» Poradna » Mobily

LG TV 42LA620S Problikne logo a dal nenaskoci obraz. Zvuk i menu (poslepu) jede.

Mam prosbu o pomoc.vecer jsme vypli televizi a rano pri zapnuti naskocilo na vterinu logo televize a dal je obrazovka cerna. Vsiml jsem si ze behem nacitani probliklo 3x cervene svetlo standby.muzete mi poradit co s tim. Jestli navest software znovu nebo co by pomohlo?Na Tv jsem pripojil Playstatin3 a zjistil jsem, ze zvuk jede. V jednu chvili na (ani ne na vterinu) problikl obraz.pri klikani na playstation zvuk jede z TV.Poslepu jsem zkoušel menu setting televize a vše jede (bez obrazu). Jen se na začátku objeví logo.

Odpovědi na otázku

Odešla některá ledka z podsvícení. V servisu vám vymění všechny pásky, ale je to drahé. Řekl bych tak do 3000 Kč. Pokud jste šikovný, lze objednat požadované ledky na aliexpressu za pár korun a s pomocí horkého vzduchu to lze vyměnit.

Jedna Ledka poslední měsíc problikávala, nicméně jsem si všiml, že při probliknutí Loga LGtv se rozvítí všechny ledky, než zhasnou.Z desky napájení má jít do okruhů (jsou tam dva) 100-130V. To se stane jen chvilku při zapnutí (100-130V) když probliknou a pak klesne napětí na 50-70V.

Doporučuje se vyměnit celé podsvícení, protože už i zbylé ledky jsou načaté a také mají svojí životnost. Nicméně pár televizí už jsem takhle opravil a jede se dál. U jedné jsem po asi půl roku opravoval znovu, byly včudu zase jiné ledky.

Ledky měmit umíš, ale to je tak jediné co by ti šlo. Až bude problém v něčem jiném tak budeš v piči !

Ty jsi ledka. V telce je vadná paměť chytráku !

A co teď moulo?

Byly to ledky.. nechal jsem vymenit projistotu vsechny za 1000Kč u soukromého opravce v Prostějově.. Cena všetně práce..