» Poradna » Notebooky

Levný, výkonný notebook

Dobrý den, chtěl bych se zde zeptat, zda by jste mi nepomohli s výběrem notebooku. Po prázdninách nastupuju na střední školu (se zaměřením na IT) a potřeboval bych nějaký výkonný notebook, který by zvládal náročnější programy. Ve volném čase bych ho také chtěl využít ke hraní nějakých těch her, jako například cs:go, skyrim, the sims 4, DayZ,... Nepotřebuji hrát hry jako gta V atd... Od toho mám konzoli :D. Mám našetřeno cca 15 tisíc Kč, ale do notebooku bych rozhodně nechtěl vrazit všechno... Proto bych byl rád, kdyby jste mi nějaký doporučili. Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Levny a vykonny nejde dohromady. Takze se musite rozhodnout jestli levny nebo vykonny.

Vykonný, ale za cenu pod 15 tis... Nemyslím super-ultra výkonný, ale za tu cenu co nejlepší :)

Tak pak zalezi jake znacce davate prednost.Za me Acer Aspire F15 14999,-

Jaké náročnější programy?

Popravdě vůbec nemám zdání. Jsem student a po prázdninách nastupuju na novou sš na obor počítačové systémy... :/

Pardon, počítačové sítě

Být tebou raději bych si za notebook připlatil, protože pokud koupíš něco pod 15 000Kč - výdrž baterie nemusím být velký a notebook nemusí být ani výkonný. V případě, kdyby notebook byl výkonnější šance, že ti vydrží celou střední školu je u notebooku za 15 000 neobvyklé. Ale pokud tedy chceš pomoci, doporučuji značky jako je HP nebo Asus. Se značkou Acer nemám dobré zkušenosti ! Pokud by si se ale rozhodl zainvestovat, doporučuji MacBook. Mám MacBook z roku 2008 - a mám ho do teď bez sekání a bez jakékoliv opravy, výdrž baterie je u něj 6 hodin. Tady máš pár tipů na ty levnější a podle specifikace celkem i dobré 1)https://www.mall.cz/notebooky-uhlopricka/hp-2... 2)https://www.datart.cz/Notebook-ASUS-F540SA-15-6... Jinak ti přeji, ať se ti na škole daří a ať notebook vydrží

Díky moc za radu :)Taky doufám, že mi to na sš půjde :D

Macbook si určitě neber max OS je retardovaný systém s minimální podporou vyvojářského software a ty jdeš dělat ajeťáka kde budeš neustále programovat v programech které mac os neumí spustit. Další věc je že je to sračka bez výkonu na tom by sis hry rozhodně nezapnul, budeš potřebovat grafiku a pořádné 4 jádro né usporný macbook.

Náročné programy znamená hry, nic víc bych v tom nehledal. Většina software v kterém se "učí" nic nežere... nějaký pspad, visual studio, nebo nedejbože cad like softy běhají na všem...

A doporučili by jste mi něco, na čem se v pohodě rozjede to cs:go, DayZ atd?

Do 15k levný a výkonný notebook (na hry) neznám, až nějaký najdeš, dej vědět... nějakej základ s gtx 960M (což je pořád taky odpad) je tak 22k+

Já neříkám że chcu nejvýkonnější... Pouze sem řekl že nyjvýkonnější v cenové hladině do 15 tis... Je mi jasné, že na něm nepojede gta V a watchdogs... Ale stačí mi to pouze do školy, popřípadě na cs:go, rust atd...Nepřeju si herní dělo. Spíše něco do začátku

Předpokládám že máš zájem tu školu dokončit, což je 4 roky. Budeš studovat školu se zaměřením na IT. Takže zapomeň na cenovou hladinu do 15-ti tisíc, požádej rodiče, vysvětli že je to i v jejich zájmu pokud chtějí mít ze svého syna minimálně maturanta a investuj do noťasu minimálně 25 tisíc. Na začátku VŠ se ti ještě bude hodit

Nepředpokládám, že spustit GTA V na 60 FPS bude jedním z kritérií ovlivňujících dokončení školy. Pro mne osobně jako pracovní postačuje ntb za 13k Kč kupovaný čtyři roky zpátky. Pro práci na intranetu, v SAPu a na portálech zákazníka opravdu nepotřebuju i7 s dedikovanou grafikou. A ve škole to tuším bude podobné. Jinak samozřejmě specializované střední školy (min IT) bývají celkem slušně vybavené, aby studenti mohli teorii vyzkoušet v praxi. Pokud ovšem v požadavcích pro nástup do školy mimo ručníku, mýdla, bačkor, cvičebního úboru a rolky toaletního papíru byl i ntb, tak výše napsané beru zpět a hluboce se omlouvám.

Nevím kolik ti je let a jestli máš děti které třeba momentálně studují SŠ se zaměřením na IT. Máš pravdu že specializované střední školy bývají celkem slušně vybaveny, ale co dál, to se má jako ten dotyčný student do té školy odstěhovat a trávit tam 24hodin denně? Ten student hlavně potřebuje mít to "slušné vybavení" mít neustále k dispozici. A znovu podotýkám, že ono "slušné vybavení" nepořídí do 15k.

Ze školy (VŠ) už jsem hodně přes deset let pryč, ale my to vždy řešili tak, že to slušné vybavení pro studium jsme měli ve formě běžného PC na kolejích. Nějak nám ve škole vystačilo vybavení učeben + sešity a skripta na poznámky. Pro mne je nepředstavitelné, že bych při té rychlosti přednášek byl schopný do poskytnutých podkladů (.doc, .xls) zapisovat vzorce a poznámky (a to píšu všemi deseti).A pokud student chodí do školy a pak alou tramvají domů, tak doma určitě PC taky má.Pro mne je ntb pracovní nástroj, který mi vynahradí PC na služebních cestách. Smysl mít ho ve škole trochu postrádám. Ale toto je jen můj soukromý názor (i když možná trochu staromódní). Vycházím z toho, že odpoledne potkávám študáky v shopping centrem, kde vysedávají s ntb a tráví odpoledne na FB, případně koukáním na videa na YT.

pokud nejsou rodiče blbí, tak ví, že na školu mu stačí PC s Intel grafikou a takový ty 4 roky vydrží v pohodě (pominu baterku), pokud se k tomu nebude chovat jako prase nebo nebude mít smůlu na defekt. Za 15 tisíc to nebude žádný šunt.

On na začátku píše, že má našetřeno 15000,- a nechce to utratit vše a ty mu napíšeš ať koupí ntb za 25000,- xDDDD

Nebejt těch her, tak repas Lenovo t420, t520, na tahání x220. Výkon to má srovnatelné, jen to jede na gpu Intelu. I když starší jako prácovni stroj určitě lepší a jinde kvalitou. To co koupíš je dřív na odpal, protože se to při páření časem zaváří. Nehledě na to že ulomis panty nebo zlomis základovou, na tahání to moc není. Si piš že ti aby to chciplo řešej hodně vážně. Chápu te, ale radej do 7k repas na tahání a neco si na šetří a počkej s laděním do vánoc, proste jeden na práci a druhé na blbnutí. Rozumně je lepší hrát na živo, tj. Nehledat únik na pc, ale radej žít a hrát na živo. Najdi si babu, zajdi si s kámošema na paintball, ..., je to mnohem zajímavější.

Pokud nebudeš bydlet na internátu, tak notebook nemá moc smysl. Na poznámky v hodinách je stále nejlepší sada barevných propisek nebo fixů a sešity. Na práci do školy pak stolní počítač, navíc si na něm i lépe zahraješ.Pokud bys bydlel na internátu, tak se notebook hodí, pohodlně se dá přenášet na víkend domů. Ale na nějaký rozumný pracovní notebook je těch 15000 spíše minimum, spíš počítej 15-20 tisíc.

No řeknu ti to takhle, pokud ten ntb pořídíš, tak rapidně klesneš ve škole s výsledkama. U nás na střední tomu bylo zrovna tak, ntb kluci pořizovali ze studijních důvodů a pak na tom akorát pařili o hodinách hry. Zázrak byl, že tu školu vůbec dokončili, protože nevěděli, co se probíralo ve škole do doby, než se psala písemka. Na programování a IT předměty budete chodit do PC učebny, takže dle mého názoru naprostý nesmysl. Beru to tedy jen pro případ, že nemáš doma PC a pořizuješ to doopravdy na domácí úkoly a nějaký tvoření. V takovém případě třeba takto: https://www.alza.cz/hp-probook-450-g2-d293049...

Právě. Pokud nemá doma PC a pořizuje to na domácí úkoly, tak1) Bude na intru - notebook2) Bude bydlet doma a dojíždět - stolní počítač domů.Na ty poznámky je jednak stále nejlepší ten sešit a tužky, navíc dnes je spouta školního materiálu ke stažení na školních serverech, kolikrát si ani není potřeba nic moc psát, jen dávat pozor a učitel dá materiály k dispozici. Záleží samozřejmě na konkrétním kantorovi.

No já bych tady totiž nerad viděl dalšího, co sem bude dávat na vyřešení domácí úkoly, s tím, že vůbec neví, která bije. Takových tu přece jenom bylo dost, a dopadlo to tak, že to neumělo ani převod jednotek a dosazení do vzorce. K hrám se totiž přidá FB a už to jede. Jinak samozřejmě ano, na stolní PC jsem zapomněl. Tam se za 15ku už něco rozumnýho dá složit.

a mimo hodiny tam bývá zase studovna. A o pauzách asi nic programovat nebude... Asi tak.

Podívejte... Doma "PC" mám, ale je tak "výkonný", že setře při hraní minecraftu shořela grafická karta a základová deska. Je to šunt. Proto potřebuji něco lepšího, co rozjede alespoň CSko. Ve škole se zatím učím dobře. Mněl jsem pouze čtyři dvojky. To, že budu hrát ve škole vůbec nehrozí. Já se na novou školu těším a chcu se něco naučit. A ano ntb máme na školu mít. Tak když už tak, tak chci mít něco, co mi při Csku nevybuchne v ruce. Prostě potřebuji něco, co můžu využít i ve volném čase.

"A ano ntb máme na školu mít."To jako škola je tak socka, že nemaj svoje PC? A SW si taky máte koupit za svoje? To je jako kdyby na učilišti chtěli, aby si studenti nosili vlastní soustruh.

Pokud "shořela" základní deska, tak je ten PC snad už v popelnici ne? Nebo že bys snad kecal? Mohu vidět odkaz na školu, abych mohl vidět tu pasáž, kde se píše, že je ntb povinnou výbavou? A jak píše kolega nade mnou, SW si také musíte kupovat? To znamená OS, Office, AutoCad, Photoshop a další za tisíce korun? Jinak s těmi hrami moc dobře vím, o čem mluvím, protože takových jako ty tu bylo už dost. Prostě primárně jde o hry a škola je až na posledním místě, takový je můj názor. Alespoň do doby, kdy neuvidím na stránkách školy pasáž o povinné výbavě, v níž je zahrnut notebook.

Ano, to je přesně ono, primárně jde o hry a škola je pouze argument pro rodiče.A s tím starým PC to bude asi tak trošičku jinak. Opět bych to viděl jako cestu odůvodnění rodičům koupi nového PC, tentokráte ntb.Dneska už i gymply mají velmi solidně zařízené učebny, o specializovaných školách nemluvě. A určitě jim nikdo nebude poskytovat do soukromých PC licence na programy, které budou v rámci výuky používat (nemyslím samozřejmě studentské licence Win a Office).

Tak nevím jak ty, ale já teda nechcu pokaždé čekat 2 minuty, než se pc zapne a poté 10 minut křísit internet. Chci něco, co si sebou můžu někam vzít a použít to okamžitě a když mám rozpočet 15000, tak chci to nejlepší. Proč si za stejné peníze kupovat horší věc? A taky to není hra na rodiče, protože ntb si kupuju sám ze svých peněz. A chci říci że ntb jsem si již koupil. Má velmi slušnoů výbavu a stál mně 12 600,-

OK, takže téma vyřešeno, můžeme uzamknout. Jen to určení, jak jsi v počátku mluvil o ntb do školy a jak to ve finále podáváš je jaksi odlišné.A věř mi, každý chce za své peníze vždy to nejlepší v dané cenové kategorii.Samozřejmě přeju ať ntb slouží k plné spokojenosti a na škole se Ti líbí.

Píše se byste, ne by jste

Vidím "Minekraft" a povzdechnu si: "Áááá, další lidské mládě pod hranicí klinické debility!"Co má výpočetní výkon společného s tím, že ÚDAJNĚ vyhoří(sic) deska a GK?!Chceš se jen hloupě zapařovat, nikoliv se učit. Stejně toho moc nevíš.

vem něco pouze s Intel grafikou - tam je šance, že ti to vydrží delší dobu a na hry zapomeň, pokud na to máš 15k. Stroj za 15k s Intel grafikou nebude už úplně zlý, jakmile to ale bude mít dedikovanou, tak to má chlazení na houby a půjde to rychle do háje s ohledem na ty hry.