» Poradna » Programy

LibovoIná přesnost

Neví někdo, na jakém principu naprogramovat program, aby počítal pi (nebo cokoliv jiného) na libovolný počet desetinných míst? Jaksi mě nenapadá žádná rozumná programová, či matematická finta. Dík.

Odpovědi na otázku

Pro zacatekby to chtelo znat programovaci jazyk...

Ptá se na princip, ten je jazykově nezávislý.

Sorry, nevsiml jsem si. Kazdopadne neco hotoveho: http://numbers.computation.free.fr/Constants/PiProgram/pifas...

dynamicky alokovanym polom-strukturou

já to umím na 5 desetiných míst

Já si ho pamatuji na 13 desetinných míst a více jsem zatím nepotřeboval. ☺

Např. sčítej řadu 1 -+ 1/(2n-1) +- ..... atd. dál, která vede na "pi"/4.