» Poradna » TV, audio a video

LG 37LH7000 vady v obraze při zapnutí TV

Ahoj,Při spuštění TV se na obrazovce zobrazují artefakty, dělá to asi 10-15 minut a pak je obraz v pořádku. TV běžela 10+ let bez problémů, začalo to dělat, když jsem k ní připojil notebook přes HDMI. Zkoušel jsem i ostatní HDMI porty a výsledek stejný. Od teď když TV zapnu, jsou tam ty artefakty. Pojí se s nimi také zpoždění odezvy. Jakmile artefakty odezní, odezní i zpoždění odezvy a obraz je v pořádku.Nahrál jsem krátké video s těmi artefakty: https://webshare.cz/Díky moc za rady.

Odpovědi na otázku

Zacni vybirat novu, tahle dosluhuje

Doba kdy se televize kupovaly na deset let nebo déle, už je dávno pryč. Nikdo a nejméně výrobce nepočítá s tím, že by TV měla tak dlouho fungovat. Zjevně už je TV na odchodu, tak nezbývá než se s ní rozloučit.

nesmysl

Můžeš to rozvést, jako odborník?Aspoň tak ses pasoval tady: https://www.zive.cz/poradna/tv---tcl-50p610--... Pro tazatele:Obávám se toho, že signálový procesor v BGA "pouzdře" má studené spoje (nVidia osmičkové řady pro notebooky). S HDMI to opravdu nemá společného nic ve smyslu toho, že připojení by tohle vyvolalo. Obvykle u těchto konzumních výrobků odchází kondenzátory ve zdrojích, tady je tomu ještě hůře.

Nesmysl co? Neříkám, že některé TV nevydrží i déle, ale k čemu to je, když tam už nic nefunguje. Počínaje přijímačem, který už nic nepřijme a nebo Smart funkce, které po deseti letech už nejsou kompatibilní se službami

A na co potom jsou DVB-T2 STB a různé multimediální android krabky?