» Poradna » Programy

Likviduje SP3 pro Win XP ovladače?

Zdravím,

včera jsem náhodou zjistil zajímavou věc: Po instalaci SP3 do systému Win XP MCE se všechny WHQL ovladače ve Správci zařízení najednou zobrazují jako digitálně nepodepsané, dokonce i drivery pro chipset. Předtím byly OK. Stalo se to taky někomu?

Thanks,
Liam

Odpovědi na otázku

Na ovladačích není podstatný digitální podpis, ale jejich funkčnost. Nemluvě o tom, že to je vcelku na nic.

Souhlasím, ale Microsoft je asi jiného názoru... Např. do Windows Vista 64bit se bez příslušné úpravy registru nedají necertifikované ovladače vůbec nainstalovat.

Liam

To je ale jiny OS nez tazatelem uvadeny XP MCE.
Nazory Microsoftu casto pobavi, obcas spis nastvou.

Ten původní tazatel jsem já

:o))
A - opravdu! To me nenapadlo, jakmile jste presvistel k WinV 64b...

To byla jen malá poznámka pro ilustraci, jak MS dokáže uživatelům zpříjemnit instalaci různými ................

Liam

Nejen SP, ale i řadové aktualizace mohou s něčím kolidovat. Odstranění podpisu je drobnost.

Nelikviduje a dovolím si dát dobrou radu. Těsně po instalaci nového OS WXP-SP2 okamžitě přes Centrum zabezpečení zablokujte proces aktualizace a teprve pak proveďte aktivaci. A teď můžete začít ječet "blbánci", kteří to tak neděláte. Protože okamžitě poté ubudou stesky více či méně spisovně stylizované na "black box", zvaný SP3

Windows jsou už od Fujitsu Siemens předaktivované. Není to image disku, ale výrobcem upravená instalačka Win XP MCE 2005 s integrovaným SP2 na jednom DVD. Ovladače a utility jsou na druhém DVD.

Pokud nainstaluju na čistý systém SP3, nelze už instalovat žádné ovladače z dodaného disku, pouze vyskočí hláška "Windows XP SP2 Only!" a konec. Aktualizace driverů přes Device Manager taky nejede, mají to nějak divně naskriptovaný...

Vyzkoušel jsem proto tento postup:

- instalace čistého systému
- instalace SP3
- instalace aktuálních driverů stažených z Netu, ty dodané jsou někdy z let 2005 a 2006

Zatím to vypadá OK, i všechny drivery zůstaly WHQL

Díky za odpovědi,
Liam