» Poradna » Ostatní

LG televize

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Když jsi chci nahrát film, který běží na NOVĚ samé reklamy atd. Prostě, když zadám do programu nahrávání na ten určitý film, nikdy mi nevyjde filmy celý právě kvůli těm reklamám. Chci se zeptat jestli režim nahrávání, jde nějak přerušit, tak aby tam ty reklamy třeba nebyly a film jsem konečně viděla celý a ne useknutý 20 minut předem, kde ten film graduje. Děkuji za odpověď. Hodně bych jsi přála aby mi tady někdo pomohl, protože ty filmy jsou potom k ničemu..:) Děkuji Všem..

Odpovědi na otázku

Ne, přerušit nejde, aspoň ne automaticky. Musíš prostě nastavit konec nahrávání tak o 10-20 minut později.

Děkuji. A nevíte náhodou jak? I tuto možnost jsem se pokoušela najít ale nikde jsem nic takového nenašla.

Plánovač

Nechápu co tam zadáváš za čas... pokud je film od 20:20 do 22:20 a zadáš tam tento čas tak ti nemůže chybět 20 minut filmu ani na té nově. A to jako ta TV neumí ani sama odstranit reklamy, které jsou uvnitř filmu, když 10 let starý DVD to umí a skoro bez chyby? Možná by bylo vhodné přečíst si návod

zejména na nově apod. nedodržují program, +- 10 minut jim žíly netrhá...takže musíš nahrávat 5 minut před a aspoň 10 minut po (bohužel budeš mít na začátku obvykle aspoň 15-20 minut reklam)

Já nikde neručím za to, že tam pak bude celý film, ale určitě nebude chybět 20 minut, ale maximálně 10 a i to je už dost

Asi se moc na TV nedivas V nekterych pripadech je i tech 20 minut malo.

Nebo se dívám ve špatný čas, protože mi to +-5minut sedí Vyjímkou je NOVA Cinema, kde to nesedělo nikdy a klidně i o těch 20-30 minut

Jediná denní doba, kdy novákům sedí začátek pořadu s programem, jsou večerní tv noviny v 19:30. Všechno ostatní je silně proměnlivé..

No, stává se, že pořad začne až o těch 20 minut později, ale není to kvlůli tomu, že by ten předchozí končil o 20 minut později. Většinou končí +/- na čas a začátek dalšího programu zdrží milion reklam. Každopádně by mělo prakticky vždy stačit posunout konec nahrávání +10 min a nemělo by se stát, že tam nebude film celý. Výjimkou jsou samozřejmě nějaké přímé přenosy, které se můžou protáhnout a následně končí opožděně i navazující pořady.

No jo, ale když ten film je od 20:20, tak se nahrávání prostě zapne 20:20. Ale v tu dobu jdou ještě sportovní zprávy a to nepočítám reklamy, takže ten film začíná řekněme 20:30, přitom už to nahrává od 20:20, takže logicky mi ten konec filmu vždycky chybí. A odstraňovat reklamy to teda vážně neumí :D Ale i tak bych chtěla poděkovat.

Čím to nahráváte, na co to nahráváte, jak to nastavujete?? Předpokládám, že televize asi nemá nahrávací zařízení. V TV programu máte přece čas kdy půjde další film, tak si to nastavte ručně a přetáhněte čas dál. Vím, že Nova se u nočních filmů kdysi moc nezaobírala tím, že ve 23:30 má začít další film a běžel pořád ten předchozí, čímž se posunul celý vysílací čas. Takže člověk měl konec předchozího filmu a konec jeho filmu mu chyběl.Pro automatické spuštění a vypnutí, ve chvíli začátku a konce filmu, musí televize vysílat signál pro záznamové zařízení. Stejně tak, pokud chcete vynechat reklamy. Pokud vím, tak Nova na to kálí, nebo to funguje jenom někde, dle signálu. Ostatní televize, včetně ČT to mají taky různě. Nebo měli, už je to nějaký pátek, co jsem nad tímhle zlomil hůl.Takže jediná naděje je prostě nastavit nahrávání o 10min dříve a konec o 20min později. Pak se do toho vejdete. Stejně ten film za chvíli přemažete něčím jiným.

Přesně, mám doma TV LG a DVD rekordér taky LG, propojeno přes HDMI takže lze využít tzv funkci SimpleLink, kdy na TV v EPG označím co schci nahrát a ona sama zapne rekordér a začne nahrávat. Bohužel díky časovým posuvům je to nepoužitelné, aspoň u komerčních stanic, ČT se snaží časy držet. Takže jediné použitelné řešení je buď nastavit nahrávání v rekordéru ručně s časovou rezevrou a pak to sestříhat, což umí i můj cca 5 let starý rekordér, a nebo holt nahrávat ručně.

Televize samozřejmě má nahrávání. Stačí strčit do USB rychlou flešku nebo 2,5" harddisk.