» Poradna » Notebooky

Levný notebook, internet, filmy

Dobrý den,Sháním levný notebook, max 8000.Použití: internet, filmy, nic víc.Požadavky: SSD, OSMáte nějaké tipy, zkušenosti?Nerad bych vzal něco co budu muset za 2 roky měnit.Děkuji.

Odpovědi na otázku

ok, tak navys rozpocet o 100%

Tak nekupuj notebook - jinak za ty prachy dostaneš levný křáp, co nemusí vydržet mechanicky, nebo repas, co mechanicky vydrží, ale zas třeba odejde baterka, nebo přestane stačit...Desktop za ty prachy taky nebude nic moc, ale vydrží klidně 5 let i víc, pokud něco nechcípne... A postačí nějaký SFF repas za 5 tisíc (v ceně bývá W10), za zbylé 3 tisíce máš monitor, klávesnici a myš.

https://www.pocitarna.cz/pocitace/dell-optiplex-30...

Acho jo .... tazatel chce notebook. Když budu chtít kabriolet, taky mi doporučíte kombíka protože je přece "praktičtější", vleze se do něj 5 lidí místo dvou a má obrovský kufr narozdíl od prakticky nulového u kabria????

dneska je módní chtít notebook i kdyby měl celou dobu ležet doma na stole. Proto ten návrh padl. Lidi mají leckdy představy zcela mimo realitu jak na použitelnost toho či onoho, tak na cenu.Pokud budeš chtít sportovní kabriolet s tím, že občas potřebuješ odvézt pár pytlů cementu nebo cihly na stavbu baráku, tak ti logicky napíšu, že kombík se střešním oknem bude lepší volba.

Porozumět otázce je v dnešní době vzácností. \on se neptal abyste mu doporučili co nejvhodnější nástroj, on chtěl vybrat nějaký notebook (tedy zůžil výběr, důvody neznáme).Stejně tak když budu chtít vybrat auto na stavbu baráku, pak Vaše odpověď bude dávat smysl, pokud ale chci kabriolet (vím, to, je to můj požadavek) tak hledám to co mi poslouží nejlépe v této třídě.Tazatel jasně specifikoval skupinu zařízení a v ní chce vybírat. Jasně každý si můžeme psát co chceme, o tom žádná. Připomíná mi to omšelý příklad:Jak se zachováte když dostanete informaci/příkaz "Když nebudou rohlíky, kup chleba" a vejdete do obchodu kde mají rohlíky? Jediná správná (z logického hlediska) věc je nekoupit nic a vrátit se případně pro další instrukce protože tohle nikde nezaznělo (nedomýšlejte se co asi mohl tazatel chtít, případně se nejdříve na to zeptejte :D :D :D) ... protože chleba byste měl koupit jen a pouze v případě, že rohlíky nejsou.

Hele, prostě se smiř s tím, že tohle není placená podpora, tak nemá smysl si vynucovat přesnou odpověď na požadavek. A jak jsem psal, leze sem spousta laiků, co pořádně neví, co chce, nebo si myslí, že něco co si usmysleli na to bude vhodné a ono není... Tazatel není povinen mou radu vzít v potaz, tak nevím, proč se vztekáš a trávíš zbytečný čas výlevem svých dohadů, co tazatel chce nebo nechce. Tím se dopouštíš přesně téhož domýšlení, které vyčítáš mně...

Domníváš se, že třeba Enigma Akasa je obrovská skříň? A ta "nabídka" je naprosto přiměřená. Ono totiž vyjde často najevo, že ve skutečnosti není potřeba mobilita, ale notebook skončí na stole omotán klubem kabelů k normálním perifériím. Stupidní "móda" používat notebook jako desktop bohužel přetrvává a je to naprostý nesmysl. A vůbec nevidím nic špatného upozornit i na jiná řešení.

Já přesně vím, proč múže někdo chtít ntb i kdyby měl celou dobu ležet doma na stole. Je to o skladnosti. Já mám doma jeden velký desktop, pro případ, že by bylo třeba udělat něco co vyžaduje velký výkon a velký displej a tři ntb na takové to domácí žvýkání, kdy mi stačí výkon a skladnost toho ntb. Navíc nemám problém si s ním sednout před televizi a při běžném surfování, nebo kopírování souború sledovat televizi. To s desktopem neuděláš. Navíc ntb po použití sbalíš a uložíš třeba ve skříni, kde nepřekáží.

Pro mínuskáře - ač mám doma i desktop, už jsem ho za cca několik let zapl jenom sporadicky na aktualizace a jednou na konverzi videa, protože používáni ntb je pro většinu běžných činností pohodlnější. Tablet je dobrý akorát tak na konzumaci obsahu, psát v něm emaily a příspěvky na stránky není to pravé ořechové.

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-3-15itl6-a... akorát je ho třeba přehodit z S-ka do normálního režimu. Ale samozřejmě je to kompromis. Na pořádný NB by byl třeba vyšší rozpočet

Stačilo by 11 tisíc aby měl aspoň pro sledování filmů rozumný displej - za 11 jsou v podobné konfiguraci ASUSy s OLED displejem, který bude rozhodně daleko lepší než to co je na tom lenovu. A nic jiného než OLED v téhle nízké cenovce nebude mít dostatečné barvy, kontrast a jas.

Nestačilo, ty OLED ASUSy za 11k jsou beznadějně vyprodané.

Ha, on je občas někdo má v Black Friday, je to ale třeba pečlivě hlídat

Jj, rychle se prodávají, bomba byla když to za tu cenu bylo s 5500U, ta i3 sice na jeho účel stačí ale osobně už to CPU beru jako hranu použitelnosti a 5500U by byl ve stejné ceně no brainer.Od doby co jsem si vyzkoušel na sledování videa OLED displeje, tak už nechci nic jiného, hlavně v kategorii levných notebooků není možné sehnat lepší displej - barevná věrnost, jas, kontrast... Ještě bych připustil mini led, kde je možné dosáhnout výrazně vyššího jasu, ale to už je zase jiná cenová :)

Otázka jak ten OLED bude vypadat za 3 roky - tyhle levné OLED NB jsou letošní záležitost a nikdo neví jak to bude stárnout.

Záleží s jakým jasem a jakým obsahem a samo jak často, 24/7 bude něco jiného než pár hodin do týdne.Osobně bych se OLEDu nebál. Navíc 3 roky u laptopu za cenu levnějšího telefonu je víc než bych řešil. Telefon za 11 tisíc klidně budu měnit každý rok, stejně jako laptop :)

Notebook za cenu nižší střední třídy mobilu a nechtít ho měnit za 2 roky je trošku nereálné.Navíc na sledování filmů tam nebude nic zajímavého v té ceně. Vše má hrozné displeje.Přidat 3 tisíce a https://www.czc.cz/asus-vivobook-15-k513ea-o... V těhle ultra low budget noteboocích není nic lepšího na sledování filmů. OLED s dokonalou černou, brutálním kontrastem, DCP-P3 barevný rozsah, při HDR k 600 nitům jasu, 10 bit displej, HDR10, Dolby Vision...A je to extrémně levné, v té ceně se dá tak tak sehnat android tablet s OLED displejem stejných parametrů (ale výrazně menší)

videl si tu striebornu podsvietenu klavesnicu nazivo? Niesu na tom vidiet pismena, mozno tak vnoci s podsvietenim, ale cez den vobec. Ten notebook naozaj nechces.

Používám bílou MX Keys Mini, měl jsem stříbrný notebook se stříbrnou klávesnicí...Moc dobře vím co to znamená. Přes den je podsvícení kontraproduktivní, večer v šeru naprosto ok. Takže ejdnoduše přes den podsvícení vypneš, večer zapneš. Ano je to pruda, ale v téhle ceně je to bezpředmětný problém vzhledem k displeji který díky tomu získá.Není problém koupit černou verzi, pokud sežene, aktuálně jsem na žádnou skladovou nenarazil.

Na to co pise, by se mu mozna vyplatil tablet.
Ale pokud potrebuje psat, tak na tabletu to nebyva uplne komfortni

Fakt? A jaký za 8 tisíc? V té ceně neseženeš nic rozumného ani většího. Hojně používám 12.4" tablet a řeknu ti že raději šáhnu po 14" laptopu, lituji že jsem tehdy nepřidal 2,5 tisíce a nekoupil si S8 Ultru, bál jsem se používání 14.6" tabletu v ruce, ale ani ten 12.4" moc v ruce nemívám.Ale za 11 tisíc může mít buď 11" OLED tablet nebo 15.6" OLED notebook s Windows...

souhlas. Na internet a filmy stačí tablet, i kdyby si filmy stahoval a ne streamoval.Galaxy Tab S6 Lite je bez koruny přesně na limitu.

*viděl jsem ho za 7999,- a až potom za 7990,-

Je to těžké za tyto prachy... Může být někde.v akci nějaký notebook ale obecně tě pak vyjde.na 11 jako mě... Kupoval jsem před dvěma.lety za 8 a teď do něj vrazil 3 tisíce za rozšíření paměti RAM a SSD disk,.který tam nebyl... Takto notebook bezproblemu šlape na základní věci jako prohlížení webu rychle,.spouští se solidně, office, prohlížení a úprava fotek taky dobré....Ale mam dvoujádrový procesor,.kvůli kterému stejně notebook cca 2025 bude nevyhovující, to skončí podpora win 10 a 11ku neutahne kvůli procesoru

V dané ceně sežene 8/256 nebo 8/512 bez problémů, u spousty strojů ale dnes paměť nedoplní, nicméně internet a video přehrávání... 8GB bohatě bude stačit ještě dlouho.A větší disk? Požadavky si napsal, takže asi ví co na něm bude mít, mě teoreticky stačí 120GB, byť 250GB je jistota a netuším co bych měl na větším disku uložené... Zvláště při jeho použití. Já osobně v žádném zařízení nedržím data co tam nejsou potřeba. Už jen proto že bych pak musel mít daleko větší úložiště v X zařízeních. Takhle mám data na jednom místě dostupné odevšud z jakéhokoli zařízení. A pokud bych potřeboval přístup rychlejší než cloud, tak můžu mít externí thunderbolt disk, který bude fungovat jak se všemi počítači, tablety i telefony v celé domácnosti.BTW pokud současný procesor zvládá W10 a je na support listu W11, tak není problém, W10 nebo W11, tady rozhodně není rozdíl v nárocích na výkon procesoru

Pokud tě.limituji peníze bez do repasu ....každopádně pozor, jsou firmy.ktere ti nějak dají dokuoy a nechají ti tam hard disk, který má za sebou x hodin a může došlapat, pak jsou takoví, co do repasu hodí nový hard disk a podobně nakládají s jinými věcmi ....samozřejmě baterie u repasu je nejlépe pořídit nová

Problém s repasy v této cenovce je, že sice mají relativně dobrý výkon a šasi, ale bývají v nich hnusné displeje.

A budou to slabé procesory, tzn. poběží velice často na svých limitech, i když toho výkonu moc nepotřebuje, tak to půjde znát na spotřebě a hlavně na hlučnosti.

Každopádně jak tady všichni píšou, 8 na novotu je málo... Vydrží sice déle než jak píšeš ty dva roky ale celé ty dva roky tě bude tak štvát práce na něm, že za ty dva roky budeš dělat tuning pokud půjde, nebo koupíš nový

On to nechce na práci ... za 8 úplně v pohodě, jen to bude fórový plasťák, takže to chce šetrnější zacházení.

Přesně tak, když se k tomu nebudou lidi chovat jak hovada.Já třeba teďka vracel po 2 letech pronajatý iPad, při kontrole si prodejce liboval, že kdyby nevěděl, že to bylo 2 roky staré, tak by mu přišlo, že je to vratka v 14 denní lhůtě.žena měla 3,5 roku Umax za 6 tisíc, absolutní plastová hračka, krom opotřebených kláves - což udělá i laptop za 60 tisíc - na tom nebylo cokoli poškozeného, ani škrábance to nemělo.Tak jak tak, koukat se na vyblitý displej s 59% sRGB a s 220-250 nity bych fakt nechtěl. Natož na tom koukat na filmy. Na mobilních zařízeních už mám jen jen OLEDy s plným DCI-P3 a jasem aspoň 400 nitů a nejhůře 220 PPI

A co tento: https://m.alza.cz/acer-aspire-3-obsidian-black

Acer Aspire 3 Pure Silver - 9719Kč.

15.6" IPS matný 1920 × 1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics, SSD 512GB, numerická klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, WiFi 5, HDMI, RJ-45 (LAN), Hmotnost 1,94 kg, Windows 11 Home (A315-58-32C0).

Myslím si že cena naprosto vyhovuje.

ak ti nevadi, ze to je acer a este ktomu pomaly, tak ok. Dnes by som nekupoval procesor pod passmark 10000, tento ma 6000.https://www.cpubenchmark.net/compare/3877vs4288/Intel-...

Je úplně jedno zda Acer, HP, Lenovo nebo ASUS, všechno to v té ceně bude mít podobnou HW konfiguraci, která na daný pčel bohatě stačí. Lišit se to bude designem...Ale všechno co se vleze pod 10 tisíc bude mít otřesný displej a zrovna na filmy je displej u těhle strojů to nejdůležitější, protože audio na x86 stojí za prd i u strojů za 50-60 tisíc. Za 11 už může mít luxusní 10bit OLED s parádními barvami, kontrastem i jasem. Dneska můžeš koupit mobil střední třídy a najít v něm 12! bitový OLED displej s HDR10+ a Dolby Vision certifikací. Proč to lidi berou jako normální u mobilů ale na laptopu ne... Přitom ten mobil stojí víc než ten laptop

Za 8000 , ti vydrží aj 3 roky....