Levný ntb pro mámu :)

Ahoj,moje mámka si chce koupit notebook - jen na internet, fotky, maximálně nějaké video či streamované video. Nic víc. Já byl vždycky pařan a tak se zajímám jen o silnější stroje a vůbec se nevyznám v těch slabých. Jelikož máme strop 8 tisíc. Rozmýšlel jsem se mezi tímto http://www.amiro.cz/product/342571/HP-255-E1-... a tímto http://www.czc.cz/hp-compaq-cq58-351sc-cern... . Netuším co dneska potřebuje počítač k běhu W8 a Chrome prohlížeče. Jeden má pouze 2GB RAM a druhý zase Celeron. Celeron je možná ok, ale já ho mám z dávných dob zafixovaný jako ten nejslabší procesor. Vím, že na běh W8 stačí 1Ghz a 1GB RAM, ale jelikož by si ho mamka ráda udržela několik let bez jakéhokoli upgradování, chci se zeptat, zda je něco z toho vůbec dobrá volba. Díky!

Odpovědi na otázku

Všiml jsi si, že ani jeden z těch strojů nemá OS. Máš hromadnou licenci na Windows nebo chceš použít Linux, případně hodláš warezit a pak mamce vysvětlovat proč má černou obrazovku a na ní nápis "Pravděpodobně jste se stali obětí pirátství."Co se týče kvalit, stačí když řeknu, že procesory AMD v notebooku jsou jedna velká katastrofa.

Takže Celeron je pořád lepší? 2GB RAM jsou dostačující? Díky!

Zvedl bych strop: http://www.czc.cz/hp-g6-2350sc-cerna/124565... .

Bohužel, nemůžu ho zvednout. Ne o tolik... :(

kup tento:http://www.alfacomp.cz/php/product.phppodporuje Win 7 i WIN 8

Lenovo má prej přišernou podporu a servis v ČR

Právě naopak :) . Pokud by se stalo např. něco se systémem, tak se technik z autorizovaného servisu dokáže na notebook na dálku napojit a problém opravit (Windows i Linux) . Byl jsem u kámoše svědkem jak mu na jeho Lenovu Z500 přeinstalovával ovladače grafické karty aby opravil problém se změnou jasu displeje.Jinak pokud bude uživatelka notebooku pouze brouzdat po netu, dělat kancelářskou práci nebo sledovat filmy, tak si v pohodě vystačí s jakýmkoliv linuxem. Osobně doporučuji Lubuntu, které patří mezi ty méně náročné a nejvíce se podobá Windows :) .A jaký notebook? Nemusí to být nic extra, ale 2 GB RAM a procesor s minimálním taktem 2 GHz +- by měl bohatě stačit. http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-g500-dark-... Níž bych nešel. Měl jsem tu čest nainstalovat na zakázku systém na Acer Aspire V5-131-10172G50nss a měl problém i s Windows 7 ve verzi Starter.

Aha tak sám si kupuješ děla a mami bude "chudák" tak hele FHD, mat, i3 min., 8 GB RAM co si jako myslíš dnes berou prohlížeče pří více záložkách? A udělej ji radost rychlejším SSD strop si dej víš kam a posuň to mezi 10 - 12 litry to je alespoň základ vše ostatní = NetBook prakticky.

Jen nás "lakuje". Žádná "děla" si nekupuje, vždyť i sám píše, že se o ně jen zajímá. Jinak jednoznačně lepší volba by byla, normální stolní PC. Máma chce NTB jen proto, že ho vídá v reklamách, ale stolní PC jí udělá daleko lepší službu.

Se stolní mašinou nemohu jinak než 100% souhlasit. Pokud není nutné přenášení nic lepšího zatím není, komfort práce i výkon / chlazení je zcela jinde.

Proč bych lakoval? Jakej bych k tomu měl ježišmarjá důvod? Dělám grafiku, potřebuju zkrátka silnej stroj, občas pařim hry. Neříkám, že mám komp za 60 tisíc. Říkám, že vím, co potřebuju za HW, aby běžely věci, které potřebuju k práci nebo k hraní. Např. mám v PC 16GB RAM, a tak prostě netuším, jestli v dnešní době jsou 2GB RAM v pohodě na to, aby tam člověk pustil W8 a v pohodě surfoval v Chromu. To je vše..... nemám potřebu tu někoho lakovat a na někoho něco hrát. Chci jen pár informací, které bych čekal, že se tu dozvím aniž by mě hned musel někdo z něčeho podezřívat.

si fakt iný. 1. buď poradíš akú používaš tlačiareň na peniaze, alebo2. si uvedom, že nie každý má 20.000 Kč na NB na kancelárske veci3. starší ľudia neotvárajú 33 záložiek s prerábaním fHD videa, takže ak oreže win aspoň o blbosti od výrobcu, tak 4GB stačí na prehliadač s prehľadom aj bez swap. Sám som to skúšal na W7 64bit a 3GB mi to ani neprekročilo (aj keby si grafika vzala 256MB, tak do 4GB sa to zmestí)4. nie kždý túži mať delo, čo nabehne do 10s, starší ľudia si trpezlivejší a netúžia mať delá. Ani mne nechýba i7 a 290X so 16GB a 2xSSD. Mám Q6700, 4GB na XP, 7600GS a aj 2 IDE disky a som spokojný aj s prerábaním DVD do h364

Prosím tě, tvá máma tolik cestuje, že potřebuje notebook? Pokud ho bude používat doma, tak kup plechovou bednu s pořádným displejem a slušnou klávesnicí. Rozhodně to ocení víc, než zparchantělý displej u levných notebooků s nepříjemnou klávesnicí a ergonomií nanic.

Nebo můžeš zkusit repasované NB s 1 letou zárukouhttp://www.device.cz/

Zdar,nedávno jsem toto pořešil repasovaným lenovem T400 (C2D 2,2GHz; 3Gb RAM; 160GB HDD), celé mě to vyšlo na nějakých 6tis. Rok záruka.

Hoj,já jsem to řešil nedávno taky repasovaným lenovem X200 (Centrino2vPro Inside,tuším 2,5GHz; 4Gb RAM; 250GB HDD), celé mě to vyšlo na nějakých 4,2tis - z aukra - vč. legálních Windows. Půlrok záruka.

půlrok záruka = bez záruky...

Plácáš nesmysly-když jsem na netu denně víc jak 15h - i půlok záruky mi stačí na prověření kvality nb.

tak to jsi ale magor

No, tuhle průpovídku sis asi řekl před zrcadlem.

jo. porad si magor

Kup ji Asus Transformer T100, pro dany ucel udelas lepe.U levnych NB odchazi diky zpracovani kde co i pokud je neprenasis. Zvlast panty ktere spojuji telo s LCD.

Osobně se nedomnívám, že by u NB do 8000 měl stát život na tom, jestli je tam Intel, nebo AMD. Žádné letadlo to prostě nebude. Zkus ve volbě přemýšlet o jiných parametrech. Pokud se bude přenášet, pak váha. Určitě bych si všímal rozlišení. A pro mámu bude zajímavý i design. Otázka je pak velikost HDD, či přítomnost různých periferií jako kamera apod. Pokud by jsi měl o litr navíc a nevadí ti 17", pak bych koupil http://www.gigacomputer.cz/zbozi/555075-toshiba-sate... . S i3 by mohl pár let stačitPokud tvá hranice je "pevná" , pak bych koupil něco ženského http://www.gigacomputer.cz/zbozi/557389-toshiba-sate... , ale mají ho tam i v černé

Přiznám se, že než tohle, tak bych šel raději do nějakého repasovaného nb např. z řady DELL Latitude, nebo HP Elitebook. Stačí D620, D630, D830. Případná krádež tak nebude bolet. A domů něco v plechu s 23" monitorem.

Mám podobnou toshibu (jen s AMD E1 2x1400MHz) a na internet, word, prohlížení videa a fotek stačí. Dokonce i jednoduché úpravy fotek v JPG jdou. Horší je to s "vyvoláváním" RAWu.Kvůli ovladačům bych doporučovala NTB s W7/8.Jinak levné repasy mají na http://www.gigacomputer.cz/

CPU AMD E1 1200 nepatří mezi mé oblíbené a už vůbec ne řada Toshiba Satellite. Intel i3 stačí a pokud chce někdo Toshibu, prosím, ale něco z řady Tecra. Ušetří si tím spoustu starostí.

nevím, jak moc je velký rozdíl mezi současným desktopovým a notesovým Celerem, ale desktopový jsem dával prarodičům do kompu a spolu s 2GB RAM to běží plynule a bez problému - ale nejsou tam Winy, ale Kubuntu Mimochodem, na činnosti, které popisuješ, by byl ten linux vhodnější - to Kubuntu vypadá skoro stejně jako Win 7, ale nepotřebuješ tam žádný antivir a navíc se pravidelně a jedním vrzem aktualizuje nejen systém, ale i programy vč. internetového prohlížeče, video přehrávače a čehokoliv dalšího - to všechno si aktualizační nástroj hlídá a aktualizuje se velmi jednoduše.

mne Xubuntu 12.04 papá 3GB a to mám len terminál 2x (top. htop), firefox, vlc a total commander

to je divné, podle htop mi Kubuntu 13.10 s otevřenou Operou, Kwrite a Konquerorem s lokální složkou žere asi tak polovinu - tj. kolem 1500 MB Ale mám deaktivovaný sémantický desktop

Coz je i tak dost smutne.

co je na tom smutného? Jako že to žere tolik ramky? Pokud jde o to, tak holt mj. mám aktivní kompozitní efekty - holt mám trochu slabost pro nějaké ty "eye-candy"

a v Opeře asi 15 tabů