Levné kancl. PC (Ryzen 3)

Ahoj,poradte mi prosim vyhodne a spravne komponenty pro zakladni kancelarske PC (vychazejte prosim z predpokladu, ze procesor mam). Pouziti - internet, Office, filmy.Cena - idealne do 8-10 tisic (bude to pro velmi nenarocneho uzivatele, duchodce).1) Procesor - mam doma volny Ryzen 3 3200G, takze pouzijeme tento2) Zakladni deska - se slotem pro M.23) RAM - 8 nebo 16 GB, nevim4) M.2 SSD - staci 256 GB5) Skrin - cim mensi, tim lepsi6) ZdrojWindows mam, krabicovka W10.Predem dekuji za rady,M.

Odpovědi na otázku

https://www.czc.cz/270238,268196,234253,2560... S tym, ze o par rokov mozes kludne vymenit procak za 3700x dokupit grafiku, dalsiu ram, vsetko overclocknut a mas super hernu masinu. Doska bude aj o par rokov vhodny zaklad na hranie.

ak to planuje upgradovat, OK, ale neplanuje. Takze A320 doska, zeleny WD 240GB, 350W fortron a 8GB ram.

Zelený WD bych nebral, modrej ok. Přecijen je tam delší záruka a nějaké garance rychlosti, jinak souhlas na to využíti je v podstatě irelevantní co se tam dá a upgrade? tam se leda vymění celá krabice.

sebe by som zeleny wd nebral, ale keby som staval pc mame, tak uplne kludne. Aktualne ich predavame najviac a niesu snimi problemy. Dalsi lowend co predavame je maxtor (seagate) a subjektivne mam pocit, ze PC s WD green ide rychlejsie. Kingston neberieme vobec, su kazive.

Už jsi někdy na WD Green, A400 nebo podobné nádheře rozbaloval instalátor Office a k tomu spustil Windows Update? Ne, tak to zkus. Poznáš středověk.

ofis nerozbalujem, lebo w10 pripoji image ako cdromku. Updaty a instalaciu office robim bezne, do toho este ninite.com Dochodca na tom nebude nic take robit, takze keby aj to bolo trochu pomalsie, tak ja vydrzim a jemu sa to nikdy neprejavi. Cokolvek z aliexpresu kupim, ked bude mat aliexpres pobocku na Sk, bude platit dane na Sk, zamestnavat Sk ludi a dodrziavat EU/Sk zakony.

a pisal som to vyssie, osobne by som green nekupil, lebo vzdy beriem strednu triedu. Moja mama ale ma v <> aky ma SSD, jej by som ho kludne kupil, lebo sa nekazi a je lacny. Rovnako dochodca pre ktoreho je dany PC. V inych pripadoch, ked tu chcu PC na hry im green neodporucam, tam by som ako minimum bral intel 660p - ale tu by mu bolo NVMe zbytocne!

WD Green SSD jsou vhodné pouze jako zarážka pod dveře. Platí o něm to, co o Kingstonu A400.

:) ak sa zacnu hromadne reklamovat, tak budem prvy co ti sem napise, ze si mal pravdu a roob je 8=>. Dovtedy su to lacne nekazive SSD, ktore uprednostnujem pred adata, kingston, goodram, siliconpower, verbatim... a est ich je kopec.

Pokud to vidíš takto, tak kupuj Kingspec z Aliexpressu. Jsou to prakticky identické, ale hlavně o třetinu levnější.

To je vtip že. To je konzole na internet a možná multimedia. To se upgradovat nebude, natož taktovat. Naopak tlačit cenu dolu, naco kupovat něco co člověk vůbec nevyužije.

Pokud to s co nejmenší velikostí myslíš vážně:https://www.czc.cz/asrock-deskmini-a300-cern...

len pozor na 2 veci.. ram to potrebuje notebookovu sodimm a sata M2 SSD tam nejde. V tomto pripade je ryzen.. ale ked tam niekto da athlon, tak ani nvme M2 tam nejde. Ma to vsak 2x2,5" sata...

NVMe tam funguje i s Athlonem. Sám jsem to skládal s 3000G.

boh aby sa v tom vyznal, asus a320m-k s athlonom nefunguje nvme, sata ano, tu je nizsi chipset a funguje nvme a sata nie. Mali by v tom spravit poriadok.

Nvme s Athlonem zde nefunguje logicky také

vsade na nete testovali A300 s nvme... pozri recenzie

s 3000+

kwa 3000g

Jenže to je už Ryzen generace Athlonů ...