» Poradna » Programy

Lepšie porovnanie binárnych súborov

Ahoj,chcem porovnývať binárne súbory kde v jednom sú občas pridané (...niekde uprostred) nijaké dáta - pár znakov či bytov.Bežný program pre porovnanie ale ide byte po byte. Je nejaký program, ktorý to urobí ako v prípade "textu"? ukáže že je tak pár bytov naviac a ďalej už porovnáva "posunuté" dáta byte po byte?

Odpovědi na otázku

Jak jsou ty soubory velike? Pro podobnou vec a rozumne male soubory uz leta letouci pouzivam porovnavac v Altap Salamanderu.

... ale existuje samozrejme hromada dalsich nastroju, ktere to zvladnou. https://www.google.cz/search

A jak v tom AS ak binárky porovnáva byte po byte dosiahnem aby mi posunul jeden napr. o 20 bytov a pokračoval tam?Súbory sú cca 50MB+

Pokud tech par bytu navic nedetekuje sam, tak asi nijak. Pro soubory 50MB+ uz je to vypocetne netrivialni. Je mozne, ze na to existuje nejaky specializovany program, ale osobne ho neznam.

Bezkonkurenční SW je Beyond Compare, řekněme verze 3.3.5.15075 nebo 3.3.8.16340. (existuje už i čtyřková řada).Od synchronizace přes špičkový porovnávač "textu, dat, hexa, obrazů, Registry, MP3/4 a verzí" s dostupem na FTP atd., atd. a po výborný "slučovač".