» Poradna » Notebooky

Levný notebook na prouzdání internetu a práce s office 365

Zdravím, hledám levný notebook na brouzdání internetu.Můžu za něj dát jen 5 000, vím že je to hodně málo, ale bohužel více teď nemohu postrádat. Každopádně od něho neočekávám žádné zázraky, jen na sledování filmů a práce v exelu.Mohli byste mi poradit, jestli něco takového jde sehnat?

Odpovědi na otázku

Ano, solidní repas za to seženeš v pohodě.

Myslíte, že by tento byl v pořádku? https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1303162-hp-eliteboo...

preco preboha? Ten TP nizsie ma o polovicu vykonnejsi procesor a vacsi display

12ka s malým rozlišením, nepřilíš povedený AMD třídy A - co tě na něm zaujalo?

Lenovo ThinkPad T440pNotebook Lenovo ThinkPad T440p - Intel Core i5 4300M 2.6 GHz, 8 GB, 256 GB SSD, Intel HD Graphics 4600, 14 palců 1366 x 768 px, Windows 7 Professional4 990,-https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1117048-lenovo-thin... ano, je to nic moc rozlišení a displej taky nebude nic extra, ale máš tam SSD a 8GB RAM, což je na Windows sakra znát. W7 pro pořád půjde zdarma upgradovat na W10.

sorry ale dnesni atomy jsou vykonnejsi nez tohle. navic jsou efektivnejsi a pasivne chlazene. to lenovo jsem mel a vetrak bezi uz na plose

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Celeron-N41...

novy pasivne chlazeny notebook za stejnou cenu https://www.datart.cz/visionbook-14wr-plus-umm2...

ale stejne bych.pritlacil za 7500 nebo s 256fb diskem v czc je https://www.datart.cz/notebook-asus-vivobook-14...

ram se da pozdeji dokoupit. 2.5 vyssi vykon nez to lenovo i ten atom. navic to ma aspon trosku pouzitelny display.

Jenomže tam nemá 4300U ale 4300M a to M-ko je o 20% rychlejší. A druhá věc - na body je N4120 stejně rychlý jako 4300U, ale když to vezmeš do ruky, tak z 4300U je podstatně lepší uživatelský pocit (N4120 má subjektivně delší odezvy, je línější). Jinak UMAX je děsný šmejd co se mechaniky týká a ten ASUS je absolutně nerozšiřitelný, všechno má letované.

ano a o 20% vys je i treba 5030 ale i to uz je stare. japer lake jsou vykonnejsi nicmene porad to lenovo bude mit spatny dispaly, dobre slusne byly az fhd. sam jsem mel t440p s 1650 displejem a bida. touxhpad taky otresny. funelo to i na plose. navic to ma jen single ram a pokud bude chtit koukat na videa vse bude poxitat cpu. grafika nema krom h264 zadne dekodery - h265,vp9.
2.5 tisice a ma daleko vykonnejsi i3 11. gen

opravdu bych nikomu nedoporucoval notebook s 9 let starym cpu

Ten umax je největší kravina, RAM je pájená a slot tam žádný není!! Takže RAM nerozšíří, mimochodem kvalita zpracování bude hodně daleko od toho ThinkPadu. Já bych spíš prostě šetřil na něco, co má aspoň ryzen 5300U. A pokud člověk dneska nemá ani 10tis na notebook, tak je něco špatně... Bohužel je to tak.

a na co ryzen? na internet mu staci i3. eozdil nepozna

úspornější, výkonnější, míň topí, za stejnou, né li lepší cenu.

Za tuto cenu jedine repas. Hledejte neco s Intel i5 a 8GB RAM. Ten ThinkPad se zda byt dobry.

ten thinkpad je pomalejsi nez vetsina dnesnich atomu.

Pokud chceš OS WNT:https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1210734-lenovo-thin... + SSD+ RAM+ IPS+ FHD+ USB+ RJ-45- CPU- klávesnice- DP, DVI, HDMIJestli chceš jen brouzdat, stačí Ti Chromebook:https://www.eurotech.cz/dell-chromebook-3100-akce/a ještě ušetříš.

chromebook nieje dobry ani ako zarazka do dveri.

Výkon CPU nenafúkbeš so sebelepším OS. A ešte k tomu 2jadrovým. 4 GB RAM tiež nie je výhra. Neviem ako Chrome OS, ale Windows dosť rád cacheuje a vie zaplniť aj 32 GB RAM. A čím viac cacheovaných dát v RAM, tým rýchlejšia odozva. A 3600 Kč nestojí ani slušnejší smartphone.

Tak o tom to presne je. Čím viacej máš voľnej RAM, tým viacej OS kešuje. Pri 4 GB RAM kešuje menej, než pokiaľ máš 32 GB. Ja pri mojich 4 GB RAM mám obsadenej RAM len 2,7 GB. V práci na PC s 8 GB RAM mám obsadenej 3,7 GB. OS má tendenciu obsadiť čo najviacej RAM, pokiaľ tam má priestor. Obsadí to vecami, ktoré tam musí mať a potom podľa voľného miesta to obsadí vecami, ktoré sa môžu v budúcnosti hodiť ale v daný okamih ich nepotrebuje.

Ja som o zaplnení 32 GB RAM nepísal o tom čo ukazuje Správca úloh, ale čo ukazuje Resurce monitor: https://ctrlv.link/shots/2022/06/01/QKfP.png

No to je snáď jedno, cez čo to pozeráš. Princíp je rovnaký. Keď je k dispozícii veľa RAM, systém buferuje a kešuje. Pri malej RAM pri ukončení programu pamäť uvoľňuje a neponecháva data v RAM. Tak isto oveľa menej kešuje. Základné pravidlo OS je, mať neustále využitú čo najväčšiu kapacitu RAM.

Nie je to jedno. Správca úloh ukazuje využitie RAM, Resource monitor aj tú RAM, ktorá je síce zaplnená, ale aplikácie ju vidia ako prázdnu. Avšak presne o tom píšem o čom píšeš v 2. bode - ak je veľa RAM, OS nemusí všetko vždy ťahať z disku.

Windows si spouští bez tvého svolení kdeco a normálně to nejde vypnout - nevím jak u Chrome OS, ale u linuxu najdeš řešení s méně náročným GUI a lze pozvypínat kdeco.

Koupě repasovaného NB dává smysl pro cenovou hladinu kolem 10 tis + baterie. Do 5 tis. je repas blbost. Viz. to lenovo 440 výše. Je to těžký ingot (2,3 kg), nemá HDMI, musíš si dokoupit baterku atd.... Pokud máš strop 5 tis, tak se musíš smířit s tím, že NB nebude mít rozšířitelnou pamět (obvykle je na MB) a bude mít malou kapacitu disku (dá se rozšířit pokud má M2 slot)Psal jsi, že potřebuješ na brouzdání a Office365. Pak ti to bude stačit např. ten Umax z Datartu (viz. J.Kocman). Dokumenty budou na OneDrive a 4GB ram je pro Excel a prohlížení dostačující. Důležité také je, jak velkej potřebuješ display.

umax z datartu rovnako ako chromebook vyssie... na repasovanu i5ku sa to nechyta ani vo sne.

pust si na tom fhd yt ve fhd. a nezapomen se zaposlouchat do ventilatoru

Sorryjako, 4GB s Windows teda fakt nestačí - internetový obsah není dneska nic nenáročného...A jeden z důvodů, proč byly Thinkpady (stejně tak Latitude nebo Elitebooky) těžší, byl ten, že konstrukce za něco stála a nebyly to jen nějaké měkké levné plasty, kdy se ti notebook málem prohýbá při psaní a víko musíš otvírat pokud možno radši oběma rukama.

svete div se manzelka pouzivala pres 3 roky n4000 s 4gb ram a nijak to neomezovalo. internet vcetne fhd videa i kancl to zvladlo.

to lenovo neprehraje plynule ani yt fhd video

já taky už několik let vozím na dovču ultrabook s Core2 Duo U7500 a 2GB RAM a nějak to používám (pochopitelně ne s Windows), ale to neznamená, že to považuju za dostačující. A s ohledem na nenažranost Windows, browseru ap. nemůžu doporučit ani ty 4GB, zvláště když spousta těch levných zařízení ani nemá možnost navýšení RAM.

Kým človek neuvidí/neodskúša BMW, tak si nesťažuje ani Š1000MB. Ale po odskúšaní prestane chápať ako mu MB mohla stačiť. Kedysi som nejaký rok fungoval s P4 (bez HT), 2 GB RAM a HDD. Po prechode na C2Q a 8 GB RAM som nechápal ako som vedel pracovať a 10× pomalším PC. Na ňom som si zvykol na 30h prerábanie videa, ale teraz pri 2hodinovom je to už iná káva. Ak Tvoja manželka používala 1 záložku, tak mohla byť spokojná, ale dať jej niečo s Ryzenom 5, tak by gúľala očami. Aj manželka môjho kolegu si kúpila ASUS X553SA s Celeronom N3050 a zrejme tiež je spokojná, ale na viac ako 1 záložku v Firefoxe by som to nechcel.

Mám názor, že kupovat notebook za 5tis je totální blbost, radši si našetřit aspoň 11 tis, kde už jsou stroje s Ryzen 5300/5500u a 8GB RAM, to už bude úplně něco jiného než nějaký starý repas. Pokud prostě nemáš peníze, tak si nekupuj notebook a nakupuj ho, až ti to finance dovolí.

Tohle je prvni opravdu uzitecna rada v tomhle vlakne. Budete vsak "po zasluze" uminusovan.Na repas 10k, na novy 15k. Pak bude vse OK.

Bohužel to je už tady krutá realita. Ono dneska kupovat 8 let starej notebook není prostě výhra a reálně to ani nemá smysl, když se člověk podívá, jak daleko jsme se výkonem posunuli. Navíc kolem těch 15tis je díky AMD teď celkem atraktivní nabídka notebooků s Ryzenama. A jestli se na mě někdo zlobí ohledně poslední věty tak se omlouvám... Ale kdo dneska chce kupovat notebook, tak 15 tis je opravdu málo peněz v dnešní době.

Nevidel bych to tak cerne. Tech 15k na tyhle velmi nenarocne ukoly furt celkem staci, i pres cenove otresy v dusledku covidoveho silenstvi a spol. (Jen je treba myslet na to, ze nepujde o stroj, ktery by mechanicky neco snesl, mel rezervy apod.)

Myslel jsem to tak, že za 15 tisíc se už dá dneska sehnat slušný notebook na tyhle věci, ale že těch 15 tisíc je v dnešní době celkově malá částka.

5 000 je málo. Tento je za 5 700 a je to celkom použiteľný repas s 8GB RAM a 240 GB SSD:https://www.levnapc.cz/lenovo-thinkpad-x250-16.html

Ja dodnes pouzivam na net a obyc praci kde neni treba vykon starickou X240 :D Obcas zahuci vetraky ale jinak je v pohode. 7h na obe baterky mi celkem staci na to nekde na dovce udelat co potrebuju :)

Umax rozhodně nebrat Po mé zkušenosti bych již více nekupoval. Koupeno asi před 3 roky model13 WA. Model se slotem pro ssd. SSd disk přikoupen. Při systému na SSD běhová nestabilita občas reset. Odhalen běh na velmi vysokých teplotách proces i ssd disk kolem 80 stupňů bez zátěže. Navíc katastrofální zdroj, Napojení kabelu bylo vhodné přesně na ulomení. Vrácen.

mam.presne obracenou zkusenost. pres 3 roky slouzil.paradne

Model 13WR, přidáno SSD, nainstalován W10. Několik desítek kusů slouží zatím rok a půl bez problémů (kromě těch klasických klávesnicožidlových).

https://www.czc.cz/asus-15-m515ua-stribrna/3... Tady máš nejlevnější notebook na czc.cz kterej není úplně k ničemu. Má slot na další RAM do budoucna.

Nebo: https://www.alza.cz/hp-255-g7 , ale když už někdo chce notebook, ať si na takovou srandu našetří.

https://www.digifit.cz/umax-visionbook-13wr-seda-2/Mrkni sem. Za větší disk (256GB) si můžeš připlatit a jsi na 4800,- i s brašnou.

to mu radis zle naschval, alebo si len mimo?https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Celeron-N40...

lepsi by byl n4120. ale za 3600 je ten umax naprosto v pohode. zasadni rozdil v tom nebude. oboje je 2-3 pomalejai nez zakladni i3 11. generace co se da koupit za 7500.

Za ty prachy asi jedině starší notebook nebo si kup tablet s androidem. Hlavně nekupuj ty nejlevnější nové notebooky (např. Umax), které mají málo nevyměnitelné paměti a slabý procesor, protože u toho se budeš akorát vztekat a ve výsledku to bude dražší.

sorry ale android tablet za 5 fakt nechceš. zadne nepripojis k monitoru a vykon je mizernejsi nez u texh levnych atomu

a proč bys jako měl chtít připojovat tablet k monitoru? Telefon taky nepřipojuju k monitoru, to není náhrada počítače.

aj telefon aj trablet pripojis k monitoru bez problemov, len okrem specialnych situacii neviem naco by ti to bolo. Ak chcem pozerat hbo na telke, tak si kupim android box a nebude tam pripajat telefon. Trablet je potom najzbytocnejsi vynalez na planete.

tablet může být fajn na některé typy úloh - třeba do skladu ap. kde nepotřebuješ psát, telefon je moc malý, a potřebuješ chytré zařízení pro určité úlohy - podobně třeba v lékařském zařízení apod. Nebo pro někoho, kdo chce mobilní zařízení na konzumaci obsahu a absence klávesnice mu nevadí... Ale náhrada notesu ani desktopu to není.

Koukam na alzu a nejlevnejsi notebook s 8gb RAM je za 8k nejake HPcko bez Windows, ale aspon s i3 10110u. Takze rekl bych, ze noveho nic nekoupis. Podle me prijatelne nejlevnejsi nove notebooky pro domaci vyuziti zacinaji tak na 10-12tis. Cokoliv levnejsiho opravdu nedoporucuji.- Repasovane notebooky maji trochu nevyhodu (pro tebe), ze typicky jsou to firemni rady. Ty byvaji malo vybavene, ale odolne a drahe. Takze co uz je tak stare, ze to bude za 5k, tak bude mit hodne slaby vykon. Viz odkazy vyse, neco jako 4gb pamet, superstary intel i3 apod.- Zkusil bych stesti na nejakem bazaru, asi tvoje jedina moznost. Chtel bych 8gb RAM, SSD aspon 250GB, procesor aspon i3 a rozliseni monitoru 1600x900 a vetsi. Letmo pohled na sbazar (cena do 5000) je tam treba Lenovo ThinkPad T520 Intel Core i5-2520M, 8GB DDR3, 500GB SSD, 1600x900 apod.. Samozrejme jdes do rizika, ze to bude skryte rozbite a za chvili nebude fungovat. Koukal bych se i na celkove stari, zrovna ten i5-2520M je prastary, takze vsechno v tom pc je prastare = vetsi riziko, ze to prestane fungovat. Nicmene tech 5tis je mozna malo i na bazar.- Vykon procesoru si zkontroluj treba tady, aby to nebyl nejaky uplny propadak typu ctyri roky stary Atom. https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-660... Tu i5 6600 si tam muzes nechat jako referencni hodnotu, je to takovy porad celkem pouzitelny vykon, asi staci i TROCHU min (treba 2/3). Pocitej, ze jen Intely 8000 a novejsi muzou nainstalovat W11, takze s W10 ti za dva roky skonci podpora a bude to chtit poridit zase novy, nebo linux