Levnější varianta domácí NAS?

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda existuje něco jako NAS, avšak levnější. V podstatě mi jde jen o to, mít dva externí disky, které se zrcadlí-což NAS mimo jiné umí. Je to však jediná věc, kterou bych z NAS využil, tak bych se chtěl zeptat, zda existuje nějaký box na 2 ks externí HDD, který by zároveň dokázal data zrcadlit a nebyl drahý jako NAS systémy.

Odpovědi na otázku

Vyjde ti z toho předražené nespolehlivé monstrum, které přestane fungovat po nějaké změně ve Windowsech. Mám v dílně pár krabiček, které přestaly fungovat s W7 a Číňan se už neobtěžoval napsat nový firmware.

Kup si levný NAS. Pokud se ti i to zdá drahé, budeš se muset spokojit s obyčejnými externími disky a data si mezi nimi ručně kopírovat - ano, je to nepohodlné a pracné, na druhou stranu to nic nestojí. Čemu dáš přednost je pouze na tobě....https://www.alza.cz/d-link-dns-320l-d342568.htmhttps://www.czc.cz/synology-ds115j-diskstati...

jj, existuje - např. ten Raidsonic. Ale je vidíš podle zmíněných odkazů, tak tě to nevyjde levněji než základní NAS.

Čím levnější stroj tak i rychlejší odchod do křemíkového nebe a pak jsem zvědavej jak z toho budeš dostávat data.

No, data budou prece na tech hdd..ty planuji koupit nejake wd red nebo podobne. Nebo s NAS odchazi i hdd?

nevím, proč by s sebou měl NAS při odchodu vzít i disky. Osobně si nemyslím, že levné NASy jsou výrazně méně kvalitní - spíš mají očesanou funkčnost, takže je uvnitř slabší procesor, nemá to třeba tolik portů apod. čímž to ve finále vyjde levněji. Ale nevidím důvod, proč by to nemělo dobře fungovat pro účely v tomto dotazu, pokud se zvolí kvalitní HDD.

Záleží, zda jinde obnoví RAID pole.

Nemusí obnovovat, stačí, když zazálohuje, postaví znovu RAID a nahraje na něj. Zábava něco přes víkend.Spíše se bojím, že ty levné NASy budou mít očesané zdroje, takže skutečně můžou disky odejít od přepětí. Koneckonců, na čem se dá ušetřit, na krabičce ne.

nejsem si jist, na čem to přesně běží, ale tipuju nějakou custom ARM desku s nativním SATA řadičem a nějakou upravenou linux distribucí bez GUI.U vyšších verzí to mívá osazené některé porty navíc, jako třeba HDMI, mívá to víc vychytané GUI atd. Tím pádem to potřebuje i silnější HW, což se projeví na ceně. Podle mne to nebude jen o ceně zdroje.

Mám celkem dobré zkušenosti s platformou QTS, tzn NAS spol. QNAP, konkrétně TS-251+4GB. Na reálné použití v systému DLNA (on-line transkódování) však ještě HW nedostačuje. Jako dokumentační file server (zálohy, synchro apod.) však dostatečný. Velká podpora mobilních i klasických aplikací. Špatné zkušenosti mám ale s WD Cloud 4TB.