» Poradna » Ostatní

Levné HiFi 2.0

Ahoj všem.Vše nejlepší v roce 2019.Potřebuji poradit ohledně repro bedýnek k PC a TV.Moje drahá polovička je trochu náročnější na kvalitu reprodukované hudby. Vysvětlím - máme u PC myslím celkem slušné bedýnky - Genius SW-HF2000 - které na reprodukovanou hudbu asi stačí (pro mně OK).Mají basák 5 1/4" a slušně hrají.Jenže já jsem ročník 1962 a na levé ucho blbě slyším a tak mně asi nějaké HiFi ani nemůže zajímat. Mám rád když z beden jdou "hutné" basy a to mi tyto bedýnky poskytují.Moje žena je ovšem náročnější a říká že ta kvalita je nanic.Ráda poslouchá pop a rock a hlavně hlasitě a když ty moje bedýnky "osolí" tak se to prý všechno "sleje" do jednoho rámusu.Chtěl bych tedy ten audio systém trochu vylepšit, jenže tomu absolutně nerozumím.Koukal jsem na různé testy těch aktivních reprobeden k PC ale asi to není ta správná cesta k lepší reprodukci.Myslím že by bylo asi rozumné koupit nějaký set - zesilovač a lepší bedny.Teda "lepší" v té LOW třídě.Rozpočet max 4.000,- KčNejsem skrblík, ale víc nedám Mám představu o tom aby ty bedny byly dostačující na malou místnost - 40 m3 - a hrály dostatečně dynamicky při max. polovičním vybuzení.Teď když je moje ženská v náladě a pouští si muziku z PC tak ty 60W Genius SW-HF2000 jedou na max a je to hrůza.Myslím si že (a o tom tedy ani omylem neuvažuji) kvalitní HiFi 20W by hrálo 10x léle.Tedy prosím o radu.Co bych měl pořídit za HiFi 2.0 aby to hrálo zaručeně lépe nežli "kvalitní" PC bedýnky?Díky za každou dobrou raduJo a vše NEJ v roce 2019 - hlavně dobré zdraví. Vím o čem mluvím....Ahoj.

Odpovědi na otázku

za 4t opravdu nic hifi neporidite, natoz zesilovac + bedny. ja si ted kupoval celkem obycejny zesilovac (100W) s bednama 75W a stalo me to pres 55t a rozhodne bych to nepovazoval za neco extra kvalitniho.za ty penize doporucuji koupit na inzerat nejakou starou vez (technics, aiwa atp.) - tim asi docilite nejlepsiho zvuku za tu castku.nebo pak nejake aktivni 2.0 reproduktory, treba aq m 23/24 nejsou uplne spatne, pripadne nejake studiove monitory - ale tam asi ta cena poleze vys. kouknul bych opravdu spis na ty inzeraty, kvalitnejsi veze z devadesatych let nehraji spatne (pokud nemaji odpalene repro) a jeste se vetsinou nedostaly "do ceny" jako osmdesatky a starsi, takze je sezenete za par korun. ze nebude fungovat cd nebo mc vam pak muze byt celkem jedno.

Asi tak :) Koupil jsem v bazaru Receiver Kenwood KR-A4040 za 2500,- a od známýho repro Yamaha NS 8390 za 2000,- Myslím že jsem koupil sakra levně a stejně je to o 500 víc než pán chce.Bude muset hodně hledat

Já si koupil toto: https://www.czc.cz/fenda-f-d-r30bt-cerna/210... Výkonu až až a hlavně jde to připíchnout k čemu chceš. (prostě jen jack či můžeš přes bluetoth). Kvalita je perfektní, cena slušná, bassy případně si dořešíš podle sebe (ale není to jen bum dum bum dum bzzzz bum dum a nic jiného neslyší, prostě akorát), doladíš si to lehce po boku jak ti to bude vyhovovat. Jinak je k tomu ovladač, kterým lze ovládat hudbu v playlistu a takové (to je na druhém místě o pohodlí, ale hrajou perfektně což je hlavní). Taky od doby co tydle repro mám tak si hodně vybírám hudbu podle kvality na yt či stahuju. Všechno je slyšet, sebemenší rozdíl, nebo prostě poznáš že to není ono. Zkus to uvidíš, samozřejmě každý má nastavené jinak k poslechu, ale todle hraje čistě.

no nevim, ale obavam se, ze vykonove i kvalitou budou v podstate na stejne urovni jako zminovane soucasne geniusy...ale treba se mylim, neslysel jsem je. na druhou stranu obcas zasnu, co jsou lidi schopni poslouchat a jeste u toho tvrdit, jak to bezvadne hraje.mne bohuzel nektery reprosoustavy nejenom "trhaji" usi, ale normalne regulerne me z nich rozboli hlava. Nicmene kdo to neslysi, tomu to samozrejme muze byt jedno.

Chápu, ovšem Genius SW-HF2000 je oproti tomu nic.. Měl jsem genius a je tam rozdíl. Navíc fenda nepoužívá nějaké špatné šoučástky. Rád bych vás někam poslal vyzkoušet/poslechnout, ale sám nevím. Ale co teď jsem doma tak jakože 15 hodin hudby není problém. Pustím playlist a nebolí mě hlava nic. Navíc hodně se mi líbí super 3D efekt ve hrách, když fakt vím z jaké strany či za mnou něco vystřelilo (insurgency). Jinak hodně štěstí :)

"Nejsem skrblík" no...chtít za 4k zesilovač + repro a ještě zmínit kvalitu HiFi... kvalitní přitom levné aktivní 2.0 bedny jsou např. tyhle...https://kytary.cz/aq-m24d-black/HN195869/ty když přítelkyně "osolí" tak se jí rozhodně nebude slejvat."Moje drahá polovička je trochu náročnější na kvalitu reprodukované hudby"No pokud máte v PC jen integrovanou zvukovku a posloucháte nějaký běžný mp3 nebo streamy z youtube, tak asi zase tak náročnější není.. resp. až jí koupíš lepší bedny tak bude požadovat lepší zdroj zvuku.. protože bude slyšet jak je ta reprodukce nekvalitních audio souborů naprd.. (pokud je teda opravdu náročnější a pozná kvalitnější nahrávku)

tak tyhle repro jsem, s primhourenim oka, jiz doporucoval v prvnim prispevku :-;

Za mě v dané cenové relaci 2 kusy tohoto, pokud jde o nové zboží.https://kytary.cz/m-audio-bx5-d3-single/HN1... Mírně překročena cena, ale je to 2.0, 2 x 100 W a zvuk je hi-fi až až podle mě. (Ještě by potřebovaly kabeláž.)