» Poradna » Ostatní

Levné pc

Dobrý den, chci dobré pc na filmy, fotky internet, gimp, openofficehttp://www.alfacomp.cz/php/basket.phpjde mi hlavně o desku, na platformě intel jsem poslední 2 roky nestavěl.nebohttp://www.czc.cz/asus-b75m-a-lga1155-intel...(chladič mám Freezer 7 PRO Rev. 2)cenový limit je 10k kč (včetně myši a klávesnice), když doporučíte něco dražšího, tak prosím co by bylo přes 10k kč tak prosím na účet rád pošlu....

Odpovědi na otázku

Jaký je tedy dotaz ? Dva nefunkční linky, jeden na prázný košík a druhý na nějakou B75 desku + informace, že 2 roky nestavěl na platformě Intel.. Že jde o tu desku znamená, že ji tazatel již má? Nebo je třeba komplet nové pc.. (protože s B75 nikdo dneska už nevymyslí)... Pokud přes 10k , tak komu co kdo pošle... ?JE TO TROLLING ?

Na zvolenou činnost stačí téměř jakékoli CPU na trhu a k němu nejlevnější možná deska která ho podporuje. Deska je opravdu to nejméně důležité. lepší desku volíte jen když ji k něčemu nutně potřebujete, třeba kvůli konektorové výbavě v základu, silnějšímu napájení pokud má pro daný procesor význam (v případě taktování), stejně tak chladič, boxované chladiče (pokud kupujete CPU s box chladičem) CPU bez problémů uchladí, takže není třeba kupovat samostatný, zvlášť když máte tak tenký rozpočet, každá stovka se počítá.Klávesnici a myš můžete použít nejlevnější co seženete, tzn max do 200 v součtu, ale chcete skutečně takové používat? Klávesnice i myš jsou strašně subjektivní věc, to si musíte vybrat sám. Někdo si vystačí s věcma za stovku, někdo do každé z toho dá i několik tisíc a bude pořád brblat že to ještě není ono.

eBay ponuka nedozierne mnozstvo komponentov, staci tomu trochu rozumiet, Xeony za babku, pravda solidne motherboardy su drahsie, ale su aj ine obchody!