» Poradna » Notebooky

Levný notebook

Dobrý den,Chtěl bych se zeptat, co si myslíte o tomto: http://www.czc.cz/hp-650-cerna_11/117110/pr... notebooku. Chtěl bych se zeptat předevšim, zda má dostatečný výkon (myslím si že ano, ale radši se ptám) na procházení webu v Chromiu (Google Chromu). Dále ho budu používat na programování ve VIMu, takže tam je jisté, že mě výkon omezovat nebude. Jak jsem tedy řekl, budu na něm pouze programovat a nosit ho na nějaké přednášky apod.OS: Debian 7 s i3-wm enviroment.Tento notebook jsem si vybral především kvůli ceně, Linuxu v základu a matnému displeji. Pokud máte vhodnou alternativu do 7 tisíc, nebo si myslíte, že by v něčem mohl být problém, tak prosím řekněte...

Odpovědi na otázku

Levné plasty, křehký displej. Viděl jsem jich dost rozbitých díky donášení na přednášky v MHD.

Možná jsem jen natrefil na špatný kus, ale pod Debianem mi to dělalo tohle (SuSE jsem zrušil, to je hnus zelenej). Regulace podsvětlení displeje si funguje jak chce, jednou to funguje hned, jednou s prodlevou několika minut. Start systému a následně i provoz probíhá zásadně s nejnižším jasem, po použití acpi_backlight=vendor pro změnu zase nastavuje jas na maximum. Systém si to prostě nepamatuje. Nefungovala klávesová zkratka pro zapnutí Wifi, po několika urgencích funguje, ale indikace na klávesnice se nemění. Bluetooth se zapíná stejně jako Wifi, je to na jedné kartě, nicméně v Debianu nefunguje a nejde zapnout. Tváří se to sice jako SW blocket, ale odblokovat to nejde.Baterie po asi 8 měsících používání totálně KO.A poslední lahůdka, notebook byl sice se SuSE, ale update BIOSu je možný pouze z Windows. Asi bych si vybral jinou značku, ten můj křáp leží nyní v reklamaci (již podruhé), po první reklamaci, fungovala jen půlka klávesnice.

A co byste mi doporučil? třeba toto? http://www.czc.cz/acer-travelmate-p253-e-ce... Nebo co byste doporučil do hranice 7 tisíc nebo jen mírně nad ni?A to co jste psal, tak to se vztahovalo přesně k tomu notebooku co jsem psal?

Co třeba toto? Já sám bych se vyhýbal Celeronu, Pentium je na tom s výkonem úplně jinde. http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-b590-cerna...

Děkuji za tip, vypadá zajímavě, ale něco, co překročilo rozpočet o 1500 je moc drahé...

To co jsem psal se bohužel vztahuje na celou tuhle řadu HP (zkušenosti se všemi a u všech se něco z toho objevilo), tedy modely 630, 635 a 650, dlouhodobé zkušenosti mám jen s 635 a 650, kdy jsem v domnění, že 650 bude lepší vyměnil předchozí 635 právě za 650, moc jsem si nepomohl.Ten Acer je poměrně dobrá volba, ale kvůli snadnější přenositelnosti a skladnosti bych doporučil spíš tenhle http://notebooky.heureka.cz/acer-travelmate-b113-e-nx... je tam sice starší Celeron, ale výkonu to má dost

Bohužel, úhlopříčka 11.6 je absolutně nedostačující. Je to na PRÁCI s textem a webem.

Ten 11,6" displej má úplně stejné rozlišení jako Tebou uváděné 15" modely. Tj. vejde se na něj úplně stejné množství informací, jen to na tom 11,6" bude podstatně lépe vypadat.

Lupa přiložena?

sorry, mně by třeba bylo úplně putna, že Full HD vypadá na 4 palcovém displeji lépe než 800x něco, ale šlo by mi spíš o to, abych na tom něco viděl.Tudíž souhlasím s tazatelem, že na práci je prostě 15ka displej lepší a pokud nemá problém notes nosit, tak budu ten poslední, kdo ho bude ukecávat na menší než 15 palců.A na popsanou práci nemusím mít ani 1600x900, ale stačí těch 1366x něco. Mám totéž na svém Latitude a je to naprosto v pohodě.

Čau, kamarádka si svého času koupila hp550 s celeronem, tj. Obdobná třída jak ten tvůj. Pominu-li akku, co chcípnul asi 7 měsíců po koupi (nový od avacomu 100x lepší) tak notes dodnes plně funkční a to ho taky tahala do školy. Též provozován s linuxem, původně tam byl freedos. Využíván hlavně na net - firefox, office apod.

Jo, jednu chvili byl na tom i debian lenny s gnome - tam byl dost boj rozchodit wifi od broadcomu. Na ubuntu to bylo o něco lepší a v pclosu jsem nahodil win driver přes ndiswrapper a v pohodě.

Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s lesklými displeji. Jaké jsou vaše zkušenosti především z prosvětlených místností, bez přímého slunečního světla. Nakolik to omezuje práci pokud pracuji s textem na černém pozadí. Výběr matných notebooků je to tiž dost malý a tak bych se asi rád poohlédl po nějakém lesklém kusu.

tak asi by si člověk zvykl,kamarádka ho má a zjevně se s tím naučila. Mně ty odlesky přišly dost rušivé, hlavně z okna apod. Fakt ale je, že já už jsem zvyklý na matné displeje...Možná bys mohl do budoucna uvažovat o matné folii na displej, pokud by to vadilo moc ...

Dobrá, budu o tom přemýšlet. Každopádně děkuji za všechny odpovědi. Zatím bych to viděl na toto: http://www.czc.cz/acer-travelmate-p253-e-ce... . Ještě si zjistím, zda to je kompatibilní...

Před necelým rokem jsem si koupil za7500Kč ve výprodeji Packard Bell s i3-380 na 2.53GHz (usporný režim automaticky od 800MHz každé jádro zvlášť) a 4GB RAM + 500GB disk. Baterku mám stále původní a ještě celkem dlouho vydrží, jedu na tom Ubuntu 12.04.2 LTS (Precise Pangolin) a chodí na tom jak úsporný režimy pro CPU (jde vybrat i jiné), tak i stmívání obrazovky. Chodí i zabudovaná kamera - no nepřišel jsem na nic co by nechodilo. Bohužel, nikde už se neprodává.Jo jedinej zápor je lesklá obrazovka, ale barvy má pěkný (takový vyumělkovaný), grafik by to asi nesnes, ale na ostatní je to dobrý.Za ty peníze je to moc dobrý. Myslel jsem že Packard Bell je něco podřadnýho, když jsem to kupoval, ale docela mě překvapil.

Děkuji za tip. Kdyby se to ještě dalo koupit, tak by to byl asi jeden z mých favoritů na koupi, ale opravdu se už bohužel neprodává...