Levné PC, repase vs nové?

Zdravím, řeším dilema, jestli v případě levného PC pro opravdu jen kancelářské věci, jako internet, emaily, MS Office, Software602 Form Filler, tisk dokumentů, prohlížení fotek a z her maximálně nějaké online sudoku, solitaire. Tak jestli jít cestou repasovaného PC nebo nebo postavit něco levného. Rozpočet cca 6000 Kč plus mínus. Už jsem byl rozhodnutý pro repas např. toto https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1216215-fujitsu-esp... ale pak jsem si zkusit cvičně poskládat a taky bych se do rozpočtu vlezl https://www.czc.cz/297903,291690,290632,2932... disk tam není, poněvadž mi doma leží nevyužitý WD Blue 3D NAND SSD 500GB M.2 a stejně tak se mi tu válí nevyužitý Microtower case (zdroj jsem pro jistotu vzal nový). Kterou variantu byste zvolili? U toho repasu se mi líbí mini provedení, že nezabere tolik místa, kdežto pro druhou variantu hraje to, že to bude mít nové vnitřnosti i když dvouletá záruka bude u obou.

Odpovědi na otázku

aky pocitac tak asi kupis za 6000, ked 3000 je len windows. Doska 1700, procesor 1600, zdroj 1200, bedna 800, ssd 1000, 8gb ramy 1000. Takze na novy si priprav tak 11k.

Bude to urcite lepsi nez repas, ale neslibujte si od toho dlouhovekost, precejen je to relativne lowend procesor a muze byt, ze za nekolik let bude dychavicny a na relativne beznou kancelarskou/internetovou cinnost. Osobne bych radeji vzal nejaky OEM Seasonic zdroj, treba https://www.czc.cz/seasonic-ssp-400et2-400w-... slusne reference ma i Be Quiet, ale s jejich zdroji nemam zadnou zkusenost: https://www.czc.cz/be-quiet-system-power-b9-...

Díky za reakci, taky jsem měl obavu asi z nejlevnějšího procesoru, ale podle benchmarků je o něco výkonnější, než ta I5 v tom repasu viz https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-4590T-vs... Ten zdroj jsem vybral podle ceny a aby měl aspoň 400W, ale asi by stačil i ten 300W Be Quiet, přeci jen, to CPU zas takový žrout není (58W) a grafika externí tam nebude.

To doufam S 300W zdrojem by to nebyl uplne dobry napad. Samozrejme pokud se nebavime o nejake kancelarske grafice, ktera by treba byla treba kvuli vetsimu poctu monitoru nebo tak neco. Jinak tu padla od rooba spravna pripominka, ze v cene repasu mate i Windows.

A proč ne rovnou kilowattový zdroj?! Na dvoujádrové Pentium s HT? Na to více než bohatě stačí i to, co je v této: https://www.czc.cz/chieftec-compact-ix-03b-1... skříni.

Ten váš odkaz je právě na zdroj Be quiet 300W i když nějaká rezerva nikdy není ke škodě a vzít aspoň 350W verzi. Předpokládám, že TDP 58W toho procesoru je i včetně integrované grafiky. Jinak monitor by byl připojený jen jeden, je to pro tchýni.

Pro tchyni kupte zdroj 1stCool (To je zert!)300W ma dostatecnou rezervu. Tohle snad nikdo nikdy na herni pocitac nebo precovni stanici prestavovat nebude.

G6400 je první procesor v řadě, který mám smysl zvažovat. ten schvaluji. Má to 2c/4t a 4 GHz (4 GHz na všech jádrech maj v zásadě i i3-10100F a i5-10400F), což podá celkem solidní výkon. Do budoucna to snese výkonově i nějakou kartu typu RTX 3050 nebo GTX 1650S.

G6400 je srot na urovni i7 920. Osobne by som to do kancelarie uz nechcel, je to superlowend procesor co sa da do socket1200 kupit. CB20 1/x core:G6400 - 370/928G6500 - 380/997i3 10100 - 404/2133athlon 3000g - 323/843r3400g - 410/1905i7 10700k - 512/4618r3700x - 502/4652

este aby si tam mal tu i7 920 - 171/910

Nesmite zapominat na to, ze ten "srot" je relativne moderni a tedy bude v praxi fungovat mnohem lepe, nez by ukazoval vysledek v benchmarku jehoz cilem je pouze porovnat hruby vykon.

to nic nemeni na tom, ze hruby vykon ma ako 10rokov stary procesor.. kupil by si v 2005 ked zacali 2jadrove procesory CPU s vykonom pentium75 z roku 1995? Asi nie, ze..

Dost by zalezelo na cenovem rozdilu a pouzitelnosti v dobe porizeni. Ekvivalent P75 by v roce 2005 pouzitelny nebyl. G6400 je na kancelar zcela dostatecny procesor. Dlouhou budoucnost samozrejme nema, ale asi nikdo nekoupi i7 do kancelarskeho stroje proto, aby mel nadeji, ze to i za 10 let bude pouzitelne.

tak ja by som si do kancelarie kupil i5ku. 10400 napriklad. Na najblizsich 5-7 rokov mas vystarane. AMD pripravuje 5700g, to bude na domaci PC totalna bomba, a kludne aj do kancelarie..

Giga Computer jsou podvodníci, takže bych spíše doporučoval poskládat si nový.

Fakt? Přiznávám, že s touto, ale ani žádnou jinou firmou, zabývající se repasovanými PC, zkušenost nemám. Tuto jsem vybral náhodou, že mi ji Fb nabídl.

S GigaComputer zkušenost nemám, ale už jsem pár repasů bral z https://www.levnapc.cz/ a vše vždy v pohodě. A jestli repas nebo si poskládat nové je na tobě. U těch repasů je dobré, že nemusíš nic skládat. Je to otestované, že to funguje a záruka je na to taky.

Já měl zkušenost, že mému známému podstrčili jiný model, než měl domluvený, který měl výrobní vadu a v přímé komunikaci s Dellem se ukázalo, že již byla reklamována a Dell dodal nový model. Ten s vadou pak přeprodali dále. Na prodejně jsem zase viděl, jak klientovi nechtěli uznat reklamaci a manipulovali ho do placení nesmyslných poplatků. Takže repasy asi budou fajn, ale Giga bych se pro jistotu vyhnul.

v rámci těch repasů obvykle získáš legální Windows za mnohem nižší cenu, než kolik stojí nejlevnější k PC koupitelná licence W10 Home:https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... A v repasu bývá varianta Pro, což se může hodit pro menší firmy.

Z těch nabízených by tomu asi nejlépe odpovídal tentohttps://www.pocitace24.cz/repasovane-stolni-pocitac... Na kancelářskou činnost výkonu víc, než dost.

overeny repas je pravdepodobne lepsi. ja mam vyborne skusenosti s www.refurbished.cz