Levný zdroj SilentiumPC - bude dostatečný?

Dobrý den,stavím levný PC na kancelář (hlavně internet, účetní programy, Officy apod.).Narazil jsem na tenhle zdroj, který se vzhledem k nízké cenovce chlubí certifikací 80+:https://www.tsbohemia.cz/silentiumpc-elementum-e2-... https://www.silentiumpc.com/en/product/elementum-e2-3... Dle této minirecenze se zdá být za tuhle cenu celkem slušný:https://www.pcrevue.sk/a/SilentiumPC-Elementum-E... i dle výsledků z certifikace (je uveden na poslední záložce "230 EU Internal"):https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail... Máte s ním, prosím, někdo zkušenosti, můžete jej doporučit případně nedoporučit? O téhle značce jsem slyšel, že vyrábí poměrně kvalitní skříně, je na tom podobně i s napájecími zdroji? PC nebude sloužit ke hraní her, plánuji budget AM4 desku s levným Athlonem, doplněný SSDčkem Patriot Burst.Za vaše názory mockrát díky!

Odpovědi na otázku

Za 700 opravdu nikdo kvalitní zdroj nevyrobí.

Si porad rikam, proc davam do PC zdroje od 2000-5000 Kc, ktere dnes maji i 12 let zaruku, kdyz staci papirove zdroje za "500 Kc" ... tj. cca cena nabijecky k mobilu.

nevím, jak moc se to zhoršilo, ale v kancl sestavách běžně léta bez poruchy vydržely 300/400W Eurocase zdroje. Jasně, že jely jen na zlomek papírového výkonu, ale za celou tu dobu nepamatuju snad ani jeden vyhořelý zdroj - spíš odcházely HDD.

Koupit kvalitní a drahý zdroj umí každý vůl. Vybrat z levných, ale pořád kvalitních umí vybrat technik zkušený a všemi mastmi mazaný. ☺

Můžeš být mazaný všemi mastmi, nebo i lejnem, ale když nemáš přístup k údajům o poruchovosti, je ti všechno mazání k ničemu...

1. Ne kazda draha vec je dobra.2. Levne zdroje jsou soucastkove neskutecne osizene.3. Kvalitni zdroje maji nizsi spotrebu elektriny a podstatne mensi zahrivani. V tam kde je klimatizace to pak snizuje i naklady na ni. Tj. v mnoha pripadech se tedy vyssi investice casem vrati v usporach, ale casto i v nulove hlucnosti. Nehlede na mnohem delsi zaruku.Proste pro sebe standardne vybiram zdroje 80+ Titanum a pouze ve vyjimkach nizsi.

Nabijecka nestoji 500 Kč, ale par dolaru

A proto Seasonic SS-350ET stoji 899 Kc.

V „recenzi“ nevidím žádné testování. Pouze dojmologie.Certifikace jako 80 Plus, PFC, EuP/ErP jsou v EU povinné. Zdroje, které toto nesplňují by se správně nesměly prodávat.https://www.czc.cz/seasonic-ss-350et-350w-bu... nebo s delší zárukou:https://www.czc.cz/seasonic-ssr-430st-t3-430...

I ten levný PC něco stojí a zaslouží si spolehlivý kvalitní základ jako je zdroj.

Děkuji vám za vaše připomínky i tipy na osvědčené zdroje, poohlédnu se tedy raději po nich.Ještě bych se prosím chtěl zeptat, jaké parametry (kromě výrobce) je třeba při výběru zdroje sledovat? Slyšel jsem, že není dobré koukat po celkové hodnotě výkonu, ale po parametrech jednotlivých větví. Nicméně je nutné sledovat i Poprosím o vysvětlení na mém původně vybraném zdroji SilentiumPC, ten papírově zvládne:+12V .... max 27 A .... max 324 W (výkon by měl být přijatelný, ale max. proud je zde slabší, je toto problém? Stačí sledovat pouze výkony nebo jsou důležité i hodnoty proudů?)+3.3V a +5V .... max 13 A .... max 95W pro obě dohromady (zase stejný případ, výkon ok, ale slabé proudy, vadí to moc? Četl jsem, že v dnešní době tyto větve nemají příliš velký význam a používá se hlavně 12V větev, je tedy nutné mít dobré parametry i na těchto větvích?)Bavím se stále o kancl sestavě pro nenáročné využití.Děkuji moc za objasnění těchto záležitostí.

V tomto případě nemusíš moc parametry sledovat, protože PC nebude vyžadovat žádný velký výkon. Takze se zaměř na zdroje dejme tomu 400W, i to bude s rezervou a potom sleduj délku záruky a cenu, to napoví nejvíc. Podle tabulkových parametrů kvalitu nepoznáš.

v dnesni dobe je dulezita 12V vetev. 3.3 a 5 neres.

Corsair VS Series VS350 - 350Whttps://www.czc.cz/corsair-vs-series-vs350-3... stojí cca 900 Kč a je na něj 3 roky záruka, tak si nemyslím, že to bude krám.stejně tak Seasonic SS-350ET - 350W, bulk SS350ET-Bronzehttps://www.czc.cz/seasonic-ss-350et-350w-bu...

Díky. K tomu Corsairu, o této sérii VS jsem slyšel že prý není příliš kvalitní, a zrovna tato 350W verze v minulosti dle testů neobsahovala nijak kvalitní součástky a s účinností byla taky celkem slabá. Modernizovány byly verze až od VS450 nahoru, tahle ne. Takže za ten příplatek si nejsem jist, zda si polepším.Jde mi o to, že levných zdrojů do 1000,- už jsem prošel poměrně dost a snad ke všem (kromě Seasoniců) jsem četl připomínky ve stylu, je to takový lepší nebo horší odpad (třeba konkrétně u zdrojů značky Be Quiet!). Takže potom mám samozřejmě chuť vzít ten levnější a nazdar. Kdybych tak netlačil na cenu a stavěl něco výkonného, tak si určitě za zdroj připlatím, ale v této cenové kategorii si nejsem jist, zda mají příplatky nějaký smysl.

A třeba proto ho v Computeru označili jako výhodnou koupi, stál polovinu toho co nejlepší zdroj (také corsair) měl výbornou efektivitu, jediné co bylo trošku out bylo zvlnění na 3.3V, výhoda extrémně malý (byl to 650W, efektivnější víc než některé gold zdroje) za cenu je celkem ok. Test by VS revize 2018, lidi u VS čerpají z nějakého kdoví koho testu starého asi 5-6 let.V zahraničí pak často fičí zdroje jako EVGA 80+ white certifikace, ale když je to za 20 USD s dopravou, kdo to bude řešit. :)Be quiet řada 11 je super, velice kvalitní zdroje, Fortron pak umí dělat stejnou špičku jako Corsair nebo Seasonic, ale kdo si koupí Hydro za víc peněz s kratší, zárukou než Corsair RM nebo Focus Gold za méně s dělší zárukou.... Evolveo si také umí objednat dobrý zdroj, ale typicky cenově jsou někde jinde než ty levné. Evolveo za 700 ne, evovleo za 2.5, proč ne.

VSxxx je kram srovnatelny s tim odpadem v dotazu. NEBRAT!Pokud levny Corsair, pak je treba zacit s CX. Pricemz na tazatelovy ucely samozrejme bohate staci CX450 / CX450M.

VS na tom nebude o moc hůř než SS-xxxET. Prostě levný základní zdroj. Funguje, parametry splní a není to úplný odpad. Ale není dělaný pro lidi, co chtějí koupit zdroj a mít 10 let klid. Je to pro lidi, kteří si neuvědomují, že 1x2000,- je méně než 4x1000,-.

Tak to ani nahodou! Levny zakladni zdroj je CX. VS je skutecne odpad.(Trochu to pripomina doby, kdy spatne se orientujici tvrdili, ze AX od Fortronu je pouzitelny zdroj. Hluboce se mylili. Nebo tech volu, co doporucovalo elektrosrot od Chill Innovation.)

Smím znát odkaz na nějaké poslední testy aktuálně prodávaných 2018 revizí? Já totiž nikde na takové tvrzení že ej to odpad nenarazil, narážím na doporučení leckoho... Je to levný zdroj, to ano a o tom to je

Když jsou VS 10 let odpad, další revize bude nejspíš také odpad. Takže já to mám naopak -> Dokud neuvidím tvrzení, že VS přestal být odpadem (třeba po nějaké revizi) je to stále odpad...(Corsair si ty zdroje prostě nechává vyrábět a stejně jako se z RM/HX atd. nestanou jen tak šunty, z odpadů se jen tak nestanou kvalitní zdroje (protože by musel začít stát víc - ty díly prostě něco stojí) )

A kdo říká že je to odpad? Nějaký frikulín v nějaké diskuzi? Jako že PC s tím nebude fungovat? To by asi nikdo takový zdroj neprodával protože by ho nikdo nekupoval kdyby nefungoval. Funguje to a lidi mají o levné zdroje zájem.Ano kvalita nebude taková jako zdroje za dvojnásobnou cenu. Je hloupost do low endu cpát high end komponenty které sežerou zbytečně velký kus rozpočtu. Třeba v testu který jsem tady kdesi zmínil jediný "problém" byl že odchylka napětí na 3.3V větvi dosáhla 5.15% místo normou tolerovaných 5%. Jinak je vše v normě, hluboko pod hranicí tolerance, takže je prostor pro degradaci. Výpadek udržel 260ms, Focus za dvojnásobnou cenu 300ms, RM 310ms. Má certifikaci jen 80+ white ale účinnost je srovnatelné se bronzovým seasonicem SS. Tohle má hodně daleko od odpadu.Když budu chtít top Gold zdroj, koupím Corsair RM, EVGA supernovu, Fucuse Gold, pokud budu chtít nějaký rozumný zdroj za pár peněz, klidně půjdu do toho VS.

Kdyz to nema 80Plus aspon Bronze, nema ZADNY smysl ptat se po aktualnich testech. (Trochu zjednodusujici, ale jen opravdu mirne..)

Proč když to má srovnatelnou účinnost jako seasonic ss, který je navíc hlučnější a větší a stojí víc?

VS má 80plus "White", na 80plus Bronze, kterou má SS nedosáhl. Srovnatelné? Jistě, liší se to jen o pár procent:https://cs.wikipedia.org/wiki/80_PlusAle to i Gold nebo Titanium. Rozdíly v řádech stovek procent tam fakt nejsou.

u Titanum jsou odlisne pozadavky na prubeh atd. Takze tam je odskok znatelny, i kdyz podle zjednodusujicich procent to tak nevypada.

Ach jo, tak jinak. VS není zdroj, který bych chtěl mít v PC a ani bych ho nikam nedal. Ale když už si ho někdo koupí, je to stále lepší varianta, než ty levné krámy typu Crono, iTek a podobně. Není to zdroj, ze kterého leze vyloženě bordel a který by měl problém při 50% zatížení. Nic více jsem tím nemyslel, jinak také beru VS jako něco, co Corsairu jen hyzdí nabídku a pod CX (spíš CXM) bych nešel.

No ale pak nemůžete koupit žádný levný zdroj. CX je dnes out vzhledem k ceně, nemá smysl ho kupovat, když konkurence nabídne za podobnou cenu víc muziky.

Také žádné levné zdroje nekupuji. Pod litr vůbec, pod cca 1500,- toho na výběr také moc není, ale už se něco najde.CX není moc zajímavý celkově. Vyrábí ho někdo jiný než o stovku dražší CXM, který je navíc modulární a má 5 let záruku. Psal jsem konkrétně o Corsairu, takže fakt, že třeba Be quiet má za cenu CX450M s certifikací bronze 400W zdroj s certifikací Gold a také záruku 5 let, je trochu mimo téma. Ale je to tak.

VS je naprosto v pohodě zdroj, kde to berete? Víte že od té doby co tady kdesi ve forech ten zdroj testoval uběhlo několik let a na trhu jsou revize toho zdroje a mě známý poslední větší test zdrojů VS doporučil jako dobrou koupi vzhledem ke své ceně, kdy sice v něčem o něco kvalitnější modely stály 2x tolik.Ty zdroje sice nejsou top parametry, ale fungují a jsou bezpečné.CX dneska koupit je holý nesmysl, to už není zdroj za 13 stovek ale pomalu za 2 tisíce a pak už je lepší si koupit Focuse nebo koupit něco zcela jiného třeba Be Quiet, Coolmaster (sakra ten neznám tu řadu.. Vanguard?)

Corsair CX 450 W = 1399, takže to defacto je PORAD zdroj za "1300 stovek"

Tak já mám Seasonic SS-500ET - 500W Bronze už 7 let a funguje bezchybně - OK.Vyzkoušeno ...

Jenže kdo by dnes kupoval koncepčně tak starý zdroj, když tu jsou lepší zdroje na trhu za podobné peníze.

Ten zdroj ti 2 roky vydrží a pokud ne tak ho vyreklamuješ. Je nesmysl kupovat na kancelář zdroje za 2000kč. Jak psal někdo nahoře, eurocase za 400kč vydržel taky.

A shorele cele PC nebo treba barak vyreklamuje taky? Zrovna v pripade PSU je dobre si odpustit vyslovene hloupe rady..

A někdo doporučuje EC který vyhořel? Doporučuje se tady Corsailr VS, to je jiná liga.Nicméně, koupit nějaký EC300-350W který bude zachovalý, větrák v něm bude tichý a opticky nebudou nafouklé kondíky, tak klidně vezmu 10 let starý EC za stovku někde z bazaru. U nového zvolím nejspíše white zdroj EVGA pokud budu chtít hodně šetřit, případně Be Quiet, nebo to VS. Když budu chtít kvalitní zdroj s dlouhou zárukou, půjdu do top na thru - RMx nebo, jelikož jsem hračička tak RMi. Šlo by koupit i HX nebo AX řadu, ale to nedává moc smysl, ta vyšší efektivita i při dlouhodobém provozu neobhájí dvou/třínásobnou cenu. AX má aspoň podrpobnější monitoring než RMi.

Jo, některý EC vydržel hodně let, některý po dvou třech letech vzal sebou celý počítač a některý pro jistotu (asi blbá várka) ihned po sestavení počítače. Proč kupovat levný klump, když za příplatek pár stokorun mám něco solidního s dostatečně dlouhou zárukou.

ja som vzal teraz na test zdroj chieftec cps-400s cca 30€http://www.chieftec.eu/de/netzteile/ps2/force_se... podla parametrov by to malo byt relativne ok, zakaznik nechcel uplny odpad zdroj ale nechcel dat ani 55€ za zdroj, tak uvidime co z toho bude. hovorim mu tak vezmite FSP350-60APN 85+ , ale jemu nejaky kamos nakecal ze potrebuje minimalne 400W zdroj k jeho zostave i3 4160, GT1030, 8GB ram, a 2x SSD ale presvedcit sa nedal, no ked to chce nenarobim nic. podobnu zostavu ale G3420 a GT1030 som testoval na zdroji od HP a ten mal 180W, HP ma celkom kvalitne zdroje a ta zostava bola do 100W

Něco podobnýho jsem napájel přes PicoPSU.

Tak som otestoval ten cps-400s a musim uznat ze je to celkom fajn zdroj, ma cerifikaciu 85+ bronze, spracovanie vyborne, v porovnani s fsp500a od fortronu ma vyssiu hmotnost, cx450m ma ale vyssiu hmotnost. Na test som pouzil svoj pc ryzen 2600x gtx1070ti a funguje. Aku bude mat zivotnost je otazne, rad by som ho videl v nejakom teste ale podrobnom aj ked si myslim ze by testom nepresiel, kedze nepresli podstatne lepsie zdroje. Zaruka je 2 roky.

=== ma cerifikaciu 85+ bronze ===Taková certifikace neexistuje!=== Although some power supply manufacturers name their products with similar names, such as "85 Plus",[7][8] there is no such official certification or standard. ===Zdroj třeba tu: https://en.wikipedia.org/wiki/80_Plus

dik za info, uz som si to pozeral, mali by dostat pokutu za taketo znacenie

Za co pokutu? Povinné v EU je EuP/ErP a prohlášení o shodě. 80 Plus je jen ochranná známka konsorcia. Ti, co používají 85+ nebo 90+, mohou namítat, že jsou další konkurenční sdružení - tak jako je u SSD ONFi a Toggle mode. Tak jak jsou auta na benzin a naftu. Křesťané, muslimové... a pastafariáni.

Vysokou hmotnost má proto, že používá zastaralou topologii. Fortron je levný, protože by se mělo jedna o DC-DC a z toho důvodu nemá tak velké trafo. Fortron to dělá u některého z OEM partnerů, Chieftecu pravděpodobně CWT.Pokud jde o fungování, Černobyl vyráběl elektřinu i o výbuchu. Takže z pohledu jede-nejde je taky v cajku.

Já mám dobré zkušenosti s cenově doatupnými zdroji Seasonic. Používáme několik zdrojů 350-400W, vydrží i provoz 24/7. Nevýhodou je poněkud chudší kabeláž.

Kup si Seasonic SS-350ET a neres.

SilentiumPC otřesná nekvalitní kabeláž už nikdy tuto značku!!!!