» Poradna » Web a internet

Levný mini webhosting (Wordpress, Email, vlastní doména...)

Dobrý den,chci se zeptat, kde si pořídit webhosting pro minimalistický projekt*, představa parametrů:Wordpress, Email, diskový prostor 1GB*, alespoň nějaká podpora "co kdyby".Web bude spíše statický, možná párkrát za rok nějaký info update, bez článků apod. Možná by bylo dokonce přesnější použít označení "webová vizitka" - ale s vlastní doménou (což řadu free web nabídek vyřazuje).*) prostor 1GB - pro WP, pluginy apodNašel jsem Endora.cz, verze FREE - ale bez emailu, nutná aktivita, bez podpory; PLUS - 14,-/měs - to by asi pro moje účely stačila. Přesto - víte někdo o konkurenční nabídce? https://www.endora.cz/vlastnostiDěkuji.

Odpovědi na otázku

S Wordpressem neuděláš minimalistický projekt. Je to hrozně velký moloch. Ale budiž. Osobně doporučuji www.hukot.net . Mám u nich VPS již třetím rokem a zatím jsem neměl snad žádný problém. Zde by mohl Wordpress celkem rychle načítat. U Endory je např. Wordpress naprosto nepoužitelný.

případně Webhosting Easy u Forpsi za 33 s DPH (ale mozna je to jen na 1. rok). Tam jede WP celkem normalne.

"minimalistický projekt" a Wordpress Neznam dva vyrazy ktere by si vic odporovaly.Na minimalisticky projekt pouzij Grav, nebo GetSimple kde se obejdes i bez databaze.A pokud budes trvat na WP, tak nehledej osizenej hosting zadarmo nebo za par korun, protoze tenhle dinosaurus tam hude brutalne pomalej.

Díky oběma. @Akademiku - WP jsem zmínil proto, že má řadu pluginů. S kterými jde snadno udělat mnoho věcí i bez znalosti tvorby webu (styly, menu, rozvržení vzhledu webu (šablony WP) apod. Cena je moloch WP - minimalistický byl myšlen z hlediska obsahu... to jen na dovysvětlenou.

Jestli chces echt sracku a neumis to, naklikej si to na Wixu. At je to kazdymu hned jasny. :D

Nebo Webnode :)

Webnode na Wix nema. D Sice toho, jak jsem naposled koukal, moc neumi, ale kod generuje jakz takz.

Webnode spoustě lidem stačí - i naprostá bukvice tam dokáže naklikat web kterej slušně vypadá a hlavně funguje. Pokud si připlatí tak i s vlastní doménou. Dokonce i moje máma v důchodu mi jendnou volala jestli bych jí neporadil že jí na webnode nejde dát do stránky co má s kamarádkama nějaká galerie.. Prostě je to fakt pro každýho

Dyt rikam, na zebricku ohavnosti a technickyho slendrianu je na tom Webnode proti Wixu jeste porad skvele. Mozna prave proto, ze uzivateli neumoznuje zadny psi kusy.

jo ale ty desítky běžících pluginů z toho právě udělaj takovýho pomalýho mastodonta. Dá se to zoptimalizovat a ořezat tak aby to dobře a rychle fungovalo i na pomalejším hostingu, ale to falt není nic co by laik uměl.Možná kdybys napsal co ten web má mít tak výjmečnýho že na to nejde použít nějakej fakt malej CMS typu GetSimple nebo Grav...

Jestli to je mířeno na mě - výjímečnýho nic. Vycházím z toho, že s WP jsem si trochu hrál, něco zkoušel, abych si ho "osahal" - je přece nejznámější... GetSimple nebo Grav je pro mne novinka. Musel bych zase od úplnýho začátku... což se mi asi(?) nechce. Ale jsem zase o něco informačně bohatší. Kdo ví, k čemu se to bude třeba nakonec hodit.

Cekni couch cms. Je to v podstate php administrace, kterou si povesis na rucne psanej html + css + js webik. Umi toho mnohem, mnohem vic, nez getsimple a narozdil od gravu je zdarma. Co potrebujes, si muzes celkem snadno prizpusobit nebo dodelat sam, KK nebo trendoman (a zbytek fora) ale na dotazy reagujou celkem velmi rychle.