměťové sběrnice 209MHz DDR skutečné taktování 418MHz, tedy přesně polovinu co uvádí Everest.

Jj, pravda. Jen male upozorneni: nevyslovuj (nepis) vubec pojem "Manli" - ziskal jsem dojem, ze jen narazkou na toto slovo oteviras brany pekelne...

nezlobte se ale tedˇtomu vůbec nerozumím. Tak jakou kartou vlastně mám. Na faktuře je uvedeno GF 5200FX 128 MB a 128bit. A jsou na ní jen čtyři paměťové bloky. Kde je chyba? a Dá se to reklamovat. Jde mi o to že jsem chtěl 128 bitovou a podle faktury a i podle popisku na kartě samé jsem ji dostal jenže výkon tomu prostě neodpovídá. Je udělaná nějaká finta od výrobce nebo prostě je jen podělaná.

Chce na to postvat nejaky tool (treba Sisoft Sandra), ktery ti vypise konkretni HW konfiguraci - report z tohoto toolsu by mel na reklamaci stacit...

no nahoře mám přeci srovnání dvou katalogově stejných karet - každá samozřejmě jiný výrobce od everestu. Víte nechci být za blba a tak potřebuji vědět co nejvíce ať mě neumlátí čepicí. Jak uvádám výrobce u této karty uvádí: CORE CLOK 250MHz, a 128 - bit DDR menory (200MHz clok - 400MHz effective)

No on ten Everest nekdy lze, ale dle popisu je ta druha grafarna na reklamacku...

no v rivatunes jak tam běhá ten graf rychlisti paměti bylo u té první karty 499 MHz  a u té druhé co mi pořád nejde pořádně bylo 209MHz. Mi jde oto jestli to není nějaká finta výrobce proto že to je grafárna od JETWAY tak jako i základní deska.

Vypada to na kartu s 64-bitovou sbernici (jak uz psali sokolici prede mnou) - deska za to nemuze... Mrkni na fakturu, co jsi vlastne koupil, popr. grafiku reklamuj. Matou me jen frekvence pameti - na 200MHz efektivne dneska (snad ) zadna grafarna nejede. Zkus do ni flashnout jiny FW, mozna je to jen bug...

jak píšu faktura je na 128 bit tak jako i popiska přímo na té kartě. Nic přepisovat nebudu, budu reklamovat - tedy doufám.

To v pohodě vyreklamuj, jestliže stejný typ výrobku os stejného výrobce má rozlišné parametry, tak se nemusíš bát, ta šířka pásma u obou verzí to jen potvrzuje:1) 8000MB/s2) 3344MB/sNěkde ulítla výroba, ale to tě nemusí zajímat a prodejce taky ne, s tím by neměly bejt potíže při reklamaci...Ten výpis ze Sandry by nebyl na škodu, kdyby sis ho udělal, ať máš něco v ruce, protože se budeš bavit o něčem, co není vidět a v těch krámech některejch, ti "podavači", co si budem namlouvat, nemaj tucha, co tam dělaj....