» Poradna » Notebooky

(levný) notebook

Zdravím, sháním nějaký levnější laptop. Zastávám názor, že notebook je stejně v podstatě jen "psací stroj".. na prohlížení webu atd.. a vzhledem k tomu, že za posledních 5 let byl nárůst ve výkonu naprosto minimální, tak snad ani nemá smysl kupovat poslední skylake. Požadavky: - 14-15''- trochu lepší displej (nejraději fullHD, ale s tím se asi budu muset rozloučit..)- rád bych HQčkový procesor, jsou ještě vůbec k sehnání v laptopu? - nemám v současných ntbkových procesorech přehled, ale řekl bych, že i5 je tak ok (i3 předpokládám, že už je dost o nervy)- nepotřebuji ani SSD, (už vůbec ne SSHD)- USB 3.0 potěší- AC wifinechce se mi sem psát nějaký cenový strop, protože si klidně připatím.. ale nechce se mi prostě dávat moc peněz do psacího stroje, protože současně s tím plánuji nadupaný desktop (ale tak řekněme cca do 15000 +/-) ..Děkuji za návrhy

Odpovědi na otázku

Acer Aspire E5-571-50HJ: i5, 500 GB HDD, 1920x1080, USB 3, AC wifi, Windows 7 Home Premium, repasovaný s 1 letou zárukou za 10 790 Kč http://www.gigacomputer.cz/zbozi/896592-acer-aspire-... (S tímto e-shopem mám dobrou zkušenost)

k repasovaným/předváděcím/zánovním atd. věcem mám dost nedůvěru... (nemám zkušenost, ale spíše z opatrnosti) Navíc repasovaný Acer je docela unikát, většinou se repasuje dell, toshiba.. - firemní stroje (a to Acery většinou nebývají..)zdá se, že v tom eshopu mají jenom repasované, předváděcí notebooky nic nového