» Poradna » Notebooky

Levný NTB - HP nebo Lenovo?

Zdravím,vybírám manželce k narozeninám nový NTB a rozhoduju se mezi dvěma - HP 250 G6 Asteroid Silver a Lenovo V310-15IKB Black.Kamarád mi doporučuje obecně NTB od Lenova, ale co jsem tak pročítal na netu, tak v současnosti prý není Lenovo zdaleka tak dobrá značka jak před časem. Problémy se servisy, kvalitou atd. Jak je na tom obecně HP, podle vás? Máte zkušenosti?Jinak ke konkrétním modelům - HP je i3 6006U, 256 GB SSD, Lenovo je i3 7100U, 1 TB HDD. Jinak oba full HD, 4 GB RAM, Win 10 (Lenovo ve verzi Pro), cena u obou stejná, na Alze 12 999,-. Který z nich vybrat? U HP mě láká SSD z hlediska rychosti systému, u Lenova zas novější model CPU (2,4 GHz vs 2 GHz u HP).Bude to na domácí použití, 99% času na stole, na net, Office, běžné kancelářské využití (doma).Díky!

Odpovědi na otázku

mohl jsi sem dát rovnou odkazy, ať si to můžem porovnat taky a nemusíme to hledat. Doufám, že ty notesy maj grafiku Intel a matný displej. Na doma tě rozdíl W10 Home / Pro trápit nemusí.

Nebyl jsem si jistý, jak to tu je s odkazy na eshopy, aby to nebylo považováno za reklamu... Tady jsou:https://www.alza.cz/hp-250-g6https://www.alza.cz/lenovo-v310-15ikb-black-d...

to HP vypadá dobře, šel bych do něj. Displej je matný, což je super - viz:http://www.hpmarket.cz/productOpt.aspA když nevyužiješ DVD mechaniku, tak můžeš místo ní dát časem šuplík na disk, pokud byste na tom chtěli mít fotky, filmy apod.

S tím šuplíkem na disk to je dobrej nápad, ani jsem nevěděl, že to jde, díky za tip

Lenovo už dávno není co bývalo. Volit HP, ale jestli to má být ntb do 10 - 12k, tak je jedno jaká značka to bude.

Horní hranice je 13 000,-, manželka ho bude používat párkrát do týdne opravdu jen na net, Office atd. Pokud máš příp. nějaké tipy na jiné modely, budu rád

V te cenove relaci je kvalita obou znacek stejna. Proste vyborna s ohledem na cenu. Neudelas chybu at zvolíš ten nebo ten. Zaruka je tam stejna.