» Poradna » Mobily

Levná USB-A redukce na lighting

Máte něko tip na levnou funkční USB-A redukci na lighting? Chci dceři připojit k ipadu midiklávesy a nechce se mi kupovat kousek drátu a plastu za litr.Děkuji

Odpovědi na otázku

midi klávesy Ti len tak lahko nepôjdu cez necertifikovanú redukciu,na to je treba obvykle apple kompatibilný adaptér s kontrolným čipom,náhrady k originálu sú lacnejšie certifikované adaptéry od napr.Satechi,u tých bežne dostupných lacných, je to velká lotéria,či to bude akceptované a funkčné,niektoré idú,niektoré ani omylom

Děkuji za odpověď, ještě o tom popřemýšlím, jestli spíš do toho nepraštím a nekoupím rovnou audiointerface s midi (kompatibilní s ipady) např Presonus AudioBox iTwo, kde pak má i mikrofonní a nástrojové vstupu

itwo je klasická usb zvukovka,klávesy s usb konektorom sa na neho nedajú zapojiť a ani samotné presonus itwo sa nedá bez usb camera kit for ipad\iphone adaptéru priamo pripojiť k ipadu,k presonusu sa dajú zapojiť len midi klávesy s 5 kolíkovým DIN midi in-out ,pozor na to,Satechi usb to lightning adaptér stojí cca 10 eur s dph a dostať ho v každom istore,istyle,m:zone obchode v cz-sk....neviem aké klávesy máte,pokial s usb káblom,nákup presonus bude zbytočnosť,ak klávesy nemajú 5kolíkový midi out....

ešte doplním,kompatibilita presonusu s ipadom je len v tom,že pokial sa zapojí cez usb camera kit adapter,nepotrebujú inštaláciu žiadnych ovládačov do ios

Já se díval do manuálu a má to 2 USB konektory USB-b se zapojí na adaptér jako napájení a USB-A do kterého se zapojí datový lighting kabel. Jinak mám klávesy i s klasickými din midi konektory

A v tom ipadu máš ovladače těch kláves? Obávám se že to nemusí fungovat, ten ipad (jeho OS) musí s těmi klávesami umět komunikovat.

Víceméně všechny klasický midiklávesy fungujou. Já mám studiologic sl73 a na webu píšou "The SL can be connected to an iPad (or iPhone) by using a Lightning-USB adaptor. The SL need to be powered by the power supply included in the box." , jsou problémy akorát spíš se speciálními kontrolery

a neni MIDI jakejsi standard kterej se používá už min 20 let ? K čemu ovladač ?