LIDI POOOOOMÓÓÓÓÓÓÓC

Prosím o pomoc s Duronem 750, a deskou Zida PG133(nic moc já vím),integr. Savage 32Mb, paměť 128MB PC133 Kingmax, . Nevím si s tím rady pořád to hapruje, padá Win98 SE, seká se to! Myslel jsem, že se přehřivá tak jsem na čip na desce nalepil akt. chladíč a přidal i jeden do bedny na cirkulaci. Ale je to to samé!! Nemohl by mi někdo říct co stím.
Jo a stále se mi v Corelu9 oběvují chyby s textem.Jakmile kliknu na text tak se objeví černý rameček a sekne se mi to.
Prosím poraďte. Dík

Odpovědi na otázku

No zkusil bych nainstalovat Win ME a koukal, co to udělá - jedna možnost. Nebo si hrát s nastavenim biosu a sledovat odezvy počítače/systému - tím myslím najít nějakou závislost mezi tuhnutím a nastavením. V případě, že jsi celý počítač od někoho koupil (to asi nebude Tvuj případ), omlátit mu ho o hlavu.
Jestli chceš poradit, napiš sem do diskuze víc podrobností o vnitřnostech + nastavení, aby bylo možno přesněji "věštit".

Jinak přeju pevné nervy...

Editoval Dancer, dne 16.4. 2001 22:32:14

No tak tohle presne se mi stavalo proto, ze grafika nezvladala vyssi FSBcko. Jestli ho mas nastavene na standard 100 tak pak nevim

S těma WIN ME jsem to skoušel, ale skoro bez uspěšně. Bylo téměř to samé.
Celý PC jsem si sestavil a mám tam: 10,2GB Maxtor ATA66,CD Rom Artec52x,
FDD(normální,Chladič 5600Mpr,no a desku(je tam intreg. graf. Pro Savage 8-32MB -jede asi na 100MHz) s procesorem a pamět (na 133MHz), jo bednu s 200W zdrojem. Přemýšlel jsem, že by to mohl dělat zdroj ale...........
Jo mluvils něco o Biosu, ale co chceš vědět?
Nemůže to dělat nesynchronizace Pamět (133) ------ Grafika (100) ??????

Problém je zřejmě způsoben grafickou kartou Savage (kór když je integrovaná. Jsou dvě možnosti jak to řešit, vzhledem k tomu že SAVAGE má totálně zprasený ovladače, doporučuju zkusit co možná nejnovější (ale myslím si že o moc lepší nebudou) a za druhé zakup novou graf. kartu, nejlépe nějakou NVIDII. Protože i jakákoliv levná obdoba TNT2 ti v Corelu nabídne dostatek výkonu, nebo pokud chceš hrát hry zakup GeForceMX, který dneska přijde na cca 3300 Kč s DPH.

No asi to prodám celé (kromě monitoru), a koupím tuhle sestavičku:
Celeron 600, Abid VL6 nebo VH6 (káždopádně čip VIA 694x), NVIDII Rivu TNT2
Pro 64bit 32MB,64MB Ram(málo, ale nejsou peníze), atd.
Jo nevíte někdo za kolik to mám přibližně prodat.
prosím jen takový návrh.
Jo zistil jsem, že grafika háže chybu jen v Corelu, ale když hru hry tak ne. Zvláda je docela slušně. Ani s videm to není špatné, ale je to S3.
dík

For McKidd
Jeste me napadlo.. o tom tady zatim nikdo nepsal podivej se na preruseni, tyhhle desky s tim mivaj problem .. mozna ti grafika sdili preruseni s necim s cim se nema rada ?

ps: pokud bys nevedel jak na to dej vedet

No tak nevim jestli je dobrej napad to prodavat...Kdybys koupil tu sestavu co pises tak hoooodne klesnes s vykonem(mimo grafiky samozrejme). Lepsi by bylo prodat desku a koupit novou desku a grafiku...Treba MSI K7T Pro 2-A je tedka dost levna a kvalitni, nebo si priplat na MSI K7T Turbo, grafiku muzes klidne koupit TNT2 Pro dyz nemas vic penez..

Editoval ---DeeKay---, dne 23.4. 2001 14:47:26

Tak si myslim, ze do poradne zasa pribudne jeden nestastnik - ten, co si to od Teba kupi. Problem vidim v tej grafike. Neda sa vypnut a osadit tam nieco ine? A pozri sa na tie IRQ, ci tie vela zariadeni nesedi na IRQ 11, ako to mavaju vo zvyku. Ak ano, riesenie najdes v PC Tunningu.