» Poradna » Web a internet

Limit EIRP

Ahoj , mám otázku , když porušite limit EIRP v pásmu 2,4ghz co se stane? Myslíte že když dám PowerBeam M2 400mm 18dbi - 28dbm na střechu a nechám ho jít na maximum ze to bude legální ?? Dekuji

Odpovědi na otázku

Co by se mělo stát? prostě bude jaro.

Tu du du dum....

No, nejspíš se stane něco takového: http://www.cybermole.cz/work/P5072352.JPGA potom už jen zbývá nachystat peněženku a doufat, že budou milosrdní.

jestliže ti nějaký zákon/vyhláška stanovuje nějaké limity, tak jejich překročení asi sotva bude legální.Nejspíš pak bude následovat návštěva:https://www.lupa.cz/clanky/ctu-vcera-predstav... a solidně velká pokuta, po které tě všechny ty stupidní nápady přejdou, protože budeš mít co dělat ji zaplatit.

Asi bychom ho měli přestat varovat, očividně si tu bude furt mlet svoje blbosti, tak ať to udělá, a až na něj přijdou, tak ať se prohne. Jeho blbost. Někomu normálnímu by to stačilo říct jednou, někdo šikovný by si to zjistil sám. Tak komu není rady, tomu není pomoci. Až bude roky splácet pokutu, tak se mu třeba konečně rozsvítí.

Dle VO-R/12 je maximální výkon e.i.r.p. dán 100 mW (20 dBm), tak co je na tom k nepochopení? Jestli po vás ČTÚ půjde je věc jiná. To jako kdybyste se ptal, jestli můžete jet v obci 100 km/h. Takže stručně, legální to není, porušíte tím Zákon č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích s možným postihem a k tomu ještě sobecká vyčůranost k ostatním.

Ty vesnické WiFi sítě mají jednu nepříjemnou vlastnost, ruší dost zásadně meteorologické radary. Takže pokud by měl tu smůlu, že bude v dosahu některého z nich, tak po něm ČTÚ půjde hodně tvrdě a pokud by zjistili, že překračuje povolený EIRP, tak to bude takový flastr, že to budou splácet ještě jeho vnuci :)

Ne, nebude? Stačí?