» Poradna » Windows (a jiné OS)

Libreelec

Jak nainstalovat Libreelec z flash disku na HDD v PC s W10, aniž bych přišel o W10? HDD je jeden, rozdělen na dvě primární partition. Na první běží W10, na druhou chci nainstalovat Lebreelec - bohužel mi to stále nabízí 1. instalaci na HDD s tím, že příjdu o vše na HDD (nenabízí druhý oddíl) 2. nebo to z toho flash disku spustím, což ale nechci. Chtěl bych zachovat W10 a rozhodnout se dle potřeby, co nastartuje...jak na to?

Odpovědi na otázku

A neni snazsi si pustit Kodi pod Win, nez to delat takto? Resp. k cemu vsemu ma to PC slouzit?

a nebo radsi poridit qnap

Na provoz LibreElec postaci cinsky box s AmLogic 9xx CPU (pro 4K), nebo treba RaspberryPI 3 (pro FullHD). Kombinovat to s NASem neni moc rozumne, nelze dle potreby samostatne vymenit, NAS musi byt nesmyslne umisten u TV atd.

Děkuji za info, o kterém již vím. Potřebuji prostě na tom poslabším PC provozovat W10 a příležitostně Libreelec - jak na to? Libreelec, popř. Kodi přímo nainstalováno pod W10 nechci, neb je to pro stávající konfiguraci tzv. " na hraně".Prosím psát pouze již příspěvky týkající se nainstalování Libreelec do patřičné, mnou uvolněné primární partition, ne rady co si mám koupit apod., děkuji.

Takže kdyby někdo potřeboval to co já a ostatní mu radili něco na co se neptal, tak zde je návod - viz:https://androidpctv.com/tutorial-libreelec-pc/

Libreelec přímo neznám, ale jestli to má standardní linuxový instalátor, tak je asi podstatné, zda ten oddíl pro Libreelec není náhodou už od tebe naformátovaný.Protože pokud ano, tak ji ten instalátor asi vidí jako obsazenou. Zkus tu partition pro Libreelec odebrat = nechat tam nealokované místo a pak zkusit instalaci Libreelec znovu. U instalaci *buntu či jiného linuxu je tohle často příčina, proč instalace nejde nebo ti to nutí nahrazení Windows.

Bylo to nakonec jednoduché - LibreELEC vytvoří na HDD dva oddíly - System a Storage. Ten Storage stačí zmenšit (postačí v klidu cca 16 GB) a v novém prostoru udělat další oddíl, naformátovat na NTFS a do něj udělat čistou instalaci W10.V dalším postupu do těchto W10 nainstalovat boot manažer EasyBCD, přidat tam záznam o oddíle s LibreELEC a je to.Takže teď na starém PC frčí bez zádrhelu Kodi pod LibreELEC a když potřebuju, spustím klasické W10.Takže jednoduché a já se s tím zbytečně trápil (naštěstí v tom PC žádná data nejsou). Tato poradna nějak upadá, jsou tu určitě chytří lidé, ale nějak mi neporadili. Rady kup si...jsou mi na ho*no.

to mi přijde zbytečně komplikované. S linuxem jsem schopen na Windows komp provést instalaci bez nutnosti reinstalu Windows:1) zmenším Windows partišnu přes Gparted z live linuxu, zbytek disku nechám nealokovaný = ve volném místě žádnou partišnu netvořím2) nabootuju live linux (v mém případě nějaké *buntu, ale stejně fungovalo i OpenSuse ap.) a spustím instalátor.3) instalátor (ala instalátor programů ve Windows = grafické klikátko, žádný příkazový řádek) sám od sebe nabídne instalaci "vedle Windows" - tu zvolím.4) linux se nainstaluje aniž by nějak zasáhl do partišny s Windows, jako bootloader se nainstaluje Grub, který obsahuje i záznam s Windows takže při startu PC nabídne, zda linux či Windows,.Ale je možné, že to LibreELEC takhle elegantně neumí...

Ne, LibreELEC to takto bohužel neumí a proto jsem s tím dlouho "zápasil" :)Myslím, že jiný postup, jak mít vedle sebe na jednom disku LibreELEC a W10 není...alespoň jsem žádný nenašel a na fórech, kde se toto řeší se ve finále vždy uvádí pouze to, co jsem i já po delší době našel.

Aneb jak jednoduchou vec resit zbytecne slozite Tyto minidistra jsou opravdu hlavne pro ruzna minipc, stavet dnes HTPC na x86 je trosku prezitek.

Samozřejmě, ale ne každý má peníze na stavbu HTPC a dobře mu poslouží i stará plečka

Pisu ze HTPC opravdu neni potreba a zastane to hotova krabicka se zlomkovou spotrebou a cenou.. a klidne i s tim LIbrelecem

předpokládám, že měl na mysli něco jako Malinu - tj. ARM - pokud se nepletu, tak se to prodává už hotové v krabičce, s adaptérem a nainstalovaným systémem za nějaké 2-3 tisíce...

Malina uz je za zenitem, spis cinskej box na na AmLogic 9xx chipsetu. Pokud chci pouzivat pouze KODI. Pak lze poridit neco s AndroidTV OS - Xiaomi, Nvidi a nekolik malo cinskejch boxu... tam provozovat kodi jako jednu z mnoha aplikaci - tak to mam ted ja a prijde mi to jako nejrozumnejsi reseni.Bastlit se pro tyto ucely s bezny PC uz nedava smysl