» Poradna » Programy

Limonáda vs. zvuk vs. notebook

Prosím o radu - notebook asus serie A9 - půl roku mě šel v pohodě zvuk, zřejmě až do té chvíle co mě syn nalil do nb limonádu ( samozřejmě nechtěl:() - po vysušení vše funguje mimo zvuk. Nejsem si jist zda-li je to tím. Při zapnutí nb se nerozjede bootování - musím zmáčkonout libovolnou klávesu, pak se rozjede a otevře se bios. Ten bez uložení změn opustím - namoment se objeví "checking nvram" a systém se rozeběhne už normálně. Vše pak normálně funguje až na zvuk - ani reproduktory v nb ani externí ( staré 4.1 cambridge soundworks ) nefungují. Pokud zesílím externí repro na max, tak hudbu slyším jakoby ji někdo poslouchal vedle mne na walkmanu, Zkoušel jsem přeinstalovat ovladač zvukovky, ve správci zařízení je vše povolené v panelu hlasitost také není nic ztlumeno a ve správci zvuku Realtek taky nic nestandartního, přesto zvuk stále nikde. Pokud si někdo víte rady, prosím poraďte. Klidně se budu považovat za blbce - hlavně když to pojede:) Dík Michal

Odpovědi na otázku

No zkusil bych jinej system. Treba nejake LiveCD linuxu. Pokud i tam to bude hrat takhle potichu. Tak je to hardware porucha. Pokud to tam bude hrat normalne, tak to neni tak spatne a neco se tam zmrvilo a prenastavilo. Pak bych radil reinstalaci systemu, protoze netusim v cem se to mohlo podelat.