Levná gpu LP.

Prosím o radu výběru gpu pro syna . Má kancelářský Dell optiplex 7100 sff.Která z těch levných typů nvidia 710 až gtx 1050ti je nejvhodnější . Hraje tanky na monitoru 1440x900 . Jsou dvě varianty levné gt 710 až 730 jsou v různých variantách. Nebo gtx 1050 ti až gtx 1650 ale ta nejde sehnat. Musí to být LP. Jinak gt 1030 již doma máme na jiném pc tak nechci asi stejnou.

Odpovědi na otázku

Na hry čím silnější tím lepší. Pokud tedy zbytek PC za něco stojí. Předělávat tyhle kancl PC na hry, je ale vždy dosti šílená záležitost. Takže je na zvážení, zda do toho vůbec jít.A proč mu tu grafiku nepůjčíte, ať víte, jak to bude fungovat? Do GT 710 a 730 nemá totiž vůbec smysl chodit. Jsou to prastaré grafiky. I ta GT 1030 je už fousatější, ale pořád tisíckrát lepší. Grafika na hry (ani tanky) to ale není. Proto ideálně co nejsilnější co půjde, pokud už se tedy vážně rozhodnete to PC upgradovat.PS: pokud chcete PC časem upgradovat, tak se těmto kancelářským značkovým PC vyhýbejte.

Ty taky jedou na integrované GPU HD 2500 při nejnižší m nastavení na cca 45 fps . Ta 710 má být podle recenzí více než jednu tolik výkoná.

GT 710 je odpad. Druhá vec či nemá (pr)DELL whitelist. Nechápem čo ľudí na takých značkových zostavách láka. SFF zdroj, takže ak odíde, ťažšie sa hľadá iný, doska asi nie klasická a tak ak sa musí aktualizovať UEFI, nový nie je, case nevezme RTX 3090 a ani asi neexistuje pre neho zdroj, ktorý sa do case vojde... Samé problémy. Chceš vymeniť Trabanta za Š1000MB?

Zdroj to pobere mám odzkoušenou tu 1030 z druhého optiplexu 3050 tam je zdroj jen 180 w. Ta 7100 má zdroj 260w. Nebo mám vzít 1030 pasiv.

Jinak ty delly mám z naší firmy hodně za levno . 800kč za 7100 sff a 1200 za 3050 sff tak jsem si ty dva odkoupil mám je doma cca jeden rok.

Náš za veľmi malé peniaze problémy? :D

Ja som nepísal, že musíš vymeniť zdroj, ale že keby odišiel, ťažšie sa hľadá náhrada. Nechcel by som PC so SFF zdrojom. Chápem, že Ťa lákalo kúpiť niečo lacné, ale ja by so to nebral ako hlavný PC. Riešiť či môžem vymeniť GK, ak áno, riešiť LP verziu, nedávno sa tu niekto pýtal na upgrade AM4 dosky, ale zistili sme, že výrobca si nedal námahu vyrobiť nový firlmware a tak novší Zen do dosky nedá, case asi tiež máš s neštandardnými rozmermi... Fakt by som toto nechcel.

Já bych vzal GTX 1050. Ta už je celkem výkonná a dá se i snadno sehnat.https://www.heureka.cz/

Musíš mít GK bez externího napájení, jen ze slotu, a s příkonem, aby to zdroj utáhl. Značkové kancelářské PC jsou na internet, filmy, Office, na hry rozhodně ne. Nemají výkon, měnit můžeš vpodstatě jen disk a RAM.