Levný a tichý počítač z "odpadů" (?)

Uprostřed procesu denotebookizace naší domácnosti zbyl mně iMac a přítelkyni starý a hlučný notebook, jehož zvuk upřímně nesnáším.
Kromě toho máme jeden klasický 3,5" 500GB disk zavřený v externím rámečku, volný 22" monitor, klávesnici, myš a 2 × 1GB SO-DIMM PC2-6400 paměťový modul vyrvaný z iMacu. To všechno se nám doma válí prakticky bez užitku.

Napadlo mě proto zavřít tyhle komponenty do malé, levné a hlavně tiché krabice, kterou by používala – v tomto směru nenáročná – přítelkyně. Potřebuji však radu:
1) Půjde to vůbec?
2) Pokud ano, bude mi stačit tato kombinace?
www.alfacomp.cz ...
Nebo byste doporučili kombinaci jinou?

Prioritou je nízká cena a ticho, výkon není třeba, optická mechanika možná později, te%d není prioritou,

Za jakékoli postřehy, podněty a rady předem díky!

Odpovědi na otázku

prostimte vyfot to a vloz tu fotku na Imageshack pak radi poradime asi to pujde

Co přesně bych měl vyfotit?
Ty komponenty z odkazu jsem ještě nekoupil.

sata disk + ram muzes dat do tzv Barebobe stavebnice s nejakym atomem (asi doporucim D550 anebo vykonejsi)
to pak bude tiche hodne

Takže to musí být Barebone, ta kombinace, kterou jsem našel na Alfa Computers, by nestačila?
Je mezi Atomem 330 a D550 zásadní rozdíl ve výkonu?

Je ten disk sata? Jak tak koukam na tu desku, tak ma zrejme jenom sata rozhrani. Pokud ano, tak to pujde a bude to tiche. Pokud ne, bude potreba vzit desku s pata rozhranim(napr http://www.alza.cz/gigabyte-d525tud-d181595.htm... ) nebo koupit i disk.

Musel jsem si najít, co to vlastně je PATA, a jestli jsem to dobře pochopil, tak je to staré rozhraní IDE.
Takže ano, disk je SATA, nikoli PATA, byl kupovaný předloni.