Lidi HEEELP -> problem s VideoExcel GF2 MX

Zdravim,

ziadam o radu alebo nazor kohokolvek.
Pred Vianocami 2000 som si kupil v AGEMe (a just to sem napisem, ked docitate pochopite preco) VideoExcel GeFORCE2 MX ...
Mam ABIT BX133-RAID, momentalne Celeron, ale skusal som aj s P!!!...

Prvy GF2 MX, co som mal mal blby D/A prevodnik -> reklamoval som -> vymenili mi to namieste.
Druhy GF2 MX mi mrzol pri suspende -> reklamoval som, bolo to tam tyzden -> vymenili...

Treti GF2 MX mi az doteraz bezal bez problemov.
Ibaze zrovna dnes som si stiahol a pustal 3DMark2001, VulpineGLmark, rozne OpenGL dema...
Grafika proste dostavala zabrat okolo 4-5 hodin.

Po tomto case sa na texturach zacali sem-tam objavovat roznofarebne bodky -> teda budu blbe pamate...

Pre informaciu len dodavam, ze grafiku som nepretaktovaval, je standardny takt bol a je core/mem 175/160 MHz... Cize je mierne podtaktovana od vyroby, pritom pamate na nej su 6ns Samsungy.

Ja ale uz nechcem ziaden po....y VideoExcel ani MANLi a bohuzial v AGEMe ine GeFORCEy nemaju. Nakolko sa chystam do tretej reklamacie, budem pozadovat spat peniaze.

Ako mam podla Vas postupovat??
Please, pomozte mi, kdo mate s tymto skusenosti.
Dakujem.

Odpovědi na otázku

Mal som TNT 2 Videoxcel default core/ram bolo 133/133 a tiez sa mi po urcitom case objavovali bodky v obraze, sem tam mrzla grafika a pod. Stastne som sa jej zbavil a kupil som si MX Manli s TV Outom default 175/150 ktora ide v pohode na 200/200. O Videoexceli som uz pocul z viacerych zdrojov ze maju casto nepodarky, zato Manli ani velmi nie.
Mal som Voodoo2 Manli a bola to bombova karta, v 800x600 bola skoro rovnako rychla ako TNT2 a absolutne stabilna a bezproblemova.
Zbav sa tej VideExcel a myslim ze po tretej reklamacii mas pravo ziadat naspet peniaze (avsak neviem ci nie len po tej istej neodstranitelnej chybe). Mozno ani vymena za ManLi by nebola najhorsia, na slovensku tazko zozenies inu MX, MSI su o dost drahsie, Herculesy, Asusy a pod. snad na slovensku nepredava nikto, zohnat sa sice daju ale tazko a aj tak by to asi velkoobchod objednal z ciech => o dost vyssia cena.

Vo velkoobchode AXECO (Presov) maju Inno3D Tornado GeForce2 MX lite - je iba 1 CD s drivermi miesto 6. Takt karty je 175/166.

Dik, ale s MANLi nexcem amt tiez nic docinenia a v spominanom velkosklade nemaju ziadnu znackovu grafiku (okrem ATI Fury, ktora je moc dobra, ale stara a vykonovo na GF2 MX nema (( )...

Inak v BGS-distribution maju aj ATI Radeon 32 MB SDR aj ASUS Geforcy vsetkych druhov

Jup a este to, ze dnes sa mi ta grafika po cca 2 hodinovom vytazeni kusla => pomohol len hard reset

Pre Lufa.
Mam tiez Manli GeForce 2MX s TV out, ale nejako ten TV out nemozem rozchodit.
Na televizore je len biela obrazovka, a v settingu mi to neponuka ziadne moznosti pre nastavenie TV vystupu. Skusal som aj program TVtool 4.8 ale ten vyhlasil, ze nenasiel ziaden TV chip na karte. Skusal som detonatory
od 5.35 az po 7.17 a nic.
Tebe ten TV vystup funguje???

To Pierro:
TV Out mi funguje len sa to trochu debilne nastavuje. Pre zapnutim TwinView musis uz mat pripojeny (aj zapnuty?) TV a v device settings si musis pred zapnutim Tvin wiev tiez nastavit format, typ vystupu a normu TV na PAL. Takto mi to funguje na Det. 6.50, na 6.72 mi to trochu blblo, celkovo ten tv out v driveroch je najaky nedotiahnuty, dokonca som musel trochu upravovat registry lebo mi nechcel prepinat normu na PAL.
TVTool mi tiez funguje nejako divne,raz ide, inokedy tiez nenajde tv out.
Neviem, este sa s tym budem musiet pohrat, len mam kratky kabel a nechce sa mi neustale prenasat 70" telku z izby do izby.

Nevedel by mi niekto poslať orginál bios ku grafike VideoExcel GeForce2 MX.
Ja som si orginál prepálil a nezálohoval - "smola".
Teraz mi ide TV výstup len na firemných ovládačoch 6.23 .

To Lufa:

Asi ti vela ManLi vyrobkov nepreslo pod rukami, co? Bud rad, ze ta tvoja je taka ak je. Co sa tyka kvality je to taky isty shit ako videoexcel.Mozes si pisat co chces tolko moja skusenost.To je dan za neznackove karty.

To Pit:

SOFOS (Bratislava), Proca (Trnava) ma ASUSy. Trochu drahsie, ale podstatne kvalitnejsie.

Paluso