Lepší SSD nebo SAS 2

Zdravím,mám v plánu v horizontu cca 2 měsíce si pořídit tohle nebo něco podobného:http://www.czc.cz/adaptec-raid-6805-entry-s... Bude rychlejší SSD Kingston a nebo mám popřmejšlet o SAS 2 HDD Seagate s 15 tisíci rpm, 16 MB cache (a 5 letou zárukou) ? Hodně tahám data z různých HDD na moji workstation. Ze své workstation pak ty data z bezpečnostních důvodů skartuji minimálně 15 násobným přepisem Guttmanovou metodou.

Odpovědi na otázku

Kup si iPhone

Chod si zaplavat, prides na ine myslienky.

a tvl.. to byla nej rada za posledních 24 hodin..

hlavne na to nezabudni namontovat ventilator. Neviem preco to tam Adaptec rovno nedava, ale chladic bol zeravy.

Že SSD bude mít rychlejší odezvu, nižší spotřebu a hlučnost (serverové disky topí a hlučnost se neřeší) je snad jasné. Jenže díky wear levelingu a TRIMu nebudeš mít nikdy jistotu, že ten 15+násobný přepis opravdu přepíše buňky kde byl soubor. Pokud bezpečnostní požadavky dovolí, vzal bych SSD, data dal do šifrovaného oddílu a při skartaci zrušit oddíl a zahodil šifrovací klíč.