Levná 3D tiskárna

Zdravím,Hledám levnou 3D tiskárnu (okolo 6000), byla by to moje první tiskárna tak nevím jakou vybrat. Zatím bych si jenom zkoušel jak se s tím pracuje atd. Zatím se mi líbí Creality Ender-3 3d má dobré recenze, tedy kromě hluku, ale ten mi nevadí. Myslíte že je to dobrá volba?

Odpovědi na otázku

Creality Ender 3 je za tu cenu dobrá volba.. připrav se ale na to že u levných tiskáren z číny budeš muset pořád něco ladit a dodělávat aby to dobře (a nebo vůbec) tisklo.Na seznámení je to rozhodně dobrý, pochopíš jak věci pracujou a naučíš se řešit problémy.Sám mám asi 2 taky čínskou tiakárnu Geeetech I3 A Pro ai když byla dražší než Ender 3 tak stejně se tam muselo předělat několik věcí aby to rozumě tisklo.Pokud máš tedy spoustu volnýho času a odhodlání + jsi trochu technickej typ tak neváhej a jdi do toho

špatně nevypadá anit tahlehttps://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-ki... je to navíc v ČR skladu a doručení bez problémů za pár dní až domu.Velký plus je vedení osy Z na obou stranách což ender asi nemá.Otázka je tuhost konstrukce, ale za tu cenu...

Tak zrovna tuto tiskarnu bych nekoupil... Ender 3 mam a nic sa nevyrovna pevne konstrukci.

co jsem to tak pročítal, tak mi teda výhodnější přijde jít do značky Felix nebo Raise 3D(dle NC.cz)

A okud si chces hrat moc a naucit se tak si kup Anet A8, stoji kolem 120Eur a jeji zdokonalovani te nauci vse kolem 3d tisku

zdokonalovani jakekoliv 3D tiskarny ho nauci vse kolem 3D tisku, nemusi to byt jen Anet A8, jsou na trhu uz lepsi a podobnou cenu. Resit provozni problemy proste cloveka vycepuje a nauci poradit si, coz je zkusenost k nezaplaceni - at je to jakakoliv tiskarna. Takovy znalosti pak uplatni kdykoliv v budoucnu a veskery zavady se pak zdaji trivialni...

Pavle, a co Felix nebo Raise 3D, to je v čem špatný?

Děkuji za odpovědi, ale měl bych ještě otázku a to pokud si tiskárnu koupím z gearbest českého skladu, tak když se vyskytnou problémy, mohu jim to tam poslat třeba na reklamaci?

hele to nevim, ale popravde... problemy se vyskytnou skoro vzdycky driv nebo pozdeji a to proste reklamovat nebudes.. jednak nemas zaruku jako v CR a taky to fakt nema cenu.. podela se ti extruder.. tak to neni zarucni zavada, ale proste si treba nastavil moc velkou teplotu a nebezel ti vetrak.. takovejch "zavad" budes mit spoustu, ale blbost obsluhy neni na reklamaci... Jedinej problem kterej ma smysl reklamovat je ze to nebude fungovat hned po sestaveni - tedy treba vadna ridici deska... napises jim co a jak, dokazes ze to nefunguje a bude se to resit bud tak ze ti poslou novej kus a nebo to budou chtit poslat zpatky.. a to se obavam ze bude do ciny... (v tom pripade to nema cenu resit, protoze za postovny bys koupil novou tiskarnu)A uvedom si ze za to co stoji treba ten Ender 3 (cca 4500) bys tady postavil jen ten ram a koupil 4 motory.. nic vic.. takze delat si hlavu s nejakou reklamaci kdyz odejde soucastka co se da z ciny objednat za par dolaru....

jinak když už si mě donutil koukat na Gearbest, taks em si všimnul týhle tiskárny..https://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-ki... líbí se mi ta konstrukce a i když mám pochyby o trvanlivosti a přesnosti rámu, tak si udělám radost a koupím si jí jen tak na zabavení a jako druhou domů pro syna - cena je super, je v CZ skladu a recenze jsou kladný - má to svý mouchy který se dají řešit pár úpravama.. A popravdě... za tu cenu je to super stroj na zkoušení a blbnutí..Objednávám..

ta konstrukce bude za chvili peklo mám anet A8 přestavěnou na AM8 s kolejnicema a už začínám být spokojený

jo asi jo, ale už doma nemám žádnou zábavu tak proč to nezkusit :)

Určitě jdi do Ender-3. Často chodí s ohnutým plátem, pokud ty zrovna takový dostaneš, dokup k tomu sklo. Gearbest nabízí možnost reklamace/záruky na 1 rok, klasické věci typu vrácení do 14 dnů se na to nevztahují, ta záruka je jen z jejich vlastní vůle. Jinými slovy, stát ti za to neručí. Musím ale říct, že se všemi nákupy na GearBestu jsem většinou problém neměl, u drobností po mě při reklamaci ani nechtěli posílat věc zpátky, a poslali mi novou.

Zdravím,Jak to potom bude se zahříváním podložky?

Výhoda tiskárny, jako je např. Ender-3, je hlavně velikost komunity kolem ní. Jelikož se jedná asi o nejpoužívanější levnou tiskárnu, na internetu najdete velké množství rad, upgradů a když budete mít problém, někdo vám poradí. Navíc Ender-3 je jako jediná ze všech levných tiskáren OpenSource, opravdu nemůžete narazit na nic, co by nešlo nějak vyřešit (např. GPL-Violation u Marlina, což dělá většina číňanů). Takže to co tu radí zrom, vybírat tiskárnu podle toho, co se mi líbí, rozhodně nedoporučuji.Někteří lidé tu navrhují pořídit si Anet A8. I když bych s vámi před 2 lety souhlasil, dnes nemohu. Nejen že je zdlouhavé jí sestavit a vyladit, ale pokud chcete tisknout opravdu kvalitní věci, připravte se na hromadu upgradů, dlouhé hodiny ladění a zjišťování, co je špatně. Navíc akrylový rám není sám o sobě dost pevný, to se na výtiscích také hodně projeví.

tak tak. rám jsem vyměnil. strašně se prohýbal ale když se snížila rychlost tisku tak to šlo :)

Ještě tu jsou bazary Prusa tiskáren

Já mám TronXY X5Shttps://cz.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-ki... výhody - CoreXY kinematika, možnost tisku fakt velkých věcí 33x33x40cm, celkem dobrá komunitní podpora, jde snadno zakrytovatnevýhody: jako všechny čínský tiskárny se v tom budeš ze začátku dost rejpat a vylepšovat to

taky sem na ní koukal.. jak jsou na tom s kvalitou třeba ty trapézový šrouby? (doufám že to není závitová tyč :) )Objednával jsem si nějaký 8mm z číny a dvě ze tří jsou křivý..

já tyče kupoval tady a sice nejsou nejlevnější, ale zaříznou je podle požadavku a jsou krásně rovné a začištěné. http://www.cncshop.cz/

no kalený tyče tam kupuju taky.. trapézový šrouby mají ale jen od 10mm a drahý i když asi kvalitní matice na to. To už by byl do čínský tiskárny dost drahej upgrade.

ještě občas kupuji díly i tady https://www.vsepro3dtisk.cz/mechanicke-dily

jo nakupujeme na stejnejch místech.. a ještě tadyhttps://www.postavrobota.cz/3D-tisk-a-prislusenstvi-c... a tady:http://obchod.rebelove.org/15-hotendy-a-tryskykdyž je potřeba něco rychle a nečekat na to z číny..

UH to si mě dostal, jak poznám rozdíl mezi trapézovým šroubem a závitovou tyčí. Každopádně jsou rovný. Jinak osu Z budu předělávat na pohon jedním motorem a tam stejně budu muset koupit ty tyče delší. Co jsem tam zatím udělal za upgrady - výměna hotendu za kopii E3D V6 k tomu jsem si vytiskl držák a chladič, upgrade kinematiky - lepší ložiska, vnitřní úhelníky do profilu na zpevnění rámu, tj cenově všechno vyšlo do cca 700, co ještě chci udělat, vyměnit board za 32bit mks sbase + předělat to na 24V tj nový zdroj, předělat tu osu Z a udělat zakrytování, tam to bude už trochu finančně nákladnější

Jinak už jsem na tom tiskl i velký věci (RC letadlo Piper Pawvnee z 3dlab Printu) a v pohodě

rozdíl v trapézovém šroubu a závitové tyči je hrubě řečeno tvar závitu. Trápezový šroub nemá ostré hrany šroubovice. Vypadá to jako na plocho ubroušené a závit není do V, ale do U. Díky tomu je závit pevnější.

"UH to si mě dostal, jak poznám rozdíl mezi trapézovým šroubem a závitovou tyčí"to se jako ptáš nebo co ? Závitová tyč je prostě normální dlouhej metrickej závit na kterej můžeš dát jakoukoliv standardní matku (M8 třeba). Mají ho všude v železářství a stahujou se s tím krovy a kde co - přesnost závitu i rovnost tyčí mizerná.Trapézovej závit je prostě přesnější a pozná se podle hranatýho tvaru "trapézu", je to asi i z lepšího materiálu a používá se pro lineární posuvy i v profi zařízeních (vedle lineárních vozíků a vedení)https://www.google.com/search

Ahoj,mám tiskárnu FelixPrinters za hrozný balík peněz od roku 2012 a stejně časem vylepšuješ. Vyjde nové lineární vedení, nové trapézové šrouby, extruder ..... a jdeš do toho. Nemusíš, ale nedá ti to a chceš si s tím hrát. Baví mě kreslit si nové upgrady sám a ladit si je. O tom 3D tisk je. Jde o kreativitu. A jak tu někdo psal, i sebe lepší / dražší tiskárna stejně potřebuje časem seřizovat / ladit. Já si k tomu Felixovi, kterého mám vymazleného, teď pořídil ještě levou Deltu FLSUN ve verzi BIG s lineárním vedením , protože Felix už nepotřebuje ladit "https://www.aliexpress.com/item/high-quality-factory... " .

samozřejmě ne levou ale levnou