» Poradna » Windows (a jiné OS)

Licence Windows 10 do Virtual Boxu

Zdravím pánové a dámy,Jakou licenci W10 je potřeba použít do Virtual Boxu? A druhý dotaz, jak poznám, že kupovaná licence je legální? Ty z aukra za 60 asi nebudou, ale co ty z heuréky za 999?Díky.

Odpovědi na otázku

You can't just buy a single retail license for Windows 10 when you virtualize like that. You need software assurance

vic info zde - https://community.spiceworks.com/how_to/124053-licensing-w... je to odpoved od cloveka z MS

Je to 4 roky starý post a ještě mimo oficální server. Navíc jsem se tam dočetl:Windows 10 can be purchased via Retail (FPP) to run in a VM locally on the device.

dobře... - Pro Windows 10 je Software Assurance zejména zdrojem: - práva na virtualizacihttps://www.daquas.cz/articles/791-licence-wind...

Proč je tam vpravo nahoře pán, který vypadá jak z nějaké reklamy na pevnou erekci?

Díky, naštěstí mi stačí pouze lokálně nepotřebuji remote.

Bez ohledu na již zde napsané plácance napíši pravdu: pro další virtualizovaný OS je potřeba plná a oficiální licence. Ta z aukra za 60,- je stejný podvod jako za 999,-. Osobně moc nechápu, proč lidé platí za kradené licence 60,- či dokonce 999,- Kč, když jsou "zdarma". Jediná správná cesta je koupit plnou - ne OEM - licenci v nějaké běžném IT obchodě.

oem licence te neopravnuje pouzivat W10 ve virtualu, musis mit SA

A číst umíte? Psal jsem neOEM. Krom toho lžete, SA být nemusí.

ale musí

Licence OEM je pouze neprenositelna na jine zarizeni a EULA jasne rika:2. Práva k instalaci a užívání.b.Zařízení. Termín „zařízení“ v této smlouvě označuje hardwarový systém (ať už fyzický nebo virtuální) s vnitřním paměťovým zařízením schopný provozovat software. Hardwarový oddíl nebo server blade je považován za zařízení.dale rika:(iv) Používání ve virtualizovaném prostředí. Tato licence vám dovoluje nainstalovat pouze jednu instanci softwaru a používat ji v jednom zařízení, bez ohledu na to, zda jde o fyzické, nebo virtuální zařízení. Pokud chcete software používat ve více virtuálních zařízeních, musíte si pro každou instanci pořídit samostatnou licenci.zdroj: https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/OEM/Window...

Koukám, že čtenářská gramotnost je v ČR opravdu vážný problém. Další, kdo nechápe význam spojení "ne OEM".

Jako negramot tedy prosim o rozsahlejsi vyzvetleni spojeni "ne OEM"

Microsoft se v EULA nemůže dožadovat něčeho, co je na území EU nezákonné. Na druhou stranu, ctihodný, zákonů dbalý občan si ten zákon přečte a ví, že si nesmí používat druhotnou licenci, která nebyla prvotně aktivována na území EU. Stejně tak nemůže používat licenci z multilicenčního programu, pokud nekoupí celý balík licencí.Takže ano, pokud chce levnou druhotnou licenci, musí sehnat někoho, kdo vyřadil počítač, u kterého byla používaná licence typu OEM:COA (předinstalovaná prodejcem a od oficiálního distributora Microsoftu země EU) nebo Retail zakoupená (dodatečně) v seriózním obchodu.

Správně.

Potřebuješ Fpp (krabicovou licenci ) viz Eula Use in a virtualized environment. This license allows you to install only one instance of the software for use on one device, whether that device is physical or virtual. If you want to use the software on more than one virtual device, you must obtain a separate license for each instance.