» Poradna » Programy

LibreOffice - chyba instalace

Provedla jsem čistou instalaci Win.10 Home 1803 (vše bez problémů a funguje dobře) a teď instaluji aplikace, které jsem dříve používala.Problém nastal s LibreOffice. Mám verzi 6.0.1 a nabízí se mi aktualizace na 6.0.3. Když spustím aktualizaci, tak se v polovině zastaví a hlásí chybu 1336 a instalace se zruší. Když původní verzi odinstaluji a spustím přímo instalaci novější, tak to dopadne stejně.Na internetu jsem našla, že je zaplněná dočasná paměť, ale když ji přes Systémové vyčištění disku, jako správce vyčistím, tak to nepomůže a dopadne to stejně.Nevíte, prosím někdo, jak nainstalovat LibreOffice 6.0.3 ???Za radu předem děkuji.

Odpovědi na otázku

První věc co mne napadá - máte dostatek místa na disku? A druhá věc, když jsem hledal ten problém po netu, několik lidí tam zmínilo problém s Defenderem (antivirus integrovaný ve Windows), který blokoval přístup do potřebné složky. Takže tohle by taky stálo za kontrolu.

Děkuji za odpověď.Na disku mám volných 90 GBPři aktualizaci i instalaci jsem zkoušela všechny ochrany na Defendru vypnout, ale vypnutí nepomohlo.

OK, další věc co lidem pomohla bylo smazání obsahu složky Windows\Temp.

Ještě dodávám, že všechny ostatní aplikace bylo možné normálně nainstalovat, jen u Adobe Readeru jsem také musela mít vypnutý Defender.Inatalaci mám povolenou ze všech zdrojů.Pokud to nepůjde, tak zůstanu u verze 6.0.1 a aktualizace zakážu, aby ty hlášky neotravovaly.

snažíš se použít aktualizaci přímo z libre, nebo nainstalovat stažený exe z:https://www.libreoffice.org/download/download/?

Zkoušela jsem jak ze Slunečnice, tak z oficiální stránky Libre a výsledek byl stejný.Nepomohlo ani vymazání obsahu Temp.

Posledná možnosť - skús inštalovať v Safe mode.... Stiahni si inštalačku, spusti klasické inštalovanie. LO (ak bolo predtým nainštalované a je tam stará verzia) upozorní na tento fakt a spýta sa, či aktualizovať predchádzajúcu verziu. Všetky nastavenia tak zostanú v pôvodnom stave, len sa prepíšu niektoré súbory a knižnice novou verziou.