Levný Notebook

Dobrý den, babička hleda nějaký levný nb na internet atd...........podle parametrů a ceny jsem ji doporučil tentonemáte s ním nějaké zkušenosti ?je něco co by jsme měli vědět ?https://www.alza.cz/visionbook-14wi-d4460829.htm

Odpovědi na otázku

Intel Atom je hodně blbej nápad.. Kup babičce nějakej slušnej noťas v cenovém rozmezí 10 - 12 tis.. ..třeba nějaké Lenovo.. a rozhodně néééé AMD Hlavně néééééééééé posraný HááááááPééééééééééééé

Ty specifikace jsou fakt hodně mizerné:Intel Atom x5 Z8350 Cherry-Trail14.1" 1366x768RAM 2 GB DDR3L32GB eMMCWindows 10 Homepotřebuje babička nutně notebook? Na internet by se dal postavit o dost lepší desktop, pokud by se rozumně nakombinovaly komponenty z Aukra - skříň, monitor ap. a k tomu se dokoupil zbytek nový - deska s nějakým dvoujádrovým Pentiem řady G, 2GB RAM a nějaký malý HDD.Starší lidi často hůř vidí takže i obyčejný 20palcový TN monitor pro ni bude lepší než ta 14ka v notesu a když na klávesnici vycamrá kafe, koupíš novou klávesnici za 200 Kč a nemusíš řešit servis notesu.Pokud babička není nějak zběhlá v instalaci a budeš se jí o to starat ty, tak bych nahodil jiný systém - já osobně bych asi dal:http://bit.ly/lubuntuw7Trustybude to svižnější než Windows i když tam dáš jen 2GB RAM, nebudeš potřebovat antivir a nehrozí, že by to babička zakydala malwarem.Akorát jí na plochu dej vhodné ikony na Firefox nebo Chrome apod.

hm. je jí pres 50 takže vidi docela v pohodě a má byt 1+1 takže desktop by ani neměla kam dát ale děkuji

Jen si nemysli - i běžný uživatel sakra ocení větší displej. Má LCD televizi? PC může být u ní ve velikosti poloviny starého VHS videa. Tím by se vyřešilo oboje - neznám snad staršího člověka, co by nekoukal na TV a k PC by byl velký displej.

mizerné ? kdyby jste vědli co měla předtím ! Starý se jí rozbil a ten starý měl 1 jádrový celeron 1.7 ghz a 2 gb ddr2 ram a visty ! a tenhle má 4 jádro a ssdtakže pro ní to bude jak nasa pc :D

Ty to nechápeš. Je to Atom a i kdyby měl 16 jader, tak si moc nepolepší. Bude trpět. ☺

Jenže náročnost webu roste a to dost. A to takzvané 4-jádro u Atomu je spíš marketing. Tohle by se jí na stůl nevešlo?https://www.czc.cz/acer-aspire-z1-az1-602-ce... Jinak jestli má televizi, tak se dá koupit malá "krabička" a může surfovat na televizi.

https://www.alza.cz/asus-f540la-xx069-stribrn... 15,6 displej, výbava uvnitř úplně pohodlně vystačí na nějaké video, office, internet...i3 je i3.A ta cena je taky docela dobrá.