» Poradna » Ostatní

Lidé mají „právo být zapomenuti“ na Googlu, rozhodl soud EU, co vy na to?

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/336118-lide... Také souhlasím, že není normální aby si někdo (i po vašem souhlasu) dělal s daty co chtěl, když tento odeberete. Ještě, že moji pravou identitu nemají a bez IP a spolupráce s providerem ani nedostanou.

Odpovědi na otázku

hmm

To náš chceš informovat o té novince, která se objevila na každém druhém IT portálu, nebo jsi se přišel jen pochlubit jak to máš zmáknutý?

Ani ne, spíš jak se tu směle diskutovalo, že to nejde, že by net / diskuze neměly smysl, že ta data provozovatel potřebuje a už jsou navěky jeho atd. a najednou to vypadá, že to půjde. Jo zmáknutý, ne vůbec já soukromý na netu považuji za samozřejmost to ty neznáš ale byly časy kdy to bylo běžné, nikdo tě nehledal, nikdo ti nevyhrožoval, nikdo se nezabíjel kvůli netové šikaně = lidi byli mnohem odolnější.

Ignorujte, dolph si tady z toho už dlouho dělá diskuzní forum... nepochopil pointu "poradny"

JVC, 194.228.235 kde já to viděl tuším šotek? No to je jedno, máš něco k otázce, zajímá tě vůbec tvé soukromí na netu nebo jsi jako ostatní a budeš jednou smutně koukat?

Pamätám si na svoju mládežnícku nerozvážnosť, keď internet začal byť hitom, objavil sa goole a facebook a ja som sa chcel bezhlavo stať súčasťou tohto fenoménu. Dodnes sa márne snažím vymazať túto minulosť z internetu, ale nedarí sa.

A nejsi sám, přesně tohle jsem měl na mysli. Takové momenty jsem naštěstí já nemusel řešit, ale přece jen mezi známými se to vyskytlo. Od té doby mají všichni stopku mě zaznamenávat a běda. Fotky do alba klidně, pro tisk klidně, na net a už bych vyváděl.

Vtedy vedeli o praktikách, ktoré sa dejú už roky väčšinou len zasvätení, dnes je to masová záležitosť a takmer každý druhý je paranoidný ( právom ) a obozretnejší. Vadí mi, že tretie strany majú moje údaje a zarábajú na ich využívaní. Považujem to za moje duševné vlastníctvo.

Je to prostě tak, že pokud sám souhlas s tím, že moje např. fotky mohou mít v bázi OK. Když pošlu konec účtu a souhlas již neplatí mají smazat, učet, data, cesty, odkazy, a blokovat vyhledávání na daný účet.

To sa tak, žiaľ nedeje a nikdy diať nebude, nakoľko databáza takýchto údajov je zlatá baňa pre rôzne agentúry a podniky. A ak pominieme obchodné dôvody, potom príde na rad výhovorka o dôvodoch bezpečnostných. Prídu mi viac než úsmevne všemožné praktiky sociálneho inžinierstva, pomimo napríklad tá, kedy od vás za účelom vylepšenia bezpečnosti účtu žiadajú telefónne číslo pre overenie. Pokiaľ je to môj operátor, ok, ale ak to chce napríklad Wargaming ( World of tanks ) tak to ani omylom.

Bolo to pomerne nedávno, keď som si našiel pár hodín času a preriedil si Facebook účet. Bolo tam enspočet stránok, ktoré som ako puberťák bezhlavo "lajkoval" a ktoré mali prístup k mojim informáciam. To by samo o sebe nebolo zlé, lenže časom sa odpredali a vykľuli z nich zákerne spamovacie a na reklamu údaje využívajúce "firmy". Z niekoľko sto stránok som si ich nechal 10..

a dotaz zní?

Co ty na to, tvůj názor? Má nižší IQ? Chápal bych to.

D0prde!epráce Adolphe, tohle je poradna! Ne tvůj blog nebo diskuzní fórum!

Jak to = to téma se řeší už i na titulce kámo.http://www.zive.cz/bleskovky/chceme-take-zmi... A taky si všimni, že když já chci nějakou reakci je na IT ne na to, jak mi jede pračka nebo jak mám zapojit lustr, min. to jsem dělal už ve 13 a nikdy jsem nezahořel.

Tak Google je už zavalen žádostmi, čili asi to nebude tak bezvýznamné téma jak se zde někteří frikulíni (ahoj LAMPe) domnívají, stále jsou jedinci co používají mozek to je dobrá zpráva.

Ale jakou to má souvislost s poradnou, Áďo? Je to snad tajemství?